Skocz do zawartości
IGNORED

co sądzicie o tym subwooferze?


e-gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam sprzęt niezbyt wypasiony:

 

amplituner Denon AVR 700-RD

cd Denon DCD 620

deck Denon DRM 510

2 kolumny Tonsil 50 W

 

Wszystko byłoby OK, tylko basu mi troszkę brakuje. Chciałbym uzupełnić zestaw o niedrogi, ale pomimo to nie całkiem szajsowny subwoofer aktywny.

 

Słucham głównie muzyki: drum'n'bass, house, chillout

 

Co sądzicie o tym modelu subwoofera (Alphard ETP 801APM), miał ktoś z nim do czynienia? pod tym linkiem teraz ktoś go sprzedaje na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaki subwoofer do 500zł? (może być używany)

Pozdrawiam,

Grzesiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja rada to: odpuść sobie podobne rzeczy, w extra rewelacyjnych cenach. Ten subwoofer to po prostu taka zabaweczka, nie sądzę aby znacząco lub wogóle w jakikolwiek sposób zadowolił Twoje gusta i zapotrzebowania na bas. Nie oszukujmy się, ale za przyzwoity głośnik niskotonowy /w przedziale niskobudżetowym!/ trzeba zapłacić przynajmniej 700-800, a najlepiej w granicach 1000 pln. Polecam Ci któryś z niższych modeli yamahy YST-SW015 lub YST-SW215. Jeżeli jesteś zdecydowany wydać trochę więcej kasy to kup YST-SW315 /na allegro około 1150-1200 pln/, ma już niezły wykop i jest bardzo efektywny, a o to przecież chodzi. Niezły jest też Tannoy M10 SUB /dosyć mocny i tani!/, albo Koda SW-1000. Oczywiscie cały czas mówimy o przedziale niskobudżetowym, ale wspomniane modele potrafią już nieźle przyczadzić. W Twoim przypadku niezłym rozwiązaniem byłaby też zmiana kolumn na coś powiedzmy bardziej rasowego. Może okazałoby się, że w ogóle nie będziesz potrzebował suba, bo dobre kolumny podłogowe /Paradigmy, JBL-e lub Avancy - zależnie od preferencji słuchacza!/ potrafią nieźle nagłośnić średniej wielkości pomieszczenie. A basu wszystkie wymienione modele mają sporo. Zastanów się dobrze, czy warto rozdrabniać gotówkę kupując słabe rzeczy i co chwilę je zmieniać na coś lepszego i większego, czy lepiej od razu się trochę wyżyłować, nawet zapożyczyć, ale kupić coś z czego będziesz zadowolony przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku yamahy cena subwoofera wynosi tyle co cena całego mojego sprzętu, :) ale ja nie o tym. Jedni mówią, że yamaha jest dobra, inni mówią, że to jest "szajs". Nie wnikajmy w pobudki. Koda... a co Panowie powiecie na subwoofery firmy Jamo? Dziejok proponuje kolumny Tonsila, pomimo że opinia o produktach tej firmy jest fatalna (też nie wiem czy dlatego, że to co nasze musi być od razu do kitu, czy też rzeczywiście jesteśmy w kwestyji kolumn pare lat swietlnych za tzw. zachodem). Czy porównując subwoofery warto patrzeć na ich parametry?

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu chcę powiedzieć ze do sprzętu który posiadasz nie warto inwestować w kolumny za 2kzł lub więcej. uważam ze kupując produkty polskiego producenta wiemy czego sie spodziewać. tonsil ma juz ugruntowaną opinię na naszym (i nie tylko) rynku. jednak oczywiście znajdzie sie wielu którzy bedą wieszać psy na tonsilu bo to bo tamto. sa to z reguły ludzie którzy zaczynali suchać właśnie od tonsili i po przeskoku na sprzet drozszy (zapewne lepszy) zaczynają mówić jaki to tonsil jest cieńki i wogóle. uważam ze subwoofer to dobre rozwiązanie jednak nie może to być skrzynka typu alphard bo przecież nie oto tu chodzi zeby do volkswagena zakladać kółka od malucha. kup suba dorównującego jakością reszcie sprzętu i nie sugeruj sie az tak opiniami innych. słuchaj sprzętów, wyrabiaj sobie własną opinię -bo przecież zawsze znajdzie się ktoś kto powie ze np. sub yamahy za 3k zł jest do bani ale to juz nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub tonsila Altus 100A: gra łagodnie, jakby mu brakowało mocy, jakby się bał, żeby nie dominować nad kolumnami :(

Nawet po rozkręceniu potencjonometru na maxa nie sądzę, żeby starczył Ci do Twojej muzyki. Droższy model 200A gra bardziej zdecydowanie, twardo i raczej krótko.

Do kina oba modele się nie nadają, do muzyki ewentualnie 200A (jeśli ktoś lubi takie granie).

Odradzam suby Jamo - zaledwie poprawne urządzenia, a za tą cenę (dość drogich słuchałem) wymaga się znacznie więcej. Acha, słuchałem też jednego tańszego Jamo (chyba 800zł) ale krótko, bo dłużej nie dałęm rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wypowiedzi dziejoka - Tonsila żywię dużym sentymentem. Do opinii innych podchodzę z dystansem, ale z doświadczenia wiem, że warto poznać różne punkty widzenia, zwłaszcza, że moja wiedza odnośnie sprzętu audio oraz czas na jej poszerzenie są nikłe.

 

Sprawdziłem cenę subwoofera Tonsil 200-A na stronie tonsila kosztuje 900zł. Na allegro można kupić znacznie taniej, ale nie ma koloru, który by mi pasował.

 

Z innej beczki - co powiecie o subwooferach firmy Magnat? Chodzi mi konkretnie o model: Magnat Motion Sub 125A. Mieliście okazję może "zaznać go" w przypadku muzyki lub kina domowego?

 

a tańsze Kody np. SW-500, SW-700?

a Tonsil sub.9.11?

 

Co powiecie o tym sprzęcie?

 

Dzięki za opinie,

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci z czystym sumieniem zaproponował "coś" takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No ale obawiam się że do "tego" trzeba by wymienić całą resztę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega CZONKIN chyba sie lekko zagalopował, ale każdemu wolno pożartować:) -zyjemy w wolnym kraju

 

cóż. apropos suba Magnat -słyszałem i widziałem jak grał. Tragedia, brak wykopu, zejścia, mocy, brak wszystkiego -taki typowo marketingowy produkt.

 

co do SUB 9.11- to nie jest produkt Tonsila, ale jest zbudowany na komponentach tonsila. używają tam głośnika gdn20/80/2, elektronike robią we własnym zakresie, a obudowy- mam takie wrażenie- są kopią tonsilowskich konstrukcji- brzmieniowo można sie spodziewać tyle co po tonsilu.

 

suby Koda. osobiście słyszałem tylko sw-1000 i moge powiedziec ze go polecam za taką cene myślę ze brak mu kokurencji wśród fabrycznych konstrukcji (pomijam DIY)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sw-500 konstrukcja podobna do najtańszych jamo -taki sub zeby był i tyle.

sw-700 kiedyś zbudowałem sobie suba z głośnikiem z boku. brzmienie zależało od miejsca w którym gral, poza tym jesli głośniki promieniuje do przodu suba można znacznie łatwiej wpasować do pomieszczenia, z sw-700 byłby kłopot. polecam sw-1000 lider wśród subów do 800-900zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, kolega czonkin to prze-figlarz!

 

Chociaż pomysł nie jest głupi - kupić takie coś i kruszyć ściany, mury i serca niewieście! no ba. przydałaby się jeszcze mała elektrownia, żeby zasilić wzmacniacz , który napędzi ten pierdzący, malenki głośniczek. :)

 

Zakup Kody sw-1000 poważnie rozważę tzn. udam się na odsłuch. Dam znać - jak było ;)

 

Dzięki za sugestie, jeśli coś komuś się jeszcze nasunie, to zapraszam do uzewnętrznienia się.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.