Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA1570 jak to gra


radark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jestem po odsłuchu Rotela RA-1570. Grał z kolumnami ProAc Studio 148, napęd CD Yamaha CD-S700.

Na ucho rzucił się mi się od razu punktowy mocny bas, bardzo twardy. W pierwszej chwili to imponowało, wystarczyło jednak kilka minut i zaczął mnie ten dźwięk bardzo męczyć. Góra bardzo przyjemna, średnica z grubsza też, ale ten bas zupełnie nie dla mnie. Potem włączyliśmy NAD-a C388 - od razu ulga dla uszu, ale po chwili stwierdziłem, że ten wzmacniacz grał jakoś tak bez wyrazu. Duża moc, ale bas zupełnie bezpłciowy, dźwięk mało selektywny, zbity. Potem na odsłuch poszła Yamaha A-S701 - wzmacniacz o kilka tysięcy tańszy - i to było to ! Co prawda fakt, że góra nieco metaliczna i nie każdemu może odpowiadać, ale za to świetny dół. Wypełniony, mocno zaznaczony, a przy tym lekko zmiękczony. Do tego ogólnie w brzmieniu sporo powietrza, przestrzeni.

Szukam wzmacniacza do zakupionych już ProAc-ów i sporo obiecywałem sobie po tym Rotelu. Poważnie go rozważałem, tym bardziej biorąc pod uwagę aktualną promocję cenową, tymczasem zamówiłem sporo tańszą Yamahę, którą odsłuchiwałem już po raz trzeci z ProAcami i po raz kolejny to połączenie okazało się wyjątkowo udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Porównywałem Yamahę as1100 z rotelem ra1570 i ten rotel wobec tej Yamahy zagrał o klasę lepiej. Złagodzony tor źródłowy nie pozwolił na żadne oznaki natarczywości temu rotelowi. Jak dla mnie główne grzechy tego wzmacniacza to on nie angażuje swoim dźwiękiem i osobiście wole bardziej obszerną i doświetloną średnicę. On jakby więcej energii poświęcał skrajom pasma. Pod tym względem Yamaha zachowywała się wręcz skrajnie. Środek miała niedowartościowany. W tym fragmencie pasma nic się nie działo mimo to duży plus za dynamikę i szybkość. Świetne basy. NAD 388 ma te basy za miękkie i w dodatku do niego trzeba podłączyć żywiołowe kolumny. Tak jak c368 wydał mi się totalnym odejściem od stylu brzmienia poprzedniej serii BEE to c388 sprawiał wrażenie rozwinięcia brzmienia c356.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak widać z tych opisów każdy z nas ma inne preferencje słuchowe i tak jak pisałem wcześniej po prostu odsłuch ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to jak widać z tych opisów każdy z nas ma inne preferencje słuchowe i tak jak pisałem wcześniej po prostu odsłuch ;)

Każdy temat powinien się rozpoczynać od takiego stwierdzenia. A później niech już sobie każdy wymienia propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że odsłuch to podstawa. Z moich doświadczeń poszukiwawczych wynika, że kluczowe jest znalezienie udanego połączenia wzmacniacz/głośniki trafiającego w gust słuchacza. Czasami może być to połączenie dość niespodziewane, dlatego tym bardziej warto próbować różnych kombinacji.

Wracając do tematu - mimo wszystko nie uważam, że Rotel RA-1570 to zły piec. Ponieważ szukałem wzmacniacza do posiadanych już ProAc-ów to nie testowałem go z innymi głośnikami, więc nie mam porównania jak może grać w innym połączeniu. Ponieważ jednak ProAc-i same z siebie nie są "twardo" grającymi głośnikami, wnioskuję więc, że twardość dolnego pasma pochodzi z tegoż Rotela. Jeśli ktoś ceni takie brzmienie to Rotel może być godny uwagi. Poza twardym, szybkim dołem reszta pasma brzmiała raczej neutralnie, przy tym dokładnie i rzetelnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

odświeżam wątek ponieważ przetestowałem tego Rotela u siebie w domu i muszę przyznać że jak dla mnie gra on ani za sucho ani za ostro, jeśli chodzi o mocną muzykę to uważam że brzmienie gitar jest na nim znakomite tak samo swietnie wypadają blachy, wokale. Wzmak ma bardzo dobrą przestrzeń i stereofonię, detalicznośc jest na niezłym poziomie ogólnie fajnie się go słuchało, jedyna rzecz która mi w nim nie odpowiada ale dla wielu zapewne będzie zaletą to bas, który dla mnie jest trochę zbyt odtłuszczony, bardziej audiofilski, niestety ale ten misio z c372 jednak bardziej mi pasuje do takiej muzy. Warto go posłuchać bo to naprawdę udany Rotel, świetnie wygląda i można w nim odnaleźć mnóstwo dobrego dźwięku a co do basu to co kto lubi w innych gatunkach może być idealny. Muszę pochwalić obsługę Top Hi Fi, naprawdę wyjątkowe podejście do klienta, pełna kultura, polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rzecz która mi w nim nie odpowiada ale dla wielu zapewne będzie zaletą to bas, który dla mnie jest trochę zbyt odtłuszczony,

Bas jest kapitalny szybki twardy krótki kontrolowany, no ale jak pisałem wyżej brakuje w tym wzmacniaczu właśnie zagęszczenia tej tłustości. No ale Rotele tak mają. I tak jak piszesz jednym będzie pasował drugim już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.