Skocz do zawartości
IGNORED

Egzotyczne, niekoniecznie drogie wkładki


pyru

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat aby każdy posiadacz wkładki mało znanej firmy mógł się pochwalić co posiada we własnej kolekcji. I nie chodzi mi bynajmniej o wkładki za tysiące dolarów, lecz modele mało znane, starsze etc. Osobiście posiadam w swojej kolekcji trzy takie systemy: AKG P 25 MD, EEI 300H oraz EMPIRE 2000E (niestety empire nie ma igły). Z ciekawostek moge wymienić moją ulubioną Audio Technicę AT 30E MC (model z konca lat '80). Może ktoś miał do czynienia z którymś z tych modeli? Albo ma jakiś inny ciekawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADC K9- lata 70/80/ Wtedy jeszcze FONICA dawała klientom razem z DANIELAMI.

Odpowiednikiem dzisiaj są RSQ .Wkladka MM przyzwoitego standartu co najważniejsze o malej sile nacisku 0.75-1,5 G.Bez rewelacji na skrajach male dosc precyzyjna. Chętnie rozglądam się za igla do niej.(RSQ30,K8 ,pokrewne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ADC to wkladka amerykanska ? Obilo mi sie o uszy, jakoby fonica miala dodawac te wkladki do swoich gramofonow ale potraktowalem to raczej jako plan niz rzeczywistosc. Wiem, ze w dobrym okresie, kiedy byly dewizy obdarowywali klientow Shurami M44B, pozniej juz tylko Mf. Jesli mozesz, to wklej zdjecie tej wkladki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> dudivan

Wyposażanie we wkladki shure , lub ADC to historia w produkcji FONIKI. W niektórych modelach epoki wujka Gierka fundowano klientom całkiem niezłe przetworniki. Sam miałem szczęscie kupując Daniela jako mienie przesiedlenia w latch 70 na "export do Szwecji " zamontowaną miał wkładkę ADC K9

Wizualnie jest identyczna ze wspólczesnymi RSQ30 . Średnia klasa w USA. Dużo bardziej satysfakcjonował mnie odsluch ze Shura M 44 MB zamontowanego w ramieniu G 601 A.Problem że od lat 70 (ponad 30)nie sposób zdobyć samej igły do ADC.Natomiast do Shura są zamienniki SABA lub Pfeifera. Nawiasem mówiąc lubię shura za dynamike i "kopa"przy zachowaniu plastyki dżwięku.

[obrazekLUKASZ-230525_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest jeśli do różnych gatunków muzyki mozna dopasować wkładkę.Czasem zastępuje ona equalizer.

[obrazekLUKASZ-230538_1.JPG] [obrazekLUKASZ-230538_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3405-100000965 1170262636_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri, tylko nie mow, ze ten klaser jest Twoj bo w dziewiczej mej duszy zrodzi sie paskudne uczucie zwane Zazdrosc. Masz moze jakis typ dla milosnika muz. powaznej, zwlaszcza kameralnej (czyli licza sie: barwy, przestrzen, stereofonia a mniej np. szerokie pasmo, bas) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Dudivan

 

Faworyta sensu stricte nie mam. Cenie sobie jednak wkładki shura. Przede wszystkim za dostępność igiel wymiennych.Z tych co posiadam do odtwarzania kameralistyki i symfonietty, lubie zakładać SHURA M 91MG-D . Jest plastyczny i nie natarczywy w brzmieniu.Choć jego nowszy brat M 44- tłucze kieliszki w witrynie przy kotłach i kontrabasach..Za cenę dużego tłoku dżwięków, ale to może wynikać z dużego u wyj (9mV).Nie jestem maniakiem Hi Endu- a prawa wieku i fizjologi słuchu sa nie odwracalne. Zwykle jak jest słuch nie ma kasy na sprzęt Jak jest sprzęt -sluch odchodzi. Najwazniejsza jest satysfakcja ze słuchania . A parametry nalezy tylko czytać.Całkiem ciekawy zestaw jest wkładka z czasów Honeckera RFT ale z igłą oryginalna shura (SABY) dla delikatnosci traktowania rowków. Napewno podatnośc Japończyka jest lepsza niz made in Lipsk lub Dresden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri >> Też chyba własny kurnik założę......

Dudi >> Ja uwielbiam bas zwałaszcza w dużym składzie (Mahler! Np. 1 Symfo). Czyli to co piszesz że mniej liczą się pasmo i bas to nie jest prawda. Może nie do końca. ;)

 

 

Ja zaczynałem słuchać muzyki na....dyktafonie, o igle szafirowej nawet nie marzyłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienilem tych pare cech cech dzwiekowych napisalem, ze chodzi glownie o kameralistyke. Ja ciezkiej symfonii nie slucham, zreszta prawie wszystko z XIX w jest dla mnie niestrawne. Kiedys jak posluchalem dluzsza chwile Wagnera to poczulem, ze mam ochote zrobic inwazje na Polske :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem szczesliwym posiadaczem Audio Technica VM3, zakupilem ja razem z moim adapterem Kenwood KD-5022 z tego co pamietam, ale byc moze sie myle, zerwalem symbol z oznaczeniem w czasie tuningu optycznego :) W kazdym razie sprzet dostalem za grosze (25 euro) a z tego co sie pozniej okazalo to VM3 jest najlepszym systemem jaki dotychczas slyszalem. Z tego co mi sie udalo znalezc na sieci, to jest to konstrukcja z wczesnych lat 80tych i zaliczala sie do srednio sredniej klasy :) Fajny lekki basik i calkiem detaliczne wysokie...CO ciekawe, koles ktory sprzedawal adapter stwierdzil ze igla jest do wymiany bo jest starta...Igla byla poprostu brudna, i po oczyszczeniu okazala sie praktycznie jak nowa...kolejny wypadek przy pracy :)..Aha, co mozecie mi powiedziec o systemach firmy Grado?? Konkretnie o modelu F3+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wiem że nie ma się co obawiać zakupów starych (klasycznych) wkładek MM. Jezeli tylko końcówki nie były traktowane lutownicą -Brrrrr!!!. Dzięki internetowym stronom i sklepom mozna igły zawsze dopasować . Zresztą podobnie jak w elektronarzędziach.Wyrób finalny produkuje kilku producentów dla kilkudziesięciu odbiorców , a kupiony towar rózni się kolorem tworzywa i sitodrukiem. Zaletą pewnego zakupu z 2-giej ręki. jest to że wkładki z lat świetności gramofonów , są bardziej atrakcyjne od strony parametrów . Preferowano mniejszy nacisk igły, brzmieniowo były bardziej zróżnicowane w zalezności od producenta,istniała wspólzamiennośc igieł w danej grupie przetworników.Czasami trafiają się wkładki z pozoru mało audiofilskie jednak o bardzo dobrym brzmieniu -choć ono zalezy też od wzmacniacza i reszty. Ale rozpatrujemy same wkładki.

Przykładem może być Technics EPS 270 .Ciepły ,subtelny i bogaty w szczegóły. Z kolei ADC K9 dominująca w średnicy i górnych frekwencjach. Shur z koleii będzie zawsze pełen sosu w taktach ,z podkreśleniem niskich.Jednak w zależności od typu w róznym stopniu .Przy niewielkich wydatkach na same uzywane przetworniki, liczyć się jednak nalezy z kosztami igieł które w nowych rękach powinny być jednak wymienione.Choćiażby profilaktycznie dla ochrony własnych winyli.Nigdy nie wiemy jak precyzyjny gramofon mial poprzedni właściciel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam !

Rzeczywiście jest sporo info. w sieci na ten temat. Jednak na wszelki wypadek podaje. Ma być od 1g do 2g. Zalecane 1,75g i tak też ja ustawiałem i z dobrym skutkiem. Jak juz ją zajedziesz ( to może być trudne - mnie sie nie udało - jest bardzo wytrzymała) to polecam Stanton 680 HiFi . Niewiele droższa, a sporo lepsza. To na tej wkładce ( i po zmianie preampa) nareszcie mogę słuchać symfoniki (i klasyki w ogóle) ze sporą satysfakcją. pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekkk

"To na tej wkładce ( i po zmianie preampa) nareszcie mogę słuchać symfoniki

(i klasyki w ogóle) ze sporą satysfakcją."

Mozesz cos wiecej napisac o brzmieniu tej wkladki na klasyce?

- jak brzmiala na poprzedniej wkladce (jaka wkladka?)

- dlaczego akurat ta wkladka do klasyki?

wlasnie rozgladam sie za wkladka a analogi ktore posiadam to 95% klasyka aktualnie slucham na grado czrno-zielonej

preamp nad pp 2

 

ps. zazdroszcze pily lancuchowej

u mnie w gdyni tez sporo lasow ale na kominek narazie nie ma miejsca

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

>>>oktet

Wkładki Stantona 500 e mkIII oraz 680 HiFi są niedrogie, wytrzymałe i bardzo uniwersalne. Z pewnością nie mogą konkurować w muzyce klasycznej z innymi o wiele droższymi. Słuchałem kilku takich na klasyce lecz tam także gramofon był dużo lepszy oraz cała reszta. Chciałem tylko zaznaczyć (i tak przecież napisałem ), że mimo niskiej ceny da się na niej (680 HiFi) słuchać symfoniki ze sporą przyjemnością. Oddaje bez zniekształceń dynamikę orkiestry w najgłośniejszych partiach nie pomijając jednocześnie szczegółów. Zachowuje blask i pogłos ( powietrze) .Dobrze oddaje układ sceny - poszczególnych sekcji. Jest nieźle - można się zasłuchać. Jest odpowiednia do jakości mego gramofonu. Tego wszystkiego nie obserwowałem tak dobrze na wkładce 500EmkIII. I tylko tyle chciałem powiedzieć koledze który powyżej pytał o tę właśnie wkładkę i jej nacisk. Pozdrawiam. W kwestii piły to znowu się przyda bo z powodu mrozów ubyło mi drewna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.