Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka igła / jaka wkładka?


alienick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Wagę ustwiałem na talerzu, bez maty.

 

Jeżeli stawiasz wagę na talerzu , to grubość wagi z tacką musi być grubości płyty , a zapewne tak nie jest ?

 

Wagę postaw przy samym talerzu na którym leży płyta , tacka musi byc idealnie na tej samej wysokości z płytą , wtedy zrób pomiar .

 

Czy masz na rurce ramienia w miejscu które opiera sie na windzie , języczku o którym pisałem od spodu na rurce coś doklejone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz wagę na talerzu , to grubość wagi z tacką musi być grubości płyty , a zapewne tak nie jest ?

 

Wagę postaw przy samym talerzu na którym leży płyta , tacka musi byc idealnie na tej samej wysokości z płytą , wtedy zrób pomiar .

 

Czy masz na rurce ramienia w miejscu które opiera sie na windzie , języczku o którym pisałem od spodu na rurce coś doklejone ?

 

Okej, co do wagi - tak też zrobiłem.

 

Co do windy - nie. Tutaj zdjęcia przy wyłączonym gramofonie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

czasem zdarza się, że igła delikatnie dotyka płyty pomimo, że ramię jest w pozycji UP.

 

Więc zrób tak , przy wyłączonym gramofonie ustaw ramię jak do odtwarzania na początek płyty , następnie opuść windę jak do odtwarzania .

Spójrz teraz na rurkę ramienia jaka jest przerwa między spodem rurki a opuszczonym języczkiem .

Nie wiem jaka ta przestrzeń u ciebie może być , ale przyjmijmy że jest np 3mm , wtedy możesz podkleić do rurki coś np o grubosci 1-2mm , zostaje 1 mm przestrzeni , ta minimum przestrzeń musi być by ramię podczas odtwarzania nie dotykało języczka .

 

Okej, co do wagi - tak też zrobiłem.

Jak wypadł pomiar , taki sam jak z wagą na talerzu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrób tak , przy wyłączonym gramofonie ustaw ramię jak do odtwarzania na początek płyty , następnie opuść windę jak do odtwarzania .

Spójrz teraz na rurkę ramienia jaka jest przerwa między spodem rurki a opuszczonym języczkiem .

Nie wiem jaka ta przestrzeń u ciebie może być , ale przyjmijmy że jest np 3mm , wtedy możesz podkleić do rurki coś np o grubosci 1-2mm , zostaje 1 mm przestrzeni , ta minimum przestrzeń musi być by ramię podczas odtwarzania nie dotykało języczka .

 

 

Jak wypadł pomiar , taki sam jak z wagą na talerzu ? :)

 

Na talerzu jest 0,2 więcej.

Nie bardzo rozumiem z tym podklejaniem rurki prawdę mówiąc - poza tym to nie zmienia faktu że na pozycji UP igła jest przy początku płyty jakieś 2 mm nad nią a od środka to już normalnie dotyka jej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

nie zmienia faktu że na pozycji UP igła jest przy początku płyty jakieś 2 mm nad nią

 

Więc igła nie dotyka płyty jak pisałeś , chyba że zwichrowana .

 

a od środka to już normalnie dotyka jej.

 

Bo języczek może nie jest w poziomie ? wystarczy ze jest 2mm niżej jak na początku .

 

Może fotki bardziej rozjaśnią , w czym rzecz .

post-27371-0-54393600-1512748563_thumb.jpg

post-27371-0-11521700-1512748592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alienick, masz krzywą windę oraz zły kąt igła-płyta, konieczna zmiana VTA (może podkładka pod całe ramię lub obniżenie talerza) - wysokich tonów przez tą zmianę przybędzie.

rydz miał na myśli to że jeżeli ramię jest up a mimo to igła dotyka płyty trzeba jego zdaniem "pogrubić" ramię w miejscu styku z windą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

rydz miał na myśli to że jeżeli ramię jest up a mimo to igła dotyka płyty trzeba jego zdaniem "pogrubić" ramię w miejscu styku z windą.

 

O to chodzi , jak widać na foto z lewej ramię jest w pozycji up i spoczywa na języczku , o tyle mm co jest podklejone , o tyle będzie wyżej wkładka nad płytą , na końcu płyty też .

Na foto z prawej ramię jest opuszczone na płytę do odtwarzania , widać tę minimalną przestrzeń między pogrubieniem a języczkiem która musi być zachowana przy odtwarzaniu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hej, dawno sie nie odzywałem, ale taką ciekawostkę mam. Ostatnio zdjąłem te swoje podklejenia z zamiarem wymyślenia moe czegoś bardziej eleganckiego bo wyglądało to słabo:p No i teraz wygląda to jakby się naprawiło... w pewnym stopniu. Tzn na większości płyt igła już na końcu nawet w pozycji UP nie dotyka winyla. Jest niżej niż na zewnętrznych obwodach, ale nie dotyka, jest mała przerwa. Dosłownie na 2-3 problem nadal dalej występuje (chociaż wszystkie mam niby 180g). Nie rozumiem czemu tak jest, no ale jest :)

 

Wszystkiego dobrego w nowym roku Panowie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.