Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana ONKYO TX-NR609


pparsniak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Sprawa jest taka. Mam następujący zestaw:

- Amplituner ONKYO TX-NR609

- kolumny Tannoy DC6T SE na frontach (plus do tego reszta do 7.1 - nie ważne)

 

Ostatnio wpadł mi w na chwilę ręce wzmacniacz lampowy DIY, który dosyć dobitnie pokazał, że mój amplituner w stereo jest po prostu kiepski :P.

Muszę jakoś pogodzić kino domowe ze stereo, bo nie mam ani miejsca ani funduszy na dwa zupełnie osobne zestawy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego chciałbym przygotować się, na kolejny krok, jakim byłoby dokupienie wzmacniacza stereo.

I tutaj zaczynają się schody. Mój amplituner nie ma wyjść PRE-OUT, które mógłbym wykorzystać do podłączenia wzmacniacza (to znaczy niby ma wyjście liniowe na strefę 2, ale tylko ze źródeł analogowych - a ja słucham głownie z PC).

Najpierw pomyślałem, żeby kupić DAC i wzmacniacz, ale jak spojrzałem na ceny to mi się odechciało, bo musiałbym wydać sporo kasy na DAC i do tego jeszcze na wzmacniacz, a na tyle nie mogę sobie pozwolić.

Pozostała więc druga opcja: - wymiany Amplitunera na odpowiednik z wyjściami PRE-OUT. a następnie dokupienie do tego wzmacniacza stereo.

 

Jaki amplituner możecie polecić w kwocie zbliżonej do ONKYO TX-NR609, który miałby:

 

- PRE-OUT

- w miarę ludzki przedwzmacniacz, który da się wykorzystać do stereo

- 7.1 (bo taki mam zestaw pod kino)

- HDMI (ale to chyba wiadomo)

- idealnie by bylo gdyby mial LAN (bo czesto steruje smartfonem z kanapy) ale jak nie będzie miał to zniosę

 

Mówimy o sprzętach z używanych

 

No chyba, że ktoś zaproponuje jakieś lepsze rozwiązanie, na które będę w stanie sobie pozwolić :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma czegoś sensownego w zbliżonej cenie? Bo używany TX-NR809 to mniej więcej drugie tyle kasiorki. - w takiej kwocie to prawie zmieściłbym się ze wzmakiem i DACem bez sprzedaży onkyo :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie ciężko. Ale nie orientuje się za bardzo więc może ktoś inny pomoże. Sam planuję wymianę mojego HK avr255 na Onkyo. A co do modelu 809 to myślę że uczciwa cena za niego to max 1500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę dołożyć troche do limitu cenowego :P

 

W takim razie w grę wchodzą:

- Onkyo tx-nr 809

- Yamaha RX-V1067

 

Ktoś jest w stanie określić ich wady i zalety? - na razie będą używane w kinie 7.1 (20%) / (stereo 80%) - który lepszy :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

809 to świetny amplituner i uważam że warto go zmieniać. Ale nie tylko dlatego żeby mieć PREOUT. To załatwi Ci dzielnik napięcia za 16 zl.

Więc jeśli tylko po o chcesz wymienić to zastosował bym to tańsze rozwiązanie a kasę wrzucił w lepszą lampkę lub wymianę lamp.

A jesli uważasz że cały system warto by było podciągnąć na dynamice (centlny, tyły, boki) to wtedy wymiana ma sens.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te kilka dni sytuacja się nieco zmieniła:

 

Onkyo TX-NR609 zostaje u mnie (w salonie - tylko do tv) - bo szkoda mi się trochę go pozbywać. Pozbywam się natomiast amplitunera Yamaha RX-V800RDS.

 

Za to jedzie do mnie wzmacniacz stereo NAD C326BEE oraz Cambridge Audio Datmagic 100. Mam nadzieję, że wydatek się sprawdzi się na razie do moich kolumn. Wreszcie będę miał osobny zestaw tylko do stereo.

Do kina domowego zamierzam dokupić drugi amplituner - tutaj myślałem nad onkyo TX-NR906 lub Cambridge Audio Azur 551. Waham się. Jeden naszpikowany bajerami a drugi pewnie lepszej jakości.

 

Problemem może być przełączanie kolumn z amplitunera do wzmacniacza i z powrotem, ale może da się to jakoś rozwiązać :)

 

Następnym krokiem będzie budowa własnego wzmacniacza lampowego lub kupno gotowego w zamian za NADa. - ale to juz kwestia na "za jakiś czas". Wiem, że moje umiejętności elektroniczno - majsterkowe pozwolą spokojnie zbudować taki wzmacniacz samemu. Spojrzałem na kilka schematów i są proste jak budowa cepa. Kwestia tylko czasu + trochę wiadomości z teorii lamp, żeby je poprawnie wysterować :P. Jest nawet gotowy projekt w miarę sensowny (AVT5365) - kwestia tylko czy 15W wystarczy do napędzenia moich kolumn z wystarczającym zapasem mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 opcje

- Przepinanie wtyków na banach raz amplituner raz wzmak

- zrobienie sobie przełączki, czy to na pilota czy recznej. Pewnie ponizej 500 zl

- zastosowanie dzielnika napiecia i wpiecie wzmaka na stale do obecnego amplitunera. parenascie zlotych

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co zrobię.

Wzmacniacz NAD 326 ma wyjście 12v trigger out - więc zrobie sobie trigger, który po uruchomieniu wzmacniacza będzie przełączał na niego kolumny, a gdy wzmacniacz zgaśnie, kolumny przełączą się na amplituner.

 

Druga opcja to przełączanie gniazd pre-out we wzmaczniaczu:

Gdy kino domowe zostanie włączone, wtedy rozpinane są zwory PRE-OUT we wzmacniaczu i wpinany jest tam amplituner, - wtedy wzmacniacz będzie pracował jako końcówka mocy do kina, Jeśli natomiast będę miał ochotę posłuchać muzyki, to zwory PRE-OUT będą się będą się zwierać, aby można było użyć wejść liniowych wzmacniacza.

Wtedy nie będę musiał przepinać kolumn i uzyskam lepszą jakość dźwięku z amplitunera, bo będzie pracował na lepszej końcówce.

 

Układ jest banalnie prosty i będzie działał automatycznie, jedyne czego może wymagać to: przekaźnik z jakimiś dobrymi stykami, i jeśli sytuacja będzie tego wymagać tranzystor wzmacniający moc wyjścia trigger-out. Kwestie wyboru odpowiednich źródeł w obu urządzeniach załatwi pilot harmony.

 

Dobrze kombinuję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.