Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Onkyo TX-RZ720 na Denon AVR-X4300H


kamon

Rekomendowane odpowiedzi

Grzanie sie tez idzie zminimalizowac i to sporo, wystarczy zmienic Ohmy na wyjsciu, standardowo jest 8ohm zmien na 4ohm i zobaczysz roznice.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem jak zmienić te ohmy. Próbuję tak jak w tym linku ale nic z tego.

 

Już zmieniłem, miałem małe zaćmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast przechodzić na 4Ohm, spróbuj ustawić tryb Eco na Auto. Wtedy chyba amplituner będzie zmieniać 4-8 zależnie od ustawienia głośności. W trybie 4Ohm maksymalna moc wyjściowa mocno spada, tak ze 3x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 ohmowe głośniki i nie zauważyłem (usłyszałem) spadku mocy po ustawieniu na 4 ohmy. W Onkyo też miałem tak ustawione

 

Ampli prawie się nie grzeje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak nie słuchasz bardzo głośno, to ta moc nie ma większego znaczenia.

Mam porównanie do ustawienia na 8 gdzie bardzo ciepły jeśli nie gorący. Denon zostaje, Onkyo zresztą też ale nie w salonie. Ideałem był dla mnie mój stary Onkyo 727, który niestety nie miał atmosa i 4K ale miał Audyssey !!!

Czekam na powrót Audyssey do ampli Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni?

 

ECO redukuje zuzycie pradu przez dostosowanie poboru energii elektrycznej do sposobu użytkowania urządzenia przy niskim poziomie głośności. Nie nadaje sie jak sluchasz glosniej.

 

Impedancje dobierasz/ustawiasz pod kolumny jakie masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO redukuje zuzycie pradu

Pytanie, jak to działa?

 

Moim zdaniem zarówno Eco jak i opcja 4Ohm polega na przełączeniu zasilacza końcówek mocy na niższe napięcie. Takie samo w obu przypadkach, czyli w skutek jest ten sam. Tyle że Eco Auto wraca do wyższego napięcia po podkręceniu gałki głośności, więc można również słuchać głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie, jak to działa?

 

Moim zdaniem zarówno Eco jak i opcja 4Ohm polega na przełączeniu zasilacza końcówek mocy na niższe napięcie. Takie samo w obu przypadkach, czyli w skutek jest ten sam. Tyle że Eco Auto wraca do wyższego napięcia po podkręceniu gałki głośności, więc można również słuchać głośno.

 

 

No nie dokonca.

Wlaczysz eco, wlaczysz avr nawet nie trzeba puszczac zadnego dzwieku a po 15min mozna nalesniki piec na amplitunerze. A jak przelaczysz na 4ohm to mozesz katowac a i tak zimny bedzie.

 

Ja jakichs roznic w dzwieku nie doswiadczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po kalibracji. Audyssey włączony, pobawiłem się ustawieniami i w kinie jest OK. Muzycznie faktycznie jest inaczej, Denon gra inaczej i nie jestem do końca przekonany czy tak jak bym chciał. Przy włączonym Audyssey nie mam możliwości regulacji tonów wysokich i niskich (korektor jest nieaktywny).

Mówiłem.!!

No i te ograniczenia Denona. Odgapili ten soft od Bose ale zrobili to nie umijętnie.

 

Wiesz co .... gdzie kupiłeś ten ampli?

Może zadzown do nich posiedź na słuchawce godzine i rozwiąż te kwestie. Amplituner masz totalnie nie skonfigurowany. I tyle z posiadania wyższego modelu.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem.!!

No i te ograniczenia Denona. Odgapili ten soft od Bose ale zrobili to nie umijętnie.Wiesz co .... gdzie kupiłeś ten ampli?

Może zadzown do nich posiedź na słuchawce godzine i rozwiąż te kwestie. Amplituner masz totalnie nie skonfigurowany. I tyle z posiadania wyższego modelu.

 

Piotrek

A tak konkretnie to o co Ci chodzi ? Pisałeś, że gra inaczej i gra inaczej. Ustawiłem do filmów Dynamic EQ i Dynamic Volume (light) i pięknie słychać dialogi. Jak słucham muzy w stereo to mogę wyłączyć Audyssey i mam korektor więc jest w porządku (choć przy Audyssey też nie jest źle). Tak jak pisałem super apka zintegrowana z Heos. Widzę, że kolega jasnowidz i na odległość zdiagnozował mi źle skonfigurowany ampli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzycznie faktycznie jest inaczej, Denon gra inaczej i nie jestem do końca przekonany czy tak jak bym chciał. Przy włączonym Audyssey nie mam możliwości regulacji tonów wysokich i niskich (korektor jest nieaktywny). Na pilocie brak przycisku dimmer co też mnie drażni. Trzeba wchodzić w menu żeby ściemnić display lub podejść do ampli i wcisnąć guzik pod klapką ������

 

Poza tym dość mocno się grzeje w porównaniu do Onkyo TX-RZ720

Zniknął mi OSD nie widzę wartości głośności mimo tego że jest to włączone w ustawieniach

 

Żaden jasnowidz. Tak pisałeś do tego się odniosłem. Nie pisałeś później o poprawkach czy zmianach.

Więc tak na prawdę to o co ci chodzi? :)

Nie no luzik. Jesteś zadowolony jest ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.