Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
kamon

Wymiana Onkyo TX-RZ720 na Denon AVR-X4300H

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi Audyssey (Dynamic Volume) Onkyo i dlatego chciałbym kupić tego Denona. Boje się tylko tego jak zagra Denon w kinie bo Onkyo w kinie bardzo mi pasuje.
Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Denon zagra spokojniej, bardziej łagodnie, cieplej, bardziej plastycznie. To jednak trochę inny charakter brzmienia, chociaż na pewno nie gorszy.
Jeśli jednak koniecznie chcesz pozostać przy Onkyo lub boisz się decyzji zmiany amplitunera, mamy bardzo atrakcyjną ofertę na Onkyo TX-RZ1100 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-rz1100.html) w kolorze srebrnym.
Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konkretnie to wyrównuje poziomy i sprawia, że słychać dialogi i nie trzeba co chwilę ściszać i podgłaśniać. Chodzi o późne godziny wieczorne i nocne. Edytowane przez kamon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rozumiem rozumiem w onkyo jest tryb nocny jedynie który zmniejsza efekty specjalne a vokal to jedynie można dodasz szybko parę db do centralnego żeby pogłośnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='bl4ck' timestamp='1510606356' post='4234542']Rozumiem rozumiem w onkyo jest tryb nocny jedynie który zmniejsza efekty specjalne a vokal to jedynie można dodasz szybko parę db do centralnego żeby pogłośnić.[/quote]
Tak właśnie robię ale drażni mnie ta zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='bl4ck' timestamp='1510605523' post='4234523']
Co ta funkcja "dynamic volume" konkretnie robi?
[/quote]
Kolega już wyjaśnił. Zgadza się działą to bardzo dobrze przy niskich natężeniach dźwięku.
Dal osoby która była przyzwyczajona do tego cieżko od tego odejść.
[quote name='Krzaku666' timestamp='1510628599' post='4234674']
Ten Denon to będzie zupełnie inna liga, nie zastanawiaj się :)
[/quote]
Tu oczywiście muszę się zgodzić. Gdyż RZ720 to poziom 656. Ale, niestety pojawia si ęznaczące ale.
To co powiedzieli koledzy z branży. Denon to granie zupełnie inne. Łagodne. I jeśli onkyo Ci się podoba to nawet wyższy model ale Denona będzie po prostu inny.
Szukał bym złotego środka w Marantzu 5012.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='S4Home' timestamp='1510748332' post='4235666']
Kolega już wyjaśnił. Zgadza się działą to bardzo dobrze przy niskich natężeniach dźwięku.
Dal osoby która była przyzwyczajona do tego cieżko od tego odejść.

Tu oczywiście muszę się zgodzić. Gdyż RZ720 to poziom 656. Ale, niestety pojawia si ęznaczące ale.
To co powiedzieli koledzy z branży. Denon to granie zupełnie inne. Łagodne. I jeśli onkyo Ci się podoba to nawet wyższy model ale Denona będzie po prostu inny.
Szukał bym złotego środka w Marantzu 5012.

Piotrek[/quote]
Dzięki ale jak patrzę na Marantza to bolą mnie oczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='kamon' timestamp='1510750004' post='4235696']
Dzięki ale jak patrzę na Marantza to bolą mnie oczy ,
a że będzie stał na widoku to odpada.
[/quote]

Hehe, a ja mam dokładnie odwrotnie, jak patrzę na nijakie klocki konkurencji to też mnie bolą oczy ;) Ale oczywiście każdy ma własny gust.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem że niby o gustach się nie dyskutuje ale pisać że Marantz jest brzydki to lekka przeginka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak to było? szczyt podrywu? poderwać laskę na multiple :)

hasło audiofila - to ma grać nie wyglądać.
Jak chcesz żeby coś ładnie wyglądało kup se obraz :)

a tak na poważnie denony zawsze wyglądały podobnie - nie ma efektu "wow" - ale nigdy się nie starzeją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No denon chyba najsłabszy obecnie wygląd amplitunerów, onkyo od rz800 wyglądają fajnie swojego rz810 srebrnego mam już z 2 miesiące i codziennie miło mi się na niego patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='bl4ck' timestamp='1510765992' post='4235911']No denon chyba najsłabszy obecnie wygląd amplitunerów, onkyo od rz800 wyglądają fajnie swojego rz810 srebrnego mam już z 2 miesiące i codziennie miło mi się na niego patrzy.[/quote]

Potwierdzam. Onkyo wizualnie bardzo w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='kamon' timestamp='1510765304' post='4235902']
Dla mnie to Fiat Multipla sprzętu audio
[/quote]

Jedno i drugie to oryginalność na tle smutnych i nudnych, niczym się nie wyróżniających klocków i samochodów. Oba także będą klasykami, podczas gdy bliźniaczo podobne konstrukcje zginą w tłumie nie budząc zainteresowania :)

[quote name='hajdzik' timestamp='1510765664' post='4235906']
hasło audiofila - to ma grać nie wyglądać.
Jak chcesz żeby coś ładnie wyglądało kup se obraz :)
[/quote]

Taaa, i dlatego sprzęty high-end mają takie fikuśne nazwy i wykończenia :) Połowa sukcesu żeby to sprzedać to odpowiednia legenda i wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
te fikuśne wykończenia nie są dla audiofilów, tylko dla nowobogackich co by się fajnie w domu prezentowało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='hajdzik' timestamp='1510774270' post='4236024']
te fikuśne wykończenia nie są dla audiofilów, tylko dla nowobogackich co by się fajnie w domu prezentowało
[/quote]

Jasne, bo audiofile wcale się nie lansują, nie wierzą w mity itd. :) Właśnie dlatego kawałek głupiego kabla dla audiofila nazywa się jak drogie perfumy i jest grubości węża ogrodowego (mimo że to tylko izolacja), a zapakowany jest w pudło z pozłacanymi literkami na wierzchu. To są właśnie fikuśne wykończenia i dorobiona do nich odpowiednia legenda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='hajdzik' timestamp='1510808438' post='4236169']
Tojest cosinnego
Zeby klient byl przekonany ze kupujecos wyjatkowego
[/quote]
No właśnie, to jest dokładnie to :)

Sprzęt powinien grać i wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Omen to jest tak jak z tuningiem auta
Jedni wola wyglad a drudzy pod maska poszakec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak już nawiązywaliście do multipli w kontekście wyglądu , to zobaczcie autko kolegi Jacka z Gdańska , słabo wygląda , ale jak brzmi :) fajne nawiązanie w temacie audio czyż nie ?

https://www.youtube.com/watch?v=ATRQv1w8kDE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzisiaj będzie czas na podłączenie i kalibrację. Dam znać jak i co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy w tym Denonie jest możliwość regulacji tonów wysokich i basów (Audyssey wyłączony)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Już po kalibracji. Audyssey włączony, pobawiłem się ustawieniami i w kinie jest OK. Muzycznie faktycznie jest inaczej, Denon gra inaczej i nie jestem do końca przekonany czy tak jak bym chciał. Przy włączonym Audyssey nie mam możliwości regulacji tonów wysokich i niskich (korektor jest nieaktywny). Na pilocie brak przycisku dimmer co też mnie drażni. Trzeba wchodzić w menu żeby ściemnić display lub podejść do ampli i wcisnąć guzik pod klapką Edytowane przez kamon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='kamon' timestamp='1511024496' post='4238097']
Przy włączonym Audyssey nie mam możliwości regulacji tonów wysokich i niskich (korektor jest nieaktywny).
[/quote]
Wg instrukcji, korektor jest wyłączony w trybach "direct" i przy aktywnym "Dynamic EQ". W tym ostatnim przypadku to korektor nie powinien być potrzebny. Dynamic EQ ma 4 stopniową regulację, więc można dopasować do własnych preferencji. Ponadto Audyssey ma 3 charakterystyki, może któraś będzie Ci bardziej pasować.

Poza tym Audyssey można regulować, jest do tego aplikacja, niestety płatna. Chyba pozwala na dowolne kształtowanie charakterystyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzanie sie tez idzie zminimalizowac i to sporo, wystarczy zmienic Ohmy na wyjsciu, standardowo jest 8ohm zmien na 4ohm i zobaczysz roznice.

http://manuals.denon.com/AVRX4100W/EU/EN/GFNFSYgobaybmw.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zniknął mi OSD nie widzę wartości głośności mimo tego że jest to włączone w ustawieniach

nie wie czy coś niechcący przestawiłem bo wcześniej było to widoczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi