Skocz do zawartości
IGNORED

Polska płyta jazzowa


fadeover

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zaszczyt i przyjemność polecić płytę mojego kolegi Piotra Zastróżnego -Live in Studio - .Robię to z tym większą przyjemnością, że uczestniczyłem w procesie jej tworzenia - opiekowałem się strona wokalną oraz byłem konsultantem brzmienia całości.

 

Oto link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyta zawiera standardy bluesowe i nie tylko. Została nagrana juz unikalną , metodą trzech źródeł: ambiencu ( perkusja), oryginalnego dźwięku zbieranego z głośników starych dobrych pieców oraz w normalnej technice studyjnej.

Do jej nagrania były wykorzystywane stare piece, pogłosy i wzmaki lampowe, przez to płyta ma niepowtarzalny klimat dźwiękowy przypominający dobre płyty bluesowe z BLUE NOTE.

Całość jest nieco przybrudzona atmosferą studia, zabawnymi komentarzami, lekkimi brumami wydobywającymi się z pieców - dodaje to , moim zdaniem smaczku dźwiękowego.

Nie będę się rozpisywał na temat płyty - wszystko można znaleźć na stronie płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejme pytania:

 

- czy CD jest do kupienia tylko za pośrednictwem podanej strony czy też będzie dostępny w detalu (czytaj->w dobrych sklepach)?

 

- i "pierdółka": można słów parę o formie edycji (digipack???)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatek > Fakt , najwięcej tam bluesa.

Rafal > Płyta wydana jest w tektutowej składce z grubą książeczka w środku. Książeczka zawiera dużo niezłych fotek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

fadeover,

w MPIKu nie bardzo wiedzą niestety o co pytam.....

dobrze byłoby żeby płyta była dostęona np w merlinie, gigancie albo stereo .pl - bo zakup jednej plyty przy kosztach wysylki 10zl troche zniecheca - a tak gdyby byla do kupienia w jednym z sklepow na necie, mozna zamowic przy okazji innego zakupu, i koszt przesylki rozklada sie inaczej.....

Chyba ze mozesz podac sklep w Poznaniu gdzie ta plytke mozna kupic..... bo podoba mi się ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku dzięki za cynk, uwagi przekażę producentowi płyty.

Prawdę mówiąc nie wiem , gdzie ją można kupić poza internetem. Dowiem się .

Płytka jest dziełem niezależnym i dystrybucja na początku zawsze szwankuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, specjalnie sie zalogowalem, zeby moc odpowiedziec na pytania. Jesli chodzi o sklepy internetowe - merlin etc. - chlopcy z merlinow powiedzieli, ze nie wspolpracuja z wytworniami , ktore maja katalog mniejszy niz 15 pozycji. niech sie gonia. ich strata ;-) plyte mozna nabyc bezposrednio u mnie - w warszawie. mozna tez ja kupic w EMPIKach. problem polega na tym, ze chlopcy i dziewczeta z tej firmy zaindexowali ja tylko po tytule. czyli jesli juz ktos pyta to trzeba pytac o ALBUM LIVE IN STUDIO. Bron boze o Piotra Zastroznego bo powiedza, ze nie maja. a tak w ogole to prosze pisac - [email protected] - jak pojawi sie jakikolwiek pomysl lub/i chec zakupu plyty - cos wymyslimy. dziekuje za uwage i za mile slowa na temat plyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr Zastróżny

 

Czy Wasza płyta to soundtrack? Jeśli tak, to z jakiego filmu?

W dzisiaj kupionym "Filmie" przeczytałem minirecenzję z tej płyty.

 

Cytuję...

PIOTR ZASTRÓŻNY LIVE IN STUDIO

W dobie wszechobecnego muzycznego "plastiku" akustyczne nagranie to perła. A jeśli dodatkowo w grę wchodzi blues w wykonaniu czołówki polskich instrumentalistów, to mamy do czynienia z perłą o najszlachetniejszym połysku. Grają m.in.: Piotr Śmietana (gitara), Sławomir Jaskułke (fortepian), Piotr Wyleżoł (fender piano). Oprócz kompozycji Zastróżnego na płycie znajdziemy interpretacje klasyków. Pomiędzy utworami słychać studyjnę brzęki, dowcipne komentarze i pokrzykiwania muzyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr zastrozny,

no tak, a ja pytalem wlasnie nie po tytule plyty, a po wykonawcy.... sprobuje jutro

jesli "duze" netowe sklepy olaly sprawe, to moze np. multikulti sie zainteresuje - maja duzo malych wydawnictw, nie stronia od takich projektow, Maja sklep "fizyczny" w Poznaniu, i oprocz tego internetowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna strona. Mozna posłuchać z jakiego rodzaju muzyką mamy do czynienia. Wydaje się, że to niezły kawałek blusa i to zagrany przez naszych. Realizacja też wydaje się na poziomie ( jakość odsłuchu z komputera nie pozwala na ocenę) Niestety na zakup będę musiał poczekać, aż znajdę pracę. Chociaż cena nie jest wygórowana. Ach życie, życie sobacza dola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po szybkim pierwszym razie. Dzieki Piotrek za plytke - dla mnie to teskna nutka za czasami, gdy bylem piekny i mlody... Mieszkalem z kumplem w akademiku - zwykl on przychodzic o czwartej nad ranem, wlaczac swiatlo, kolchoznika i z usmiechem stwierdzac: "Fajnie chlopaki graja..."

 

Fajnie chlopaki graja, polecam.

 

Mam teraz bardziej nastroj na "fun" a nie na "blue", stad jednoznaczne preferencje daje Everything I Do. Fajna gitara w Someday After A While (Fade, maczales w tym dzwiekowo palce? tzn. w tzw. przeszczeni ;) No a ostatni kawalek ma wyrazna dedykacje dla "lukarowcow", duzo sfx-ow i zagubionych lokalizacji, beda Fade testowac Twoje interkonekty, oj beda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Waldemara Iłowieckiego płytę i bardzo dziękuję. To strasznie miły gest. Fadeover-życie jest gęste. Gęste jak płyta Zastróżnego. To porównanie ciągle mi chodzi po głowie. Płyta jest jak skwierczący i wysmażony kawał mięcha, z którego cieknie gęsty sos po odkrojeniu każdego kawałka. W czasie słuchania unosi się zapach rozgrzanych pieców i wibrującego powietrza. Nie myślałem, że w naszym zaścianku, można tak grać. Słychać wpływy Hookera, Claptona, Hendrixa, ale to jest w dalszym ciągu Zastróżny, Śmietana, Walicki, Wierzcholski i wszyscy oni coś mają do powiedzenia. Mówiąc Oni mam na myśli wszystkich, tworzących płytę i muzyków i realizatorów. Czuje się jak tworzą muzykę i jak ona znajduje się w przestrzeni studia. Ciągle słucham i nie mam dość. Śmieszne są gaduchy w przerwach, oddają klimat, nawet jeśli realizator je wyreżyserował, to są integralną częścią tego koncertu. Tak koncetru. Bo dzieje się to w studio, a my czujemy się jak w pierwszym rzędzie w klubie np. Blue Note. Ja bardzo proszę o więcej takiego grania i nagrania. Zastróżny wyśmienicie wymiata i wie jak dotrzeć do wnętrzności- ciary chodzą. Nie przepadam za głosem Wierzcholskiego ale na harmonijce to On jest Carem. Kapitalne duety Śmietany z Zastróżnym. Już myślałem że Smietana zacznie grać smętnego pseudo jazza w stylu Niedźwieckiego a tu ku ku prawdziwa, ciężka gitara. Delta Wisły, delta jak nic. To wyśmienite granie i realizacja na poziomie. Posłuchajcie ostatniego utworu. Trochę King Crimson. Jednak wszystkie instrumenty są czytelne i zlokalizowane. Na koniec powiem Wam to naprawdę dobre granie. Jeśli posądzacie mnie o wazelinę, bo dostałem płytę, to stawajcie na udeptana ziemię. Zgniotę i zarąbię (jestem kawał chłopa). Wspierajmy twórców za dobrą muzę to ją będziemy mieć. Nagrac i wydać więcej takich płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burza - z tym pitoleniem Śmietany to nieprzesadzaj...

zastróżnego słuchałem tylko na jego stronie www - rzeczywiście kawał dobrego blusiora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides

wiem że śmietana nie pitoli, tak ogólnie to jest ok, bo słuchałem go zawsze i od zawsze, ale ostatnio tak jakoś wpadały mi w ucho niezbyt udane jego dzieła, właściwie to może i udane ale mi nie leżały, tutaj natomiast wszystko mi leży i myślę że płyta muzycznie i realizacyjnie jest warta włożenia w cd-eka i słuchania, nie wiem jak wyglądało ustawienie muzyków ale u mnie scena nie jest zbyt szeroka, dokładnie między kolumnami, głebia też niezbyt duża, ale może oni tak poprostu grali, to w końcu nie wielka sala, a raczej studio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla chcących kupić płytę w Poznaniu - jest w Empiku

w tej malej salce z plytami jazz/klasyka

lewa strona, na samym koncu, na górze

pomaranczowa okładka, widac z daleka, cena 39,99

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zrodla

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się to robić smutne.

Wywaliłem 39,9 + 10zł przesyłka a teraz 29,9 (kup teraz) z pocałowaniem w rękę.

Nie sądziłem że tak szybko spadnie do kategorii niceprice.

Ale że płyta dość przyzwoita (choć bardziej dla softbluesiarzy i może analityków dźwięku) to koniec z żalami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze nam smutno jak "wywalimy". Ilez to razy kupujemy bo strasznie zachwalali w prasie, wywalamy stówę bo super realizacja, muzycy też super, a wieje nudą. Autorzy tej płyty dają możliwość posłuchania całego materiału na necie i nie musimy kupować w ciemno. To mi się bardzo podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj! pewnie za duzo oranzady wypilem przed wystawieniem tej plyty na allegro. cena zmieniona na wlasciwa, dzieki za cynk i przepraszam za zamieszanie. no i bardzo dziekuje za wszystkie te mile slowa. to mile ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jesli chodzi o "cos wiecej" to pracuje nad nowa plyta.. nie bedzie to blues. jesli chodzi o Bonusy - nie moglem wszystkich "gadek" wlozyc na plyte bo bylaby to plyta z "gadkami" a nie z muzyka. ale jak zrobie THE VERY BEST OF ZASTROZNY - to na pewno gadki tam beda ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;-)

Płytka jest dla mnie znakomita - dawno nie słyszałem takiego grania "z mięchem", i to w naszym rodzimym wydaniu! Dźwięk troszkę specyficzny , ale faktycznie nadaje muzyce fajny klimat. A te przydźwięki z pieców wplatają się w charakter muzyki i atmosferę całego nagrania ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.