Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kina domowego - pomoc w wyborze


Soad

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki:

Kolumny czarne, mogą być białe lub chromowane wstawki.

I to wszystko ? Jakieś wzorki geometryczne lub motywy kwiatowe ? :)

Trochę się nabijam , ale ze skruchą przyznaję, że też się muszę liczyć z opinią szanownej małżonki .

Co do Dali, to owszem kolor membran jest paskudny :)

Magnatów nie słuchałem,ale zaufałbym S4Home , o ile to możliwe jednak samemu posłuchał, wmyśl zasady " ufaj ale sprawdzaj" :)

Fajnie , że zdecydowałeś się na Yamahę V779, nie zamyka Ci ten wybór drogi do stereo , a jak zbudujesz w przyszłości system stereo ( połkniesz bakcyla ) to fronty i tak zmienisz, gwarantuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wyborem zestawu głośników do amplitunera denon avr-x2400h. Wybór pada pomiędzy Canton 476/416/456 a Dali Zensor 5/1/vokal lub 7/1/vokal. Pokój w którym będę słuchał ma powierzchnię około 30m2. Proszę o wasze opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz789, jeśli miałbym się ograniczać tylko do tych dwóch, to Cantony - by choć trochę ożywiły Denona, oraz bo są znacznie tańsze (obecnie widzę za 3500zł, względem 4300zł za Dali), a przy tym Denonie ciężko będzie zauważyć taką dopłatę w jakości brzmienia. Natomiast od siebie dodałbym markę Klipsch - bardziej sprawi, że Denon będzie miał więcej życia w sobie, a przede wszystkim - to znacznie skuteczniejsze kolumny, dzięki czemu jest jakakolwiek szansa, że Denon 2400 nagłośni Twoją niemałą przestrzeń, bo przy kolumnach o niższej skuteczności takiej szansy po prostu nie widzę. Mam nadzieję, iż subwoofer również jest w planie? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha V781, czyli model o rok młodszy, więc może będzie łatwiej z dostępnością w wybranym kolorze. ;) Obecnie widzę za 2900zł. Onkyo RZ810 aktualnie niestety podrożało z 3200 do 3500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soad , chcemy Ci pomóc, ale nie stawiaj ludzi pod ścianą. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności , że zestaw X zagra u Ciebie rewelacyjnie i jeszcze w Twoim guście.

Jak wielokrotnie tu pisano , musisz sam posłuchać i ocenić.

Jeżeli S4Home pisze , że set Magnata jest wart uwagi to po prostu to sprawdź, a jak pasuje kup i masz temat z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zestawik Yamaha + Magnat już u mnie w domu, dzięki S4Home :)

Mam dylemat co do tylnych głośników.

Czy można je powiesić na ścianie np za pomocą Vogels VLB 200 czy lepiej postawić na standach. Jakies przeciwwskazania do wieszania kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można je powiesić na ścianie np za pomocą Vogels VLB 200 czy lepiej postawić na standach. Jakies przeciwwskazania do wieszania kolumn?

Soad, gratuluję zakupu.

S4Home to co prawda "branża", ale z ludzką twarzą :)

Możesz wieszać na Vogelsach , u mnie też wiszą na tych uchwytach i jest ok. Mają regulację w pionie i poziomie a to się przydaje. Mam co prawda zastrzeżenia do stabilności ( moje B&W ważą 7 kg ), i trochę się kiwają w uchwycie ,ale nie ma się co przejmować :)

Opisz wrażenia z odsłuchu, jestem ciekaw jak odbierasz swój nowy nabytek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi dokonac wyboru.

Co do odsłuchu to jak narazie mam podłączone fronty i centralny, nie mam jeszcze wszystkich mebli w salonie więc nie robiłem jeszcze kalibracji.

Wiem że S4Home to branza, od niego zakupiłem cały sprzęt w mojej opinii bo dobrej cenie.

 

Kolejne pytanie, czy przewody podlączyć bezpośrednio czy warto inwestować we wtyki banany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.