Skocz do zawartości
IGNORED

Jak kupować na eBayu?


Nazareth

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytań odnosnie ebaya.

1. Jak wygladaja zakupy na ebayu,czy wyglada to podobnie jak na allegro,jak wyglada platnosc za sprzet,trzeba placic z gory

na jakies konto, wogole co jest potrzebne zeby moc brac w licytacji?

2. Czy sprzet jest w dobrym stanie i mozna zaufac sprzedajacym?

3. czy nie ma problemu z wysylka do Polski?

4. Czy warto kupowac tylko na ebay niemieckim a moze tez na innych?

5. Jaki sprzet warto kupowac i czy trafiaja sie czesto okazje?

6. Co sadzicie o wzmacniaczach Sony Ta-fa770es, ta-fa707es,w jakich cenach mozna kupic uzywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ebay , aukcja jak każda inna ,ma plusy i minusy.Kupiłem 9 artykułów w tym także audio.Dobrze jest znać niemiecki , co do wysyłek na polskie warunki drogo ,za ciężkie wzmachole można 20 euro wybulić.Poza tym niechętnie wysyłają za granicę Niemiec.Mój numer gg 3772586 , będzie łatwiej się porozumieć.Po 20 .00 jestem raczej dostępny.Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>1. Jak wygladaja zakupy na ebayu,czy wyglada to podobnie jak na allegro,jak wyglada platnosc za >>sprzet,trzeba placic z gory na jakies konto

 

To zależy od sprzedającego - najczęściej będzie to zapłata na konto w banku albo przez PayPal (lub jego odmiany)

 

>> wogole co jest potrzebne zeby moc brac w licytacji?

 

Musisz mieć oczywiście aktywne konto

 

>>2. Czy sprzet jest w dobrym stanie i mozna zaufac sprzedajacym?

 

To zależy od sprzedającego :) jak na allegro

 

>>3. czy nie ma problemu z wysylka do Polski?

 

Ja kupowałem na niemieckim ebayu - gość w aukcji pisał, że wysyła tylko do polski ale zapytałem się go czy wyśle do polski - powiedział że nie problem. Ogólnie 50-70% pytanych odpisuje na pytania po niemiecku, jak zapytasz sie po angielsku to współczynnik spada może do 10%. 3/4 z pytanych zgadza się na wysyłke

 

 

>>4. Czy warto kupowac tylko na ebay niemieckim a moze tez na innych?

 

To zależy - dużo fajnych rzeczy jest na brytyjskim i amerykańskim (szczególnie rzeczy z wyższej półki)

 

5. Jaki sprzet warto kupowac i czy trafiaja sie czesto okazje?

 

>>Czy okazje to zależy - ceny są jednak zazwyczaj niższe niż w polsce a wybór - tu nie ma co nawet porównywać

 

6. Co sadzicie o wzmacniaczach Sony Ta-fa770es, ta-fa707es,w jakich cenach mozna kupic uzywane?

 

Nic nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>co do wysyłek na polskie warunki drogo ,za ciężkie wzmachole można 20 euro wybulić.

 

 

drogo jak drogo - jak weźmiesz pod uwagę ile zaoszczedzasz to te 20 ojro to nie tak dużo :)

 

dolicz do tego koszty przelewu to faktycznie 100zł z niemiec trzeba liczyć, z UK bedzie więcej, z USA jeszcze więcej za wysyłkę a do tego cło i inne duperele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufać można chyba trochę bardziej niż na allegro, szczególnie kupując u Niemca, ale oszuści są wszędzie. I tam jest duży procent innych nacji, trzeba pamiętać - i też zależy jaki rejon.

Zapłata raczej tylko z góry.

Jeszcze dodam, że lepiej się zarejestrować od razu, a nie w ostatniej chwili, bo to trochę trwa (przychodzi list do domu z kodem aktyacyjnym).

Gdy ktoś nie chce wysyłać za granicę, warto zapytac mailem oferując zapłatę z góry - oczywiście jeżeli ufamy -> komntarze.

 

A najbardziej z tego wątku spodobało mi się to:

"w aukcji pisał, że wysyła tylko do polski ale zapytałem się go czy wyśle do polski - powiedział że nie problem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejk

(Konto usunięte)

Praktycznie cały swój sprzęt kupiłem na ebay'u: USA, niemieckim i angielskim. Za 2-3 letni sprzęt płaci się ok. pół ceny, ale trzeba polować. Mój najlepszy deal to procesor Meridian 568 za 1200 EUR. Generalnie ebay jest bardzo bezpieczny, dużo bardziej niż allegro. Oczywiście wszędzie zdarzają się lewe aukcje, przede wszystkim nie należy się napalać (np. Krell FPB600 za $1000 z Indonezji), sprawdzać komentarze (np. napisać do poprzednich kontrahentów) i nigdy płacić tzw. wire transfer (np. Western Union). Najpewniej płaci się poprzez Bidpay (www.bidpay.com), czek bankierski, przelew na konto (głownie Europa). Wysyłka w Europie to GLS (ParcelForce z UK), z USA to Polamer (chyba, że kupujesz od dealera, to BaxGlobal). Powodzenia w aukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.