Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  17 członków

Revox Klub
IGNORED

Klub revox


luk1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.04.2022 o 15:23, eugeniusz28 napisał:

Odtwarzacz śmiga, aż miło.

Hey

Fajnie, że już działa. Ja w swoim wymieniłem onegdaj wszystkie kondensatory, które kupiłem jako komplet w serwisie Revoxa w rzeszy (choć zrobiłem to trochę profilaktycznie, bo wszystko grało dobrze).

Napisz kilka słów o tym jak oceniasz tego CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wcześnie na ocenę, tak naprawdę nie miałem jeszcze czasu usiąść i na spokojnie posłuchać.

Jest świeżo po wymianie kondensatorów, wycięty oversampling... Na razie pograł kilkanaście godzin w tle.

Porównując wrażenia z kilku godzin odsłuchu w stanie fabrycznym, przed awarią, wydaje mi się, że dźwięk był gęściejszy, a plany budowane bardziej wgłąb sceny.

Teraz jest zwiewniej i delikatniej, ale barwowo ciągle bardzo dobrze.

O stanie zewnętrznym już wspomniałem, jest po prostu bez skazy.

Player połączony jest Beldenem 8402 z Dayensem Menuetto po małym upgrade na Mundorf silver gold oil.

Kolumny Jamo Concert 8, głośnikowe Duelund DCA 16GA bez konfekcji.

P.s. Gdyby ktoś miał oryginalną, zieloną żarówkę podświetlającą display, bardzo chętnie odkupię. Jedna jest niestety przepalona.

 

Wesołych świąt!

 

 

Koszmar audiofila: żona sprzedała jego zabawki za tyle, za ile powiedział jej, że je kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, eugeniusz28 napisał:

Gdyby ktoś miał oryginalną, zieloną żarówkę podświetlającą display, bardzo chętnie odkupię. Jedna jest niestety przepalona.

Ja załatwiłem sprawę za pomocą zielonej farby witrażowej kupionej w sklepie dla plastyków i najzwyklejszej żaróweczki kupionej w sklepie elektronicznym. Jak widać na zdjęciu - jest OK

Edytowane przez ACME
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Miałem A77, teraz mam B77. Niestety regał, w którym trzymam sprzęt był projektowany tak, by wszedł A77 i po wymianie magnetofonu, okazało się, że miejsca jest za mało. Znalazłem w sieci człowieka, który prowadzi nie tylko renowacje Revoxów, ale też modyfikuje je do wyglądu opartego na PR99. Największą różnicą jest zrównanie płyty z manipulatorami z płytą mechanizmu. Wygląda to o wiele lepiej. Przeróbka jest prosta i nie ingeruje w oryginalne chassis, oraz jest odwracalna. Na szczęście po zdjęciu tylnej obudowy, można go bez problemu wpasować w regał. 

Magnetofon kupiłem po "remoncie" w atrakcyjnej cenie, ze świadomością iż może być ciekawie. Niestety jest. Recaping nie jest zrobiony zgodnie ze sztuką - usunięto między innymi kondensatory tantalowe, i poza zasilaczem, nie zastosowano kondensatorów osiowych. Rolka dociskowa była mocno zużyta, hamulce nie domagały a licznik jest uszkodzony. Był też źle skalibrowany. Na szczęście głowice są w stanie idealnym. Jest to wersja dwuśladowa - nie uznaję czterośladów, 🙂 Powoli doprowadzam elektronikę do stanu fabrycznego.

IMG_5728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.