Skocz do zawartości
IGNORED

Pomocy zasilacz - silnik


tommypear

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwróć szczególną uwagę na to:

 

"Yes that would work. The yellow and green wires go to one side of the transformer and the capacitor is connected between the blue and brown wires. The other side of the transformer, goes to whichever end of the capacitor makes the motor go round the right way. Although the motor is rated at 24V it may be best to run it at a reduced voltge to keep the noise down."

 

Czyli tak naprawde żółty i zielony można połaczyc razem ? Musze jedynie dokupic jeszcze ten kondensator z tego co wyczytalem "440V 20µF" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Czyli tak naprawde żółty i zielony można połaczyc razem ? Musze jedynie dokupic jeszcze ten kondensator z tego co wyczytalem "440V 20µF" ?

 

Mam wrażenie, patrząc na Twoje pierwsze zdjęcie silnika, że te przewody już są ze sobą połączone i przylutowane do zacisku wyłącznika.

Jesli z wyłącznika zrezygnujesz, nadal maja być ze sobą połączone i w tej postaci dołączone do zasilacza.

Myślę, że już o tym pisałem.

Kondensator nie musi mieć dop. napięcia 440V. Wystarczą 63V. Silnik zasilasz nap. 24V.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, patrząc na Twoje pierwsze zdjęcie silnika, że te przewody już są ze sobą połączone i przylutowane do zacisku wyłącznika.

Jesli z wyłącznika zrezygnujesz, nadal maja być ze sobą połączone i w tej postaci dołączone do zasilacza.

Myślę, że już o tym pisałem.

Kondensator nie musi mieć dop. napięcia 440V. Wystarczą 63V. Silnik zasilasz nap. 24V.

 

To ostatnia prosba ,o jaki dokladnie kondensator pytac w sklepie elektronicznym tak aby sprzedawca mnie zrozumial, o jakich parametrach dokladnie. Przepraszam ale nie jestem elektronikiem stad moje pytanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

 

 

To ostatnia prosba ,o jaki dokladnie kondensator pytac w sklepie elektronicznym tak aby sprzedawca mnie zrozumial, o jakich parametrach dokladnie. Przepraszam ale nie jestem elektronikiem stad moje pytanie ;-)

 

Też już to pisałem. Kondensator rozruchowy, o pojemności 22uF i dopuszczalnym, zmiennym, napięciu pracy minimum 63V. Im większe napięcie pracy tym większe gabaryty kondensatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już to pisałem. Kondensator rozruchowy, o pojemności 22uF i dopuszczalnym, zmiennym, napięciu pracy minimum 63V. Im większe napięcie pracy tym większe gabaryty kondensatora.

 

Kondensatory zakupione ,wieczorem zamontuje i dam znac czy silnik ruszyl. Wielkie dzieki Panowie za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie smiga jak talala ,ale kreci sie w przeciwna strone ,nie mam juz pomyslu co podlaczyc odwrotnie by krecil sie w druga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Panowie smiga jak talala ,ale kreci sie w przeciwna strone ,nie mam juz pomyslu co podlaczyc odwrotnie by krecil sie w druga...

 

"Yes that would work. The yellow and green wires go to one side of the transformer and the capacitor is connected between the blue and brown wires. The other side of the transformer, goes to whichever end of the capacitor makes the motor go round the right way. Although the motor is rated at 24V it may be best to run it at a reduced voltge to keep the noise down."

 

Jeśli teraz masz połączenia jak na tym rysunku

 

post-3254-0-45060900-1515690211_thumb.jpg

 

to zmień miejsce podłączenie przewodu z zasilacza na takie

 

post-3254-0-83505700-1515690365_thumb.jpg

 

Innymi słowy, podłącz przewód z zasilacza do drugiego zacisku kondensatora. Tak jak to wskazano w podanym wyżej cytacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ładniej widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !!! Dziala ! I trzyma predkosc a tego sie obawialem. Jutro konkretny test ,dzisiaj juz brak czasu. Jednak czasami warto kupic cos „uszkodzonego” ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.