Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Harpii Amstaff Mini? Cabasse Jersey?...


MacP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Amstaffy Mini i uważam je za świetne głośniki, mogące konkurować z naprawdę dużo droższymi (i do tego są piękne!). Ale mam z nimi trochę trudny do przeskoczenia problem z dopasowaniem akustycznym (może to przez podwójny bass-reflex z przodu i z tyłu?). W moim pokoju ich niezły bas powoduje wzbudzenia i rezonanse. Zatkanie tylnego b-r zdecydowanie na to pomaga, ale za to dźwięk się nieco spłaszcza, nie ma już takiego oddechu i przestrzeni. Nie bardzo chcę oklejać ściany jakimiś "ustrojami", zwłaszcza że z innymi głośnikami które miewałem problem nie był dotkliwy.

 

Zastanawiam się nad ich podmianą np. na Cabasse Jersey - z opisów wynika, że powinny mieć podobne zalety: przestrzenność, plastykę wokali, dobrą górę, a bass-reflex mają dość nietypowy, bo "w podłogę". Może to rozwiąże ów problem dudnienia basu?

 

Czy ktoś miał okazję słuchać obu modeli? Lub zna jakiś sklep w Warszawie, który zgodzi się na wypożyczenie do przetestowania w docelowych warunkach? (Bo wiele razy przekonałem się jak bardzo mylący może być odsłuch w sklepie - potem nie powtarza się NIC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i po kłopocie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zatykasz b-r? Jeśli zmiana jest aż tak duża jak piszesz, to pewnie dość mocno go blokujesz. Spróbuj zatkać krążkami z cienkiej warstwy (np. 1-2 cm) dość luźnej gąbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się pobawić z różnymi grubościami i gęstością gąbki, można też coś w rodzaju takiego wałka przetestować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Amstaffy Mini już bardzo długo. Jak miałem za dużo basu to lepiej było zatkać br z przodu. Zatkanie br z tyłu faktycznie pogarsza dźwięk w tych kolumnach.

 

PS. Z basem na Amstafach Mini walczyłem jak miałem Caspiana, Przy nim właśnie trzeba było kombinować z zatykaniem br. Caspiana pozbyłem się już jakiś czas temu i długo szukałem dobrego wzmacniacza. Było kilka Hegli po drodze, bo były osoby co pisały że grają lepiej niż Caspian, więc próbowałem, ale grać nie chciało. Był i najwyższy Denon, było lepiej niż z Heglami, ale też nie było szału. Teraz wpadł w ręce Audio GD Master 10 i chyba zakończę przygodę z poszukiwaniem wzmacniacza do Amstaffów. Kolumn jak na razie zmieniać nie zamierzam, chyba żeby mi się jakieś wyższe Harpie trafiły w okazyjnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnikowo,swego czasu Hegel pojawiał się dosyć często w propozycjach a na forum jestem już 4 lata :)

 

Ja na forum już jestem bardzo długo. A chodziło mi o to kto ma AGDz Harpiami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje grają właśnie z Heglem H90 i to wydaje się naprawdę świetne zestawienie. Kontroluje ich bas całkiem dobrze (pomijając wspomniane kwestie akustyczne) i bardzo ładnie oddaje ich niezłe walory plastyczno-przestrzenne. Wcześniej miałem też H80 i było nieźle ale bez euforii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H90 nie słuchałem, z H80 było ok, ale nie na tyle żeby u mnie został. Z H200 Amstafy pokazały rewelacyjny bas. Za to z H190 była tragedia.

 

Edit:

Z Heglami Amstaffy nie pokazują całego swojego potencjału. W dodatku są bardzo czułe na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.