Skocz do zawartości
IGNORED

ALLEGRO i manipulacja opisem w celu oszukania..


robsonic

Rekomendowane odpowiedzi

Robsonic całkowicie się mylisz.

 

W ogóle mylisz bazę danych przeglądów technicznych z bazami serwisowymi ASO, to są dwie różne sprawy.

 

Obejrzałeś film, który zamieściłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałeś film, który zamieściłem ?

 

A przeczytales wszystkie komentarze pod filmikiem? Nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc.. VIN mowi dzis nam bardzo duzo prawdy o samochodzie i tego prosze nie wypieraj sie. Ja po Vin-ie znalazlem bardzo zadbany samochod z prawdziwym przebiegiem dla tescia a szukalismy ponad pol roku i w miedzyczasie znaczna czesc sprawdzanych samochodow juz po samym sprawdzeniu VIN-u przekreslilismy na wstepie. Dodam, ze policyjna baza danych samochodow tez ulegla modernizacji.. Na przyklad w UK juz od wielu lat prowadza historie wszystkich wlascicieli samochodow i ich adresy, wykszalcenie, zawod, itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadze swoja dzialalnosc gospodarcza w UK od kilkunastu lat i mialem juz mnostwo przeroznych sytuacji z ebayem i amazonem i wiem doskonale jak bardzo wazny jest "good customer service". Na ebay placac paypalem niemal zawsze odzyskamy swoja kase, gdyz system stoi po stronie kupujacego. Oczywiscie trzeba wszystko robic uczciwie, bo za szwindel jako kupujacy tez mozna zostac dotkliwie ukaranym poprzez dozywotniego bana. Nie chwalac sie po angielsku wladam biegle wiec dla mnie nie ma przeszkod z niezrozumieniem... Niestety tutaj nie chodzi o jezyk w jakim sie porozumiewamy tylko o nieuczciwosc jaka ludzie nam serwuja. I to uwazam nalezy zwalczac.

 

To wszystko wyjasnia, dlatego pisalem ze za granica (od polski) latwiej jest dojsc do porozumienia i wyjasnic sprawy. Jezyk polski jest bardzo bogaty w zakresie slownictwa i inny w mentalnosci ludzi, ktorzy go uzywaja. Intencje tez bywaja rozne. Chyba zapomniales juz o tym z perspektywy pobytu w UK.

Co do zwalczania tego typu zachowan, jestem jak nabardziej za i robie to na kazdym kroku, kiedy widze jakakolwiek patologie.

Na szczescie sie to zmienia i w koncu stanie sie standardem rzetelnosc, bo kto robi inaczej szybko na tym straci a napewno wiecej niz zyska.

 

Na przyklad w UK juz od wielu lat prowadza historie wszystkich wlascicieli samochodow i ich adresy, wykszalcenie, zawod, itp

A od tego roku cofanie lub sprzedaz z cofnientym licznikiem w polsce jest karana i mozna dochodzic swoich praw jesli jest sie oszukanym w polsce.

 

Idziemy w dobrym kierunku w koncu.

 

Nie zmienia to jednak faktu, ze opisy trzeba czytac od dechy do dechy tak samo jak umowy przed ich podpisaniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu, ze opisy trzeba czytac od dechy do dechy tak samo jak umowy przed ich podpisaniem!

 

Pelna zgoda, aczkolwiek dzisiejsze niektore umowy sa tak skonstruowane, ze nawet wprawnego prawnika moga nabic w butelke. Co ma zrobic czlowiek, ktory jest umyslem scislym? Jakbysmy zrobili statystyki ilu ludzi zrozumialo na przyklad umowe do kredytu na nieruchomosc to wyszloby, ze mniej niz polowa nie wie co podpisuje. Jestem o tym przekonany. Nie uwazam sie za wybitna osobe ale mysle, ze tez nie jestem ulomny i pewnych zapisow swojej umowy do dzis nie ogarniam, bo wyglada to tak jak ten opis z aukcji (soczewka 100% sparna i uszkodzona jednoczesnie). Niestety skutek niepodpisania takiej umowy jest odmowa kredytu, czyli mieszkania pod mostem... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocmy do tematu watku, bo wlasciwie rozmawiamy o ponizszym opisie od ktorego sie zaczelo:

 

"Ładny stan, bez większych śladów użytkowania. Szkła bez rys.

Optycznie i mechanicznie w 100% sprawny. ZOOM i Auto Focus działają bez problemu.

Robi bardzo ładne zdjęcia. Ostatnie zdjęcie zostało wykonane tym obiektywem.Sprzedaje jako uszkodzony ponieważ miewa problemy z domykaniem przysłony (zwłaszcza dla ogniskowych 18-35mm). Można bez problemu robić zdjęcia przy otwartej przysłonie. Dla dłuższych ogniskowych (35-55mm) domykanie działa normalnie."

 

 

Nie uwazam sie za wybitna osobe ale mysle, ze tez nie jestem ulomny i pewnych zapisow swojej umowy do dzis nie ogarniam, bo wyglada to tak jak ten opis z aukcji (soczewka 100% sparna i uszkodzona jednoczesnie). Niestety skutek niepodpisania takiej umowy jest odmowa kredytu, czyli mieszkania pod mostem... :(

 

Nie laczylbym powyzszej tresci opisu soczewki, zawartej w kilku akapitach do jakiejkolwiek umowy.

Pogodzic sie musisz z tym "żeś GAPA!" Gapa bo przegapiles i w cale nie mam tu intencji osmieszenia kogos, raczej nazwanie tego po imieniu.

Wazne abys wyciagnal z tego wnioski na przyszlosc, a przy tym moze i ten sprzedajacy zmieni swoje praktyki bo one pozostawiaja rowniez sporo do zyczenia.

Mysle tez, ze jest to watek potrzebny i bardzo dobrze ze go zalozyles ku przestrodze innym. Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo..

Jednoczesnie podkreslam, ze gadzam sie z Toba, ze trzeba zwalczac wszelkie patologie mowiace o zlych praktykach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igielka za cwierc miliona :P

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF? mistrzostwo swiata...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos niedowierzal, ze w podobnej cenie mozna kupic taki obiektyw "100% sprawny", bez dodania niepotrzebnej pokretnej ideologii, ze "jednak uszkodzony".. Sama cena jest juz sugestia, dlatego miedzy innymi ja uleglem tej sugestii...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No i znow kolejna osoba nierzetelnie opisala swoj przedmiot wyludzajac ode mnie pieniadze :( Opis wyglada tak:

 

"Sprzedam lustrzankę cyfrową Canon 20D. Aparat przestał się uruchamiać. Nie był zalany, nie upadł itp. Do niedawna czasami uruchamiał się górny ekran, teraz nie uruchamia się nic. Stan jak na zdjęciach. Dużo dobrych części, migawka, matryca, lustro...

Sprzedaję sam aparat z przednim dekielkiem."

 

Tymczasem aparat dostalem w stanie agonalnym. Ktos go rozkrecal i probowal naprawiac na wlasna reke. Niepodopinane tasiemki, niechlujne slady lutowania ze zwarciami, brakujace srubki i nie na swoich miejscach. Dodatkowo pomylil kolory i zalutowal kabelki od modulu flasha odwrotnie! Aparat w takim stanie nigdy nie moglby dzialac i "do niedawna czasami sie uruchamiac" jak sugeruje ten oszust. Musze przyznac, ze na allegro naprawde az roi sie od cwaniakow. Zaczynam powoli rezygnowac z zakopow "uszkodzonych" urzadzen, bo opisy w tych kategoriach to istna loteria. Sciemniaja na potege i licza na odzyskanie czesci pieniedzy za kupe zlomu. Allegro powinno cos z tym zrobic. Jesli ktos pisze, ze cos jest uszkodzone bo nagle przestaje dzialac, ale swiadomie zapomina uczciwie napisac, ze rozkrecal i jeszcze bardziej uszkodzil to jest dla mnie oszustwo takie samo jak kradziez. W ten sposob ludzie sie nauczyli wyludzac pieniadze poprzez serwisy aukcyjne. Mysle, ze na przyklad allegro chyba nie bardzo wie jak z tym sobie radzic :(.. Pozostaja tylko negatywy i ostrzeganie innych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Allegro ma z tym zrobić? Mają zatrudnić diagnostę, który oceni stan sprzętu przed jego wystawieniem?

Ja to się dziwię ludziom którzy wiedzą, że te te wszystkie "niesprawdzane" urządzenia to tak naprawdę szmelc, a i tak to kupują.

P.S. Możesz złożyć przeciwko sprzedającemu sprawę z powództwa cywilnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znow kolejna osoba nierzetelnie opisala swoj przedmiot wyludzajac ode mnie pieniadze :( Opis wyglada tak:

 

"Sprzedam lustrzankę cyfrową Canon 20D. Aparat przestał się uruchamiać. Nie był zalany, nie upadł itp. Do niedawna czasami uruchamiał się górny ekran, teraz nie uruchamia się nic. Stan jak na zdjęciach. Dużo dobrych części, migawka, matryca, lustro...

Sprzedaję sam aparat z przednim dekielkiem."

 

Tymczasem aparat dostalem w stanie agonalnym. Ktos go rozkrecal i probowal naprawiac na wlasna reke. Niepodopinane tasiemki, niechlujne slady lutowania ze zwarciami, brakujace srubki i nie na swoich miejscach. Dodatkowo pomylil kolory i zalutowal kabelki od modulu flasha odwrotnie! Aparat w takim stanie nigdy nie moglby dzialac i "do niedawna czasami sie uruchamiac" jak sugeruje ten oszust. Musze przyznac, ze na allegro naprawde az roi sie od cwaniakow. Zaczynam powoli rezygnowac z zakopow "uszkodzonych" urzadzen, bo opisy w tych kategoriach to istna loteria. Sciemniaja na potege i licza na odzyskanie czesci pieniedzy za kupe zlomu. Allegro powinno cos z tym zrobic. Jesli ktos pisze, ze cos jest uszkodzone bo nagle przestaje dzialac, ale swiadomie zapomina uczciwie napisac, ze rozkrecal i jeszcze bardziej uszkodzil to jest dla mnie oszustwo takie samo jak kradziez. W ten sposob ludzie sie nauczyli wyludzac pieniadze poprzez serwisy aukcyjne. Mysle, ze na przyklad allegro chyba nie bardzo wie jak z tym sobie radzic :(.. Pozostaja tylko negatywy i ostrzeganie innych..

 

możesz zwrócić i otrzymać z powrotem pieniądze.

A jeżeli sprzedający zastrzegł w aukcji brak możliwości zwrotu ,to trudno zrozumieć Twoje problemy i pretensje miej tylko do siebie, bo z pełną świadomością wchodzisz w g...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znow kolejna osoba nierzetelnie opisala swoj przedmiot wyludzajac ode mnie pieniadze :(

No nie kolego, jesteś handlarzem szmelcu i kupiłeś szmelc wiedząc o tym, tyle, ze chcialeś przechytrzyć oszusta licząc na to, ze naprawisz i zarobisz jeszcze na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Allegro ma z tym zrobić? Mają zatrudnić diagnostę, który oceni stan sprzętu przed jego wystawieniem?

Ja to się dziwię ludziom którzy wiedzą, że te te wszystkie "niesprawdzane" urządzenia to tak naprawdę szmelc, a i tak to kupują.

P.S. Możesz złożyć przeciwko sprzedającemu sprawę z powództwa cywilnego.

 

Nie ma co sie dziwic. Kupuje w dobrej wierze sugerujac sie opisem. Skoro napisal ze dzialal i nagle przestal to jest to dla mnie jakas informacja. Natomiast jesli prawda jest zupelnie inna to jest to dla mnie zwyczajne oszustwo. Poprostu ludzie zaczeli wykorzystywac "uszkodzony" do wciskania ludziom sciemy. Ja poprostu walcze z nieuczciwoscia. Ta moja sytuacja niczym sie nie rozni na przyklad od takiej w ktorej ktos kupuje 100% sprawny sprzet a dostaje uszkodzony..

W takim razie nic nie powinnismy kupowac na allegro :(

 

No nie kolego, jesteś handlarzem szmelcu i kupiłeś szmelc wiedząc o tym, tyle, ze chcialeś przechytrzyć oszusta licząc na to, ze naprawisz i zarobisz jeszcze na tym.

 

Mylisz sie.. Opis sugeruje, ze sprzet przestal dzialac i tyle. Dlaczego nie napisal, ze rozkrecal i probowal naprawiac? Jesli by tak bylo to nie kupilbym. To on swiadomie "zapomnial" tego napisac, by pozbyc sie szmelcu, czyli jest oszustem. Sa aukcje, w ktorych ludzie pisza uczciwie, ze rozkrecali i nie ma z tym problemu.

 

Jak wogole mozna pomyslec, ze to ja chcialem kogos przechytrzyc w tej sytuacji? To ja jestem tutaj ofiara!

 

Jak bys kupil sprawnego laptopa a dostal bys uszkodzonego i ktos powiedzial by , ze to twoja wina i to ty chciales przechytrzyc oszusta to tez uznal bys to za prawidlowosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem tutaj ofiara!

Tak, jestes ofiara swojego cwaniactwa. Tylko tyle i az tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestes ofiara swojego cwaniactwa. Tylko tyle i az tyle.

 

Zastanawiam sie po co wogole zabierasz tutaj glos?. A moze ty tez sprzedajesz bubel na allegro w taki sam sposob? Naprawde nie rozumiem takiego podejscia.

 

PS. Jakos allegro przyznalo mi racje i gosc dostal ostrzezenie, wiec chyba twoje nedzne tezy nie maja racji bytu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy kupnie uszkodzonych rzeczy tak jest. Minimum połowa opisów jest nie prawdziwa. Czyli większość podejmowała próby naprawy, ale są wyjątki.

Chciałeś tanio kupić, naprawić i sprzedać i się nadziales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy kupnie uszkodzonych rzeczy tak jest. Minimum połowa opisów jest nie prawdziwa. Czyli większość podejmowała próby naprawy, ale są wyjątki.

Chciałeś tanio kupić, naprawić i sprzedać i się nadziales.

 

Rafal - ale czy to tak ma byc? Przeciez opis w aukcji ma byc rzetelny a nie "manipulowany". Skoro ktos kreci w celu wyludzenia pieniedzy to jest oszustem i powinien byc natychmiast banowany. Naprawde ja nie widze roznicy w bajerowaniu przy sprzedazy uszkodzonego sprzetu (dorabianiu ideologii i historii) od sprzedazy sprawnego ale wcisnieciu uszkodzonego. W obu przypadkach dochodzi do sciemniania majacego na celu oszukanie kupujacego. Mysle, ze to jest problem powszechny w sprzedazy na odleglosc i powinien byc zwalczany. Oszustwo to oszustwo i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zobaczcie jakie absurdalne oferty w dziale "motoryzacja" mozna wyhaczyc :P "Auto praktycznie jak nowe"... Dziwie sie, ze allegro nic z tym nie robi..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.