Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz stereo do Monitor Audio MR6

mr.chaosmaker

Recommended Posts

Zwracam się prośba o polecenie wzmacniacza stereo do posiadanych przeze mnie kolumn Monitor Audio MR6 . Na tą chwilę mam je podpięte do amplitunera Onkyo TX 8270 i zestaw ten sprawuje mi się bardzo dobrze . W tej konfiguracji mam sporo nieźle kontrolowanego basu , piękną średnicę i mało krzykliwe wysokie tony . Na co dzień słucham radia internetowego + streaming (80% ) oraz płyt winylowych (20%) . Jak wspomniałem , w codziennym użytkowaniu , ta konfiguracja daje mi sporo frajdy lecz zaczynam czuć pewien niedosyt gdy zasiadam do słuchania swoich ulubionych płyt (jazz - chillout ) – brakuje mi detali i przestrzeni w słuchanej muzyce . Przy zakupie amplitunera i wyborze kolumn , sprzedawca podpiął mi je także do wzmacniacza stereo – różnica była łatwa do usłyszenia – czyli kolumny które posiadam mają większe możliwości niż te z których korzystam – tak więc,pomysł jest taki by wycisnąć z nich ile się da :) .

Poczytałem nieco o wzmacniaczach NAD 350 - 355 , Luxman 410 , Denon PMA 860 , Xindac A06 - czy któryś z nich byłby dobrym wyborem - a może jakiś jeszcze ? - czyli kto widział kto wie :)

Mój sprzęt :

Monitor Audio MR6

Onkyo TX 8270

Gramofony Yamaha , Grundig , HMV - wkładki AT95 / Ortofon 0M10 / Ortofon 2MRed

Przedwzmacniacz gramofonowy DJ PreII

Odtwarzacz CD Onkyo DX 7111 ( używany od święta )

Pomieszczenie 26m2

Pozdrawiam Piotr

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na pewno warto pomyśleć o wzmacniaczu NAD C356 BEE (https://www.q21.pl/nad-c356-bee.html), uzyskasz zdecydowanie więcej detali, szczegółów, bardziej wyeksponowane skraje pasma. Jako alternatywa spójrz na szwedzką integrę Primare I22 (https://www.q21.pl/primare-i22.html). To dźwięk także bardziej szczegółowy, dokładny, szybki, swobodny. Moim zdaniem będzie to jednak najlepsze dla Ciebie połączenie, które sprawdzi się w Twoich gatunkach muzycznych i w pełni wykorzysta możliwości jakościowe kolumn.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchu, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Hej.

Jeżeli brakuje detali i przestrzeni to dodaj do listy Yamahe AS700, Teac AI1000. Music Hall 35.

Dzieki za radę - niestety ta Yamaszka jest trudno dostępna , pozostałe wzmacniacze jednak poza zasięgiem finansowym .

Ciekawe czy Yamaha nie jest za ostra/jasna dla moich kolumn ?

Piotr

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.