Jump to content
Hamsky

Wyciszenie pokoju

Recommended Posts

Cześć, jestem zielony w kwestiach akustyki i mam pewien problem. Gram często w gry online/rozmawiam z kolegami często w godzinach nocnych. Mieszkam w kamienicy i za ścianą są moi rodzice którym bardzo to przeszkadza. I tu moje pytanie, co zrobić aby rodzice tego nie słyszeli albo było to w mniejszym stopniu w miarę niską ceną. Powiem jeszcze że ich pokój jest za moją ścianą (łaczy nas 1 ściana).

Bez większych kombinacji , wełna twarda najgrubsza jaką możesz zastosować na nią siatka wyszpachlować zaprawą technika jak przy elewacji na to warstwa goldbandu , głaź , masz wygląd normalnej ściany , żadne cudowne panele akustyczne o grubości 1 cm (śmiech na sali ) , tak samo nie polecam ścianki G/K , nie ma być "pustych "miejsc

tak te puste miejsca doceniają ci co założyli ,,puste" drzwi na klatkę

zapewne masz rację , ale wątpię żeby autor tematu chciał zamówić analizę akustyczną i projekt ,bo powierzchnię i rozmieszczenie pustych miejsc trzeba wyliczyć na podstawie wielkości ściany i grubości izolacji , a ktokolwiek chodzł po budowach pozna gdzie zostawiono ,,otwory stratne" :) w ścianach G/K , a gdzie wełny jest ile trzeba

Nie potrzeba do tego analiz akustycznych ani pomiarów tylko podstawowa wiedza o dźwięku, bo to nie jest adaptacja akustyczna pomieszczenia, ale izolacja dźwiękowa. Nic nie trzeba również projektować.

Chodzi tylko o to żeby zminimalizować przenoszenie się wibracji czyli walka z mostkami akustycznymi. Szczególnie popularne za oceanem " double-stud walls " .

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.