Jump to content
Hamsky

Wyciszenie pokoju

Recommended Posts

Cześć, jestem zielony w kwestiach akustyki i mam pewien problem. Gram często w gry online/rozmawiam z kolegami często w godzinach nocnych. Mieszkam w kamienicy i za ścianą są moi rodzice którym bardzo to przeszkadza. I tu moje pytanie, co zrobić aby rodzice tego nie słyszeli albo było to w mniejszym stopniu w miarę niską ceną. Powiem jeszcze że ich pokój jest za moją ścianą (łaczy nas 1 ściana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez większych kombinacji , wełna twarda najgrubsza jaką możesz zastosować na nią siatka wyszpachlować zaprawą technika jak przy elewacji na to warstwa goldbandu , głaź , masz wygląd normalnej ściany , żadne cudowne panele akustyczne o grubości 1 cm (śmiech na sali ) , tak samo nie polecam ścianki G/K , nie ma być "pustych "miejsc

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

zapewne masz rację , ale wątpię żeby autor tematu chciał zamówić analizę akustyczną i projekt ,bo powierzchnię i rozmieszczenie pustych miejsc trzeba wyliczyć na podstawie wielkości ściany i grubości izolacji , a ktokolwiek chodzł po budowach pozna gdzie zostawiono ,,otwory stratne" :) w ścianach G/K , a gdzie wełny jest ile trzeba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie potrzeba do tego analiz akustycznych ani pomiarów tylko podstawowa wiedza o dźwięku, bo to nie jest adaptacja akustyczna pomieszczenia, ale izolacja dźwiękowa. Nic nie trzeba również projektować.

 

Chodzi tylko o to żeby zminimalizować przenoszenie się wibracji czyli walka z mostkami akustycznymi. Szczególnie popularne za oceanem " double-stud walls " .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.