Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Ola78

Dobry sound bar do kina domowego i... muzyki. Wiem, nie ma takiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zbliżają sie urodziny męża i chciałam mu sprezentować sprzęt audio do kina oraz do muzyki...
Zacznijmy jednak od początku.

Niedawno sie przeprowadzilismy do wlasnego domy. Mąż ma własny, maciupki pokój do pracy biurowej o rozmiarach jakieś 2.5x2.5m
Na jednej ścianie jest telewizor 55cali a po przeciwnej mamy wielką poduchę z której wieczorami oglądamy filmy czy słuchamy muzyki.
Pod telewizorem jest szafka na dokumenty i tam jest max 8cm miejsca miedzy nią, a telewizorem.

Mamy w domu starusieńkiego HK 3740 oraz trochę nowszą Yamahę DSP AX763 oraz głośniki B&W do tego
Problem w tym, że zarówno sprzęt jak i głośniki to wielkie kloce, które całkiem fajnie grają, ale do tego pokoju sie nie nadają bo po prostu nie ma na nie miejsca. Poza tym, bedziemy remontować salon i planujemy tam ten sprzęt zamontować.

Początkowo mąż napalił sie na jakiegoś soundbara z dolby atmos, ale potem naczytał się że soundbary nie nadają sie do muzyki. Ale my nie mamy miejsca na nic innego.
Potem mąż gdzieś znalazł, że w małych pokojach, gdzie do źródła dźwięku jest mała odległość, dobry soundbar z soobwooferem może sie spradzić.

Alternatywą może być mały amplifier o niskim profilu z tym, że nie bardzo jest w tym pokoju miejsce na głośniki. A jak mam mu kupic jakieś kiepskie piszczałki to może theb sound bar byłby lepszym rozwiązaniem?

Pozdraiam i proszę o sugestie...

Ola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Monitor Audio ASB2
B&W Panorama 2 Edytowane przez lukag72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przez pomyłkę zdublowałam wątki. Rozmowę kontynuujemy w tym http://www.audiostereo.pl/soundabr-do-kd-i-do-muzyki-kiedys-nie-bylo-a-dzisiaj_138086.html
Ewentualnie można usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi