Jump to content
IGNORED

Yamaha rxv663 do KD + Onkyo A9070 do stereo czy jest OK?

WK75

Recommended Posts

Cześć. Posiadam amplituner Yamaha rx-v663 + kolumny Wharfedale 10.7 (centralny i efektowe też Wharfedale). Do tego bluray Sony + strumieniowiec Pioneer N-50A (spotyfy, pliki flac z komputera przez usb). Jeśli chodzi o kino, to jest OK, zastanawiam się co zrobić, by poprawić dźwięk stereo? Pomysł jest taki: zakupuję wzmacniacz stereo za ok. 4 tys. np. Onkyo 9070 i podłączam "pre out" amplitunera z "main in" wzmacniacza. W takiej konfiguracji amplituner służy tylko do kina (jednym pilotem mogę kontrolować głośność) a wzmacniacz obsługuje Pioneera i gra stereo. Poradźcie proszę, czy takie rozwiązanie faktycznie pozwoli cieszyć się lepszym stereo, czy wymagałoby jeszcze np. zmiany frontów? A może zainwestować w lepszy amplituner KD i nie kombinować ze wzmacniaczem? Ogólnie jestem otwarty na Wasze sugestie i propozycje. :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z pre amplitunera będę korzystał w kinie, ale Pioneera podłączyłbym bezpośrednio do wzmacniacza i słuchał przy wyłączonym amplitunerze. Chyba, że źle myślę?

Hidden Content

Rozwiązanie ze wzmacniaczem jako końcówka mocy jest na pewno dobrym pomysłem, jednak w Twoim systemie poza amplitunerem, niestety wąskim gardłem są także kolumny.

Dlaczego wzmacniacz a nie końcówka mocy. W przypadku wzmacniacza w momencie odsłuchu muzyki wykorzystujesz przedwzmacniacz i końcówkę mocy tylko ze wzmacniacza, natomiast w momencie odsłuchu w systemie wielokanałowym wykorzystujesz przedwzmacniacz z amplitunera a tylko końcówkę ze wzmacniacza. Na pewno przedwzmacniacz w Twoim amplitunerze Yamaha jest gorszy klasowo od praktycznie każdego przedwzmacniacza we wzmacniaczu zintegrowanym, w przypadku wykorzystania końcówki mocy, zawsze pracuje przedwzmacniacz z amplitunera Yamaha, co ogranicza jakość dźwięku przy odsłuchu stereo.

Wracając do konkretów spójrz proszę na wzmacniacz Cyrus One (https://www.q21.pl/cyrus-one.html). W swoim budżecie to moim zdaniem świetny wzmacniacz, bardzo energiczny, dynamiczny, swobodnie grający, plastyczny. To bardzo wydajne urządzenie. Ciekawą alternatywą jest najnowszy wzmacniacz Marantz PM8006 (https://www.q21.pl/marantz-pm8006.html). To trochę spokojniejszy charakter, cieplejszy z łagodniejszą górą, krótszym basem.

Wybór wzmacniacza to kwestie odsłuchu, moim zdaniem przy odsłuchu wzmacniacza warto także brać pod uwagę kolumny i już teraz dobrać sobie odpowiedni system wzmacniacz / kolumny, a zakup zawsze można rozłożyć w czasie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dzięki za sugestie - to właśnie chodzi mi po głowie. Zapewne będę chciał zmienić również kolumny frontowe (jeśli udałoby się je sprzedać w rozsądnej kwocie i np. dołożyć drugie tyle do nowych :)). Pytanie tylko, jak rozłożyć wagę w wyborze zestawu?

1. Sugerować się raczej droższym wzmacniaczem czy wziąć coś tańszego, ale dołożyć do kolumn?

2. Jaka jest różnica pomiędzy Onkyo 9070 a w/w Cyrusem i Marantzem? Czy poza ceną, będą to jedynie różnice subiektywne w odsłuchu? Jakich jeszcze wzmacniaczy posiadających funkcję "main in", lub jej odpowiednik, warto posłuchać przed podjęciem decyzji (budżet ok. 4k na wzmacniacz + w przyszłości nowe kolumny, po sprzedaży obecnych)?

Radźcie Waszmościowie, którzyście stali w przeszłości przed podobnym dylematem. :)

Hidden Content

Wybór wzmacniacza to indywidualna sprawa, moim subiektywnym zdaniem Cyrus lub Marantz zagrają po prostu lepiej niż Onkyo, ale to musisz sam przetestować. W sumie to niestety nie ma wiele wzmacniaczy z wejściem na końcówke mocy z możliwością łatwej konfiguracji (nie zworami). Jest np. Advance Acoustic, który jednak wymagałby co chwilę wkładania i wyjmowania zwory.

Z dobrych urządzeń jest na pewno Roksan Kandy K3 i Audiolab 8300A.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

A jakie kolumny proponujesz odsłuchać z tymi wzmacniaczami? Budżet przyjmijmy ok. 5 tys. pln (muzyka filmowa, klasyczna, elektroniczna, pomieszczenie 18m2). Chciałbym, żeby grały szczegółowo z dobrą sceną...

Z odsłuchami jest ten problem, że w salonie sprzęt nigdy nie zagra tak jak w domu. Inna akustyka, poziom głośności, szumów otoczenia itd. Wiadomo, że lepsze to niż brak odsłuchu, ale myślę, że i tak można się zdziwić słuchając potem z własnej kanapy. ;)

I jeszcze pytanie odnośnie Spotify. O ile płytotekę mam zgraną do flac-ów, które są dla mnie wygodniejsze w obsłudze i nie wymagają zakupu dodatkowego CD, to często korzystam też ze Spotify, który jest źródłem wielu inspiracji i pozwala wpaść czasami przez przypadek na różne "perełki". Czy w tym przypadku zakup wzmacniacza i kolumn również wpłynie znacząco na poprawę jakości dźwięku? Marzy mi się poczuć takie wow, jakie miałem po przejściu z plazmy na oleda, ale nie wiem, czy sprzęt muzyczny, ze średniej bądź co bądź, półki mi na to pozwoli?

Hidden Content

Ten onkyo a 9070 to super sprawa,to mniejszy brat a 9000r,zamiatają ostro,biją inne na głowę,bardzo solidnie zrobione,sam wypożycze i sprawdze u Siebie jakie są różnice

Hidden Content

Daniel1974, gdybyś miał okazję go posłuchać, to opisz proszę wrażenia z odsłuchu. Daj znać ewentualnie z jakimi kolumnami słuchałeś i czy masz porównanie do zestawów kina domowego. :) THX.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.