Skocz do zawartości
IGNORED

dylemat - nowe czy używane


Conrado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję amplitunera do kina, nie wiem czy wybrać coś nowego np. Yamaha RX-V683,Denon AVR-X2400H,Onkyo TX-NR676.

Lub coś z używek np. Pioneer VSX-LX55,Sony STR-DN1060,Yamaha RX-V1073,Denon AVR-3313,Pioneer SC-LX57,Onkyo TX-NR828.

Budżet to ok. 2500 zł.

z góry dziękuję za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz gadżetów to nowe, jak sobie poradzisz bez nich to bierz stare. Mam Onkyo 807 z 2010 (kosztował chyba 3,5k, dziś śa po 1k) i gra to o wiele lepiej niż nowości zatem po prostu sprawdź czego potrzebujesz i zdecyduj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że kupujesz urządzenie z pewnego źródła, najlepiej od znajomego i ze wszystkimi dokumentami, wybór jest uzależniony od kilku czynników. Oczywiście używany amplituner zapewni Ci lepszą jakość dźwięku. Będzie to po prostu wyższy model z lepszym zasilaniem, lepszymi końcówkami mocy. W przypadku amplitunera kina domowego przy urządzeniu używanym natomiast musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami. To nie jest prosty, klasyczny dwukanałowy wzmacniacz, czy kolumna, która nie starzeje się ze względu na wyposażenie, oprogramowanie. W amplitunerach postęp jest dosyć duży. Może okres 2-3 lata nie jest przełomowy, ale urządzenia starsze mają tak dużo braków, że staje się to problemem. Może da się zrezygnować z Dolby Atmos, ale jeśli nie masz złącz HDMI obsługujących 4K czy dostępu do serwisów streamingowych, to robi się problem. Zresztą nawet chwilę temu Spotify przestał działać na wielu tylko trochę starszych urządzeniach.

Druga sprawa to zapewnienie aktualizacji przez producentów. Każdy producent zapewnia przez pewien czas aktualizacje oprogramowania amplitunerów, po zakończeniu produkcji zależnie od marki, aktualizację otrzymują urządzenia tylko przez kilka, może kilkanaście miesięcy.

Przemyśl temat, wybór należy do Ciebie. Natomiast z podanych przez Ciebie urządzeń używanych wybrałbym Onkyo.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem używany amplituner (modelowo 6 letni) z przedziału cenowego 3.5k zł . Można powiedziec że byłem oczarowany jego funkcjami , dopóki nie dowiedziałem się co oferują nowe amplitunery. Nie miał wifi, serwisów streemingowych. Miał za to mało portów HDMI i funkcje które już przestały działać. Strasznie szybko sie to starzeje. Nie masz pewności, czy kupując dzis nowy amplituner ,za 5 lat nie zostaniesz z czymś o funkcjonalności zbliżonej do zwykłego wzmacniacza. Ja proponuję kupić najtanśzy amplituner spełniające twoje założenia bo i tak prawdopodobnie niebawem wyjdzie coś co będziesz chciał miec u siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki nowy najtańszy nie będzie ... grać :). Mam na myśli jakość dźwięku oczywiście.

Za to będzie miał duuuuużo funkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiłem się na tych kilku modelach ponieważ zostałem ''wyleczony z KD''.

CAMBRIDGE AUDIO 651A, CA CXA60/80 - uzywki w rozsądnych cenach.

MusicCast R-N602.

A może macie jakieś inne ciekawe propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że odpowiedź leży gdzie indziej. Jeżeli szczypiesz się z kasą, to jak to się mówi, biednego nie stać na oszczędzanie = kup nowy, bo jeśli kupisz używany a Ci się zepsuje, to stracisz a nie będziesz miał kasy na zakup sprzętu w pierwotnym przedziale cenowym. Jeśli jednak stać Cię na podjęcie ryzyka i w miarę znasz źródło to warto zaryzykować ze sprzętem używanym. Ja kupowałem i nowe i używane. Używany ampli z przedziału cenowego > 4 tys. kupowany za ok. 1000 zł /zwykle już kilku letni/ zapewnia jednak wyższą jakość dźwięku niż nowe zabawki. Jeśli też jednak potrzebujesz bezapelacyjne nowinek /wifi, serwisy itp./ to faktycznie musisz brać sprzęt nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.