Skocz do zawartości
IGNORED

[Wzmacniacz] jaki wybrać spośród popularnych(?) markowych?


tomq88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kontynuuje poszukiwanie wzmacniacza. Temat pewnie będzie długi bo opinii będzie sporo. Który z wzmacniaczy wybrać?:

 

pioneer a676

DENON PMA-860

denon pma-560

denon pma-880

Kenwood KA 4040

YAMAHA AX-500

YAMAHA AX-570

yamaha ax-530

yamaha ax-550

 

 

oczekuje basu mocnego (filmy, gry, muzyka pop, dance). Chciałbym aby dźwięk był soczysty, wolę więcej niskich tonów niż wysokich. Najlepiej niskie + średnie. Poprzednio miałem bas płaski i słaby. Pokój prostokąt 20m^2. Kolumny 4-8 ohm. Który wybrać? Budżet to około 350 zł. Chciałbym się zamknąć ale będzie trudno. Liczę na licytację i okazję. Ogólnie powinien się w tym założeniu mieścić spokojnie kenwood, ale mam jedną ofertę na denona pma-860 za 320 zł. Z informacji co znalazłem to uszeregowałem wg mnie od najlepszego do najgorszego (?). Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że te propozycje są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie?

Myślę, że powinieneś zacząć od zakupu kolumn, a później poszukać wzmacniacza, który je napędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to 80%, 20%wzmacniacz, wiec jak napisał kolega powyżej zacznij od kolumn. Bez dobrych głośników z najlepszym wzmacniaczem będzie licho.. albo bardziej niż licho... jamnikowato...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,80procent to kolumny,poza tym nagrana płyta,jak licha płyta,to i kolumny za milion kiepsko zagrają,może kolumny kolega już ma jakieś,o tym nie napisał,a jak nie ma,to ciekawe ile przeznaczy kasy,skoro na wzmacniacz budżet 350zl ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj masz od kolegi z forum.Zawsze trochę pewniej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o wzmacniacz tylko. Gdzieś na forum czytałem, że ktoś ma te same co moje. Moje te ze zdjęcia. Może kiedyś zmienię. Aczkolwiek mówi się, że dzisiejsze wzmacniacze i kolumny to nie to co kiedyś a w takim markecie elektronicznym sprzęt za 1500-2000 zł gra całkiem przyjemnie - dźwięk jest ciepły z basem. Czuć go. Dźwięk nie jest "suchy". Wracając do tematu to myślę między kenwood a denon pma860 (mam dobrą okazję, tylko obudowa jest trochę wgnieciona). Najlepiej to pewnie yamaha ax 5XX ale to już trochę nie mój budżet. Poprzedni sprzedałem wzmak i trochę już szukam "na szybko".

 

c39483c334951.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to 80%, 20%wzmacniacz, wiec jak napisał kolega powyżej zacznij od kolumn. Bez dobrych głośników z najlepszym wzmacniaczem będzie licho.. albo bardziej niż licho... jamnikowato...

 

Może na ogólny charakter brzmienia... a raczej dźwięku tak ale ta proporcja nie ma nic wspólnego z jakością tego dźwięku. Jak podasz badziewny sygnał na porządne kolumny to te kolumny go nie poprawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na ogólny charakter brzmienia... a raczej dźwięku tak ale ta proporcja nie ma nic wspólnego z jakością tego dźwięku. Jak podasz badziewny sygnał na porządne kolumny to te kolumny go nie poprawią.

 

 

Jak podasz dobry sygnal na badziewne kolumny to tez bedzie kicha.

I tak bez konca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na ogólny charakter brzmienia... a raczej dźwięku tak ale ta proporcja nie ma nic wspólnego z jakością tego dźwięku. Jak podasz badziewny sygnał na porządne kolumny to te kolumny go nie poprawią.

Jak podasz dobry sygnal na badziewne kolumny to tez bedzie kicha.

I tak bez konca.

Kiedyś słuchałem (nie za głośno) głośników na Scanach na takim wzmacniaczyku od pierdziawek komputerowych (pewnie jakieś 2-3W) Dopóki nie pojawił się przester grało bardzo dobrze. Taki mezalians w drugą stronę oznaczałby pewnie katastrofę, więc jak dla mnie 1:0 dla Uchatka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa Quadral ac 3150 kupiłem z 5 lat temu za 400 zł. Rzadko spotykane. Plusem to umiejscowienie głośników i zabudowane są w środku. Tzn sprawdzał mi koleś i mowil że dźwięk w środku nie nachodzi na siebie. Co do wzmacniaczy to szukam Pioneer a676 lub kenwood. Denona 560 jest lepiej oceniany niż 860. Duzo osób gani je za suchość dźwięku. I chyba tak szukał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem (nie za głośno) głośników na Scanach na takim wzmacniaczyku od pierdziawek komputerowych (pewnie jakieś 2-3W) Dopóki nie pojawił się przester grało bardzo dobrze. Taki mezalians w drugą stronę oznaczałby pewnie katastrofę, więc jak dla mnie 1:0 dla Uchatka :)

Miałem na myśli przynajmniej jakąś elektronikę za 4 tys w odniesieniu do ewentualnie kolumn za 10tys i na odwrót z wartością klamotów. Elektronika za 10tys i kolumny za 4tys... to tak dla przykładu. Ta druga konfiguracja gra lepiej. Bo jeśli chodzi o śmietnik i głośniki komputerowe to się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, super ale na razie nie pomagacie mi przekomarzaniem się dla autora.

Mam podobną sytuację i pytanie czy taki pioneer a504 będzie lepszy niż a676? Ponoć a504 jest wyżej niż a676? To prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś dać odpowiedź lub podpowiedzieć niż się kłócić. Głośniki grają jasno, mają lepsze średnie i wysokie tony niż niskie. Każdy z producentów ma swoją charakterystykę i barwę. Dlatego wybór jest między kenwoodem a pioneerem. Waszym zdaniem co będzie lepsze?

Kenwood KA 4040 5050 4060 5040

pioneer a676 a656

koszt do 300-350 zł max chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam problemy ze wzrokiem, ale to są kolumny zamknięte i uzyskanie z nich innych

proporcji brzmieniowych może być bardzo trudne. Gdyby jeszcze zrobić w nich BR ...

Zbudowane pewnie w latach, gdzie każdy wzmacniacz miał przynajmniej 18 - 20 dB dodatkowego basu

na samej regulacji barwy do tego jeszcze kontur plus inna maniera słuchania.

Czy mierzyłeś te kolumny i pomiary wykazują choć 50 Hz na dole pasma ?

Gdyby dołożyć subwoofer wybór wzmacniacza będzie zapewne mniej krytyczny.

 

gdy rozum śpi ... dobiera wzmacniacz ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz teraz a potem zmiana kolumn w przyszłości (nie wiem czy pisałem ale zapewne tak)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę coś w połowie budżetu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

teraz dlaczego: po kilku wzmacniaczach polskich były: Fisher, Kenwood, kilka nawet mocnych ( 100W ) Technics'ów

i z żadnego nie mogłem uzyskać nie tylko dobrego basu przy daniu "w palnik" ale zupełnie nie chciały

grać przy niskich poziomach. Zamieniłem posiadanego wtedy SUV 45 AAA na ten model Sony ze zdalnym,

jeszcze mi dopłacono;-) i grałem na nim jeszcze ponad 10 lat.

Z dobrą dynamiką, barwą i wygodą zdalnego. Pilota możesz dokupić zamiennik za ok 40-50 zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.