Skocz do zawartości
IGNORED

Tanszy zamiennik Leema Tucana... :(


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

Pogooglalem troche - okazuje sie ze w tych ampach jest inny modul hypexa - w Oxygene 400 a w Artorze 180 - co za tym idzie max prad 10A vs 20A

 

 

Prosze sprostowac te nieprawdziwe informacje i na przyszlosc nie wprowadzac spolecznosci w blad.

dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prosze sprostowac te nieprawdziwe informacje i na przyszlosc nie wprowadzac spolecznosci w blad.

dziekuje

 

Nie za bardzo rozumiem - znalazlem testy w jezyku niemieckim i zdjecia srodka Artory - i tamjest zamontowany inny modul - dokladnie taki jak wspomnialem. W Oxygene jest zaaplikowany modul mocniejszy - to mozna sprawdzic ogladajac zdjecia do polskich testow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa

ja wywnioskowalem, z logicznej kolejnosci jaka zastosowales: Roksan / Artora - 10A / 20A, ze niby Roksan jest slabszy dlatego mi nie pasowalo hehe.

Roksan ma wiekszy prad. Nie wiem skad wziales 20A, bo ja mam dane ze 16A a od szczytu do szczytu to 32A.

Artora 10A.

 

Nalezy tez pamietac ze kontrola membrany przez klase D jest wybitna wiec wydajnosci pradowej D vs A/AB nie ma co porownywac bezposrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa

ja wywnioskowalem, z logicznej kolejnosci jaka zastosowales: Roksan / Artora - 10A / 20A, ze niby Roksan jest slabszy dlatego mi nie pasowalo hehe.

Roksan ma wiekszy prad. Nie wiem skad wziales 20A, bo ja mam dane ze 16A a od szczytu do szczytu to 32A.

Artora 10A.

 

Nalezy tez pamietac ze kontrola membrany przez klase D jest wybitna wiec wydajnosci pradowej D vs A/AB nie ma co porownywac bezposrednio.

No oczywiscie chodzilo mi o to ze wyzszy modul jest wydajniejszy ale fakt ze napisalem w odwrotnej kolejnosci. Wydajnosc tych modulow wzialem ze strony producenta.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nalezy tez pamietac ze kontrola membrany przez klase D jest wybitna wiec wydajnosci pradowej D vs A/AB nie ma co porownywac bezposrednio<br />

 

To, ze niby ten Roksan to mocny czy slaby wzmak? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocny

 

hehe

ja wzialem te 32A z instrukcji Roksana, 10A tez z instrukcji Artory

 

nie moge znalezc danych o wydajnosci pradowej na stronie hypexa nigdzie.

Jak to tam znalezc? masz linka prosze?

 

pzdr

 

ps. tak w ogole to serio nie czaje dlaczego zadne, nawet z tych porzadnych magazynow ktore robia super pomiary (np. Audio w PL czy Stereo i Stereoplay w Niemcowni), nigdy nie mierza wydajnosci pradowej i nie sprawdzaja 'jak bardzo klamia producenci'.

Wszyscy tylko gadaja o 'wzmaku wydajnym pradowo' ale nikt tego nie mierzy a tylko bardzo nieliczni producenci podaja (ja znam tylko Roksan, Creek i Electrocompaniet) a do tego z reguly klamia i koloryzuja wiec te ich 'dane techniczne' to tez mozna wiadomo co z tym zrobic hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocny

 

hehe

ja wzialem te 32A z instrukcji Roksana, 10A tez z instrukcji Artory

 

nie moge znalezc danych o wydajnosci pradowej na stronie hypexa nigdzie.

Jak to tam znalezc? masz linka prosze?

 

pzdr

 

ps. tak w ogole to serio nie czaje dlaczego zadne, nawet z tych porzadnych magazynow ktore robia super pomiary (np. Audio w PL czy Stereo i Stereoplay w Niemcowni), nigdy nie mierza wydajnosci pradowej i nie sprawdzaja 'jak bardzo klamia producenci'.

Wszyscy tylko gadaja o 'wzmaku wydajnym pradowo' ale nikt tego nie mierzy a tylko bardzo nieliczni producenci podaja (ja znam tylko Roksan, Creek i Electrocompaniet) a do tego z reguly klamia i koloryzuja wiec te ich 'dane techniczne' to tez mozna wiadomo co z tym zrobic hehe

Z tymi testami to po prostu sciema i tyle :)

A tu link do Oxygenowego ukladu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam porownac?

prad?

No prawda jest taka ze Tucana trzyma za morde wszystko nieprzecietnie - moc i wydajnosc pradowa - 150W na 8ohm, 290 przy 4 a prad ponad 60A...

A Ty kolego grasz na Oxygene? Moze skrobnalbys pare slow o tym wzmaku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Hubert mial okazje sluchac oxygene - a jest on bylym wlascicielem Tucany i jakos w superlatywach o Roksanie sie nie wyrazal - dlatego prosilem Cie o jakas opinie - jesli oczywiscie jestes wlascicielem Oxygene :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem co Hubert sluchal a czego nie sluchal. Co wiecej nie wiem czy sluchal tych wzmacniaczy w tym samym pomieszczeniu, na tych samych glosnikach i w tym samym momencie czasu oraz w trybie A/B ;)

Do tego dochodzi normalny subiektywizm --> kazdemu sie co innego podoba.

 

Co wiem to to ze Oxygene, podobnie jak Leema, jest zaliczany tak przez polskie (przez Audio zestawiony z Gato DIA-250) jak i zagraniczne magazyny do highendu jesli chodzi o poziom dzwieku. To nawet Artora, ktora jest mniej zaawansowanym technicznie oraz fizycznie projektem, byla tak klasyfikowana stad....

W Polsce nikt tego nie kupuje bo ludzie nie stac na wzmaki za 16 kilozlotych. Fakt ze mozna obecnie kupic Oxygene nowego w Polsce za 7000zl jest nie do przecenienia. Bo Leema nowa to chyba 21 kilozlotych w PL wiec 3 razy wiecej. Masakra.

 

Jako ciekawostke powiem ze mam kumpla ktory wzial Tucane II na testy i......nie podeszla mu stad.....nie ma obiektywnej prawdy w audio nie(stety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK nowe Oxygene po £800 funtow chodza badz tez chodzily...nie wiem czy jeszcze sa. Podsumowujac to jest wlasciwa cena za ten klocek. Mocowo to do Tucany jest slaby. Co do baryw to kazdy ma inny gust. Warto porownac z caspianem m2. Wnioski same sie nasuna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk jest całkiem niezły cena 17000 zł czy 3500 funtów to przegięcie , ale prze de wszystkim chodzi minimalizm i możliwości odczytu APTX . 800-1000 funtów to już bardziej sensowne ceny . Gdyby to był Caspian z możliwościami Oxygen cena cały czas by była w granicach 2000 -2500 funtów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk jest całkiem niezły cena 17000 zł czy 3500 funtów to przegięcie , ale prze de wszystkim chodzi minimalizm i możliwości odczytu APTX . 800-1000 funtów to już bardziej sensowne ceny . Gdyby to był Caspian z możliwościami Oxygen cena cały czas by była w granicach 2000 -2500 funtów .

No dobra Panowie - wiadomo ze kazdy ma swoj gust jesli chodzi o dzwiek dlatego tez spytalem o porownanie do jakiegos innego sprzetu - jakiegokolwiek - gdyby ktos napisal cos o oxygene w porownaniu np do caspiana czy tez innego mniej “egzotycznego” sprzetu - zeby miec jakis punkt odniesienia - czy gra bardziej gesto, dynamicznie ,rozdzielczo w porownaniu do...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1280f jest z cd playerem na ebayu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

to byla promocja jednego sklepu i to dawno temu a nie 'chodzily' - to raz.

Tu masz ceny jednego z bardziej znanych sklepow na dzien dzisiejszy prosze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2.

'to jest wlasciwa cena za ten klocek' - zartujesz czy mowisz powaznie?

Zorientuj sie troche i zamow sobie obudowe taka jak zrobil to Roksan: z jednego kawalka aluminium (bodajze 5cm grubosci) oraz wykoncz to tak zeby zrobic te wszystkie otwory na wyswietlacz oraz, co najwazniejsze, wykonczyc to tak CNC zeby dzialaly te przelaczniki Less is More na wierzchu. Moze Ci te Twoje 'to jest wlasciwa cena za ten klocek' 800 funtow nie starczyc.......na sama taka obudowe.

Do tego latwo mozesz sie zorientowac ile kosztuje jeden UcD400 a swa dwa oczywiscie, do tego toroidy itd. Juz pomijam cale R&D wydane na ten projekt i koszt pracy inzynierow (gdzies w wywiadzie bylo nawet ze Roksan wydal wiecej pinionszkow na zlokalizowanie slabych puntkow ArtoAmp150 niz jakby zrobil projekt od poczatku sami).

Chlopie o czym Ty gadasz to ja nie jarze.

To ze Ci sie nie podoba jak wzmacniacz gra to nie znaczy ze jest bezwartosciowy prawda?

To tak jakbym posluchal jakiegos Accuphase'a za 30k i mi sie nie podobal i stwierdzil: 'wlasciwa cena za ten klocek to 8k' - tylko dlatego ze mi sie nie podoba jego dzwiek to zanizam jego wartosc. No bez sensu.

 

3.

Slaby do Tucany?

2x113W gdzie Tucana ma 150W u producenta. Nie wiem czy mozna 37W mniej mocy, na tych poziomach, postrzegac jako slaby. Oprocz tego, Oxygene mozna kupic za 7000zl a Tucana 21000zl. Malo mocy? Prosze bardzo: 2 Roksany w bi-ampingu (maja wyjscie na to) za 14000zl i Tucana kleka z placzem mocowo przy tym. No i zostaje jeszcze 7000 na wakacje na Dominikanie, ale co kto woli.

 

Jak chcesz porownywac uczciwie to:

postaw to przy sprzecie za te same pieniadze (a nie 3 razy mniejsze): np. Gato 250tka kosztuje tez 21k i wypluwa 2x250 i 2x500 (zmierzone w Audio a nie tam 'deklaracje producenta) bez zadyszki stad ta Tucane, kosztujaca tyle samo przezuwa moca bez wysilku. Albo nawet 'glupi' chinsko robiony Hegel h360 (czyli Consonance w ubraniu dla Europejczykow), cena ta sama a zamiata Tucane mocowo.

Albo to tak jakbym napisal: "Mocowo to do T+A 3000HV jest slaba ta Tucana" - pomijajac fakt ze TA jest drozszy 2 razy od Tucany (to i tak slabe porownanie bo 2 krotnosc ceny a nie 3 krotnosc ceny jak przy Twoim porownywaniu Tucany i Oxygene wiec...) prawda?

 

4.

"Porownac z Caspianem" - czyli sugerujesz ze Caspian jest o wiele lepszy od Oxygene.

Naprawde uwazasz ze Roksan wypuscilby na rynek wzmacniacz ktory jest wyraznie gorszy od Caspiana dzwiekowo i kasowal za niego 50% wiecej (2000 za Caspiana i 3000 za Oxygene) ???

Oxygene nie jest gorszy od Caspiana, on jest poprostu inny od niego inny a wynika to z tego ze to pierwsza klasa D ktora zrobil Roksan. Jest wywiad odnosnie tego na necie, poczytaj i posluchaj co mowi Roksan - sam to przyznaje ze Oxygene odstaje od reszty line upu.

 

Oxygene byl troche za drogi (polskie 17 000zl to juz w ogole pomijam bo w Polsce ludzie sa biedni) - nawet jak na warunki zachodnie. Z drugiej strony baza, czyli Artora 150 byla sprzedawana za 2500Euro wiec nie wiem jakby mial Roksan wycenic Oxygene inaczej. Moze 1999 funtow czyli tyle same za Caspiana ale oferujac inny dzwiek, ale wtedy za malo by zarabiali na tym oraz cena by byla taka sama jak za, mniej zaawansowana Artore wiec tez bez sensu. Stad tez Roksan konczy produkcje Oxygene i nie bedzie nastepcy --> koszty jego produkcjy byly naprawde wysokie i zeby zarabiac na nich tyle zeby to mialo sens jak w przypadku innych modeli i producentow to musieli skalkulowac cene na poziomie wlasnie 3000 funtow a tego nie przyjal rynek bo dla 'audiofili' zakochanych w Roksanie od zawsze (bo obudowa nie taka jak zawsze, bo dzwiek inny niz zawsze) a dla rynku lifestylowego i masy bylo to poprostu za drogie (za zestaw amp+CD krzyczeli 6800......funtow!!!).

Myslac o tym i widzac co firmy robia (polityka wyceny w stosunku do kosztow produkcji) to jestem godzien zaryzykowac stwierdzenie ze koszt produkcji tego wzmaka wynosil okolo pomiedzy 800-1200 funtow. Oryginalne ceny sprzedazy po 800 funtow w sklepach to mozna sobie miedzy bajki wlozyc zatem.

Dla Roksana slabo, dla klientow (kupujacych teraz po 7000zl a nie po 17000zl) to jeden z bardziej wartosciowych wzmakow na rynku oferujacych dzwiek na miare high-endu (poczatku, ale jednak), a to czy sie komus podoba czy nie to nie ma wyjscia: tylko wlasny odsluch, we wlasnym pokoju i na wlasnych kolumnach. Innego wyjscia nie ma.

 

ps. pomijam juz pilota ktorego pewnie koszt wykonania rowna sie kosztowi wykonania calej obudowy Leemy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

to byla promocja jednego sklepu i to dawno temu a nie 'chodzily' - to raz.

Tu masz ceny jednego z bardziej znanych sklepow na dzien dzisiejszy prosze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2.

'to jest wlasciwa cena za ten klocek' - zartujesz czy mowisz powaznie?

Zorientuj sie troche i zamow sobie obudowe taka jak zrobil to Roksan: z jednego kawalka aluminium (bodajze 5cm grubosci) oraz wykoncz to tak zeby zrobic te wszystkie otwory na wyswietlacz oraz, co najwazniejsze, wykonczyc to tak CNC zeby dzialaly te przelaczniki Less is More na wierzchu. Moze Ci te Twoje 'to jest wlasciwa cena za ten klocek' 800 funtow nie starczyc.......na sama taka obudowe.

Do tego latwo mozesz sie zorientowac ile kosztuje jeden UcD400 a swa dwa oczywiscie, do tego toroidy itd. Juz pomijam cale R&D wydane na ten projekt i koszt pracy inzynierow (gdzies w wywiadzie bylo nawet ze Roksan wydal wiecej pinionszkow na zlokalizowanie slabych puntkow ArtoAmp150 niz jakby zrobil projekt od poczatku sami).

Chlopie o czym Ty gadasz to ja nie jarze.

To ze Ci sie nie podoba jak wzmacniacz gra to nie znaczy ze jest bezwartosciowy prawda?

To tak jakbym posluchal jakiegos Accuphase'a za 30k i mi sie nie podobal i stwierdzil: 'wlasciwa cena za ten klocek to 8k' - tylko dlatego ze mi sie nie podoba jego dzwiek to zanizam jego wartosc. No bez sensu.

 

3.

Slaby do Tucany?

2x113W gdzie Tucana ma 150W u producenta. Nie wiem czy mozna 37W mniej mocy, na tych poziomach, postrzegac jako slaby. Oprocz tego, Oxygene mozna kupic za 7000zl a Tucana 21000zl. Malo mocy? Prosze bardzo: 2 Roksany w bi-ampingu (maja wyjscie na to) za 14000zl i Tucana kleka z placzem mocowo przy tym. No i zostaje jeszcze 7000 na wakacje na Dominikanie, ale co kto woli.

 

Jak chcesz porownywac uczciwie to:

postaw to przy sprzecie za te same pieniadze (a nie 3 razy mniejsze): np. Gato 250tka kosztuje tez 21k i wypluwa 2x250 i 2x500 (zmierzone w Audio a nie tam 'deklaracje producenta) bez zadyszki stad ta Tucane, kosztujaca tyle samo przezuwa moca bez wysilku. Albo nawet 'glupi' chinsko robiony Hegel h360 (czyli Consonance w ubraniu dla Europejczykow), cena ta sama a zamiata Tucane mocowo.

Albo to tak jakbym napisal: "Mocowo to do T+A 3000HV jest slaba ta Tucana" - pomijajac fakt ze TA jest drozszy 2 razy od Tucany (to i tak slabe porownanie bo 2 krotnosc ceny a nie 3 krotnosc ceny jak przy Twoim porownywaniu Tucany i Oxygene wiec...) prawda?

 

4.

"Porownac z Caspianem" - czyli sugerujesz ze Caspian jest o wiele lepszy od Oxygene.

Naprawde uwazasz ze Roksan wypuscilby na rynek wzmacniacz ktory jest wyraznie gorszy od Caspiana dzwiekowo i kasowal za niego 50% wiecej (2000 za Caspiana i 3000 za Oxygene) ???

Oxygene nie jest gorszy od Caspiana, on jest poprostu inny od niego inny a wynika to z tego ze to pierwsza klasa D ktora zrobil Roksan. Jest wywiad odnosnie tego na necie, poczytaj i posluchaj co mowi Roksan - sam to przyznaje ze Oxygene odstaje od reszty line upu.

 

Oxygene byl troche za drogi (polskie 17 000zl to juz w ogole pomijam bo w Polsce ludzie sa biedni) - nawet jak na warunki zachodnie. Z drugiej strony baza, czyli Artora 150 byla sprzedawana za 2500Euro wiec nie wiem jakby mial Roksan wycenic Oxygene inaczej. Moze 1999 funtow czyli tyle same za Caspiana ale oferujac inny dzwiek, ale wtedy za malo by zarabiali na tym oraz cena by byla taka sama jak za, mniej zaawansowana Artore wiec tez bez sensu. Stad tez Roksan konczy produkcje Oxygene i nie bedzie nastepcy --> koszty jego produkcjy byly naprawde wysokie i zeby zarabiac na nich tyle zeby to mialo sens jak w przypadku innych modeli i producentow to musieli skalkulowac cene na poziomie wlasnie 3000 funtow a tego nie przyjal rynek bo dla 'audiofili' zakochanych w Roksanie od zawsze (bo obudowa nie taka jak zawsze, bo dzwiek inny niz zawsze) a dla rynku lifestylowego i masy bylo to poprostu za drogie (za zestaw amp+CD krzyczeli 6800......funtow!!!).

Myslac o tym i widzac co firmy robia (polityka wyceny w stosunku do kosztow produkcji) to jestem godzien zaryzykowac stwierdzenie ze koszt produkcji tego wzmaka wynosil okolo pomiedzy 800-1200 funtow. Oryginalne ceny sprzedazy po 800 funtow w sklepach to mozna sobie miedzy bajki wlozyc zatem.

Dla Roksana slabo, dla klientow (kupujacych teraz po 7000zl a nie po 17000zl) to jeden z bardziej wartosciowych wzmakow na rynku oferujacych dzwiek na miare high-endu (poczatku, ale jednak), a to czy sie komus podoba czy nie to nie ma wyjscia: tylko wlasny odsluch, we wlasnym pokoju i na wlasnych kolumnach. Innego wyjscia nie ma.

 

ps. pomijam juz pilota ktorego pewnie koszt wykonania rowna sie kosztowi wykonania calej obudowy Leemy ;)

No i należy nie zapominać o APTX gdzie w dobie przesyłu po prze Blu... ta funkcja jest bardzo przydatna i wygodna w użytkowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak AptX juz naprawde daje fajna jakosc dzwieku, a wiadomo......aplikacja nie jest droga sama w sobie ale licencja dla Qualcomm kosztuje ;)

Dodali specjalnie AptX i Bluetooth bo tak muzyki slucha/chce sluchac klientela docelowa Artory i Oxygene. Dla nich kable to przezytek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... dobrej lampy :)

Wiele osób tak właśnie określa ten styl grania

No ale to w dalszym ciagu niewiele mowi... lampy tez sa rozne :)

 

ma ktos z okolic Trojmiasta tego Oxygene do posluchania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, nigdy sie nie dowiesz jak nie sprobujesz.

zamow, posluchaj u siebie, zostaw albo odeslij

 

a recenzji jest naprawde sporo, chyba w samym polskim jezyku sa 4

 

z zachodnich jedna z lepszych (taka przystepna/normalna) to ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no i sa 2 opinie w niej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy...

 

Wlasnie z Twojego wpisu wychodzi jasno ze kasa poszla na obudowe zamiast na to co powinno zapewnic dobry dzwiek. Po co mi jakies przelaczniki less i more itp...dzieki temu lepiej gra? ... wciaz masz ten wazmak i bronisz go jak czestochowy :) Wez podlacz swojego oxygen do jakis wymagajacych kolumn. Pozniej podlacz Tucane... pozniej pisz wnioski :) Nie bede pisal za ile sie Tucane kupuje w UK, bo z nog spadniesz, zreszta Awiatek wie sam, bo tez kupowal.

 

Nie trzeba byc omnibusem, zeby widziec po ile ten sprzet (oxygene) nowy chodzi na ebay uk. Realna wartosc tego sprzetu to 900 funtow za nowy i taka tez dyktuje rynek.

 

Co do "mocy" wzmakow...Awiatek (podobnie jak ja) chyba mial musicala m6i wczesniej, ktory daje 200w na kanal...I gorzej kontrolowal kolumny niz Leema, Hegel tak samo co kilka osob na forum potwierdzilo :) Ufasz tym recenzjom jak slepiec psu przewodnikowi bez licencji.

 

Fajny to jest wzmak w tych pieniadzach o ktorych piszemy czyli 800-900 funtow. Wcale nie jest lepszy od caspiana moim zdaniem. Poprostu jest nafaszerowany dodatkami nie majacymi wplywu na dzwiek. Bardziej bajer niz rewolucja w dzwieku. Caspian sluzyl mi bardzo dobrze. Szopen do dzis tez nie narzeka..oxygene tylko odsluchiwalem, wiec nie wiem jak z awaryjnoscia itd, ale patrzac na ebya uk to oxygen, ktory jest produkowany od 4 lat mniej wiecej jest 10 na sprzedaz a caspianow zintegrowanych m2 produkowanych od chyba 10 lat 4 w tym 2 nowe ze sklepu :)

 

Jak takie cudo to czemu sie wszyscy tego pozbywaja...przypomina mi sie hegel znowu.

 

Bynajmniej nie odradzam kupowac, ale troche ogladu w wypowiedzi i krytyki tez potrzeba.

 

Te same pieniadze kupia Tucane 1...

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahaha, smiac mi sie chce

 

pokaz mi gdzie napisalem ile poszlo dokladnie przy produkcji przez Roksana na obudowe a ile na wnetrznosci, bo nie widze. No prosze pokaz.

 

Oprocz tego jesli uwazasz ze najwyzszy modul z calej linii (a nie podstawa) oraz od Hypexa czyli (oprocz Pascala) najlepszego producenta modulow w klasie D na swiecie jest 'slaby' i powinni 'wiecej poswiecic na dzwiek' to naprawde Twoja wiedza jest uboga.

Nie wspomne juz o zasilaniu liniowym (a nie SMPS jak to w wiekszosci jest), ktore jest drozsze od impulsowego, o ukladzie dual mono a nie pojsciu na latwizne zeby wiecej zedrzec z klienta, dobrych kondesatorach itd. Kazdy moze sobie zajrzec pod obudowe chociazby na necie i zobaczyc samemu kto ma racje.

 

Roksan mogl na luzie wsadzic gorsze moduly Hypexa a nie UcD400, dac zasilanie impulsowe tanie i nie robic dual mono tylko z jednego. Do tego dac z dupy kondensatory. No ale Ty twierdzisz ze 'slalbo' nawsadzali. Ty chyba slabo nie widziales.

Ciekawe co bys powiedzial jakby Roksan tak zrobil jak pisze powyzej co nie?

 

Ja wiem ze wg. Ciebie "jak cos jest w klasie D to jest napewno syf", juz niedlugo bedziesz z podkulonym ogonem wspominal ta konwersacje sluchajac wzmaka klasy D. Tylko ludzie zamknieci umyslowo nie sa w stanie dojrzec innych rozwiazan bo 'ja sie boje nowego'.

Zobacz sobie na referencje Technicsa, Marantza, Mola Mola itd - wszystko klasa D i mluca tak ze koniec. No ale.......na pewno zle bo sa w klasie D. NAD tez juz pomachal klasie AB na do widzenia.

 

Nie wiem w jakim swiecie Ty zyjesz, ale powszechnie wiadomo ze w dzisiejszych czasach, w wiekszosci klockow, najdrozszym elementow budowy calosci jest obudowa. Przeciez to kazdy wie, nie wiem co Ty sie dziwisz?

Wolisz miec slaba obudowa zbita mlotkiem i chropowata zamiast malego dziela sztuki to juz Twoje poczucie estetyki i widzi mi sie co nie. Kazdy ma swoje.

 

"ogladu w wypowiedzi" ?

Przeczytaj prosze to co napisalem powyzje i to Ty sie ogarnij bo nie masz pojecia o budowie wzmacniaczy. Chlopie.

 

W ogole jaka Tucana 1? W sensie ze uzywka 12 letnia czy cos?

Skad to bierzesz? Rozmawiamy o Tucanie 2 za 21 tysiecy zlociszy a Ty nagle wyskakujesz z jakas uzywana Tucana bo sie dyskusja ci sie rozjezdza i nie parametry cenowe nagle nie pasuja?

 

Nie bronie Oxygene. Leema to swietny wzmakk ale za 21 tysiecy, w porownaniu do 7000zl za nowego Oxygene w Polsce (Polpak) to jakas paranoja jest. W takim porownaniu z Oxygene (i tylko takim), stosunek jakosci do ceny Leemy jest bardzo niski. Wrecz bandycko niski.

 

"Jak takie cudo to czemu sie wszyscy tego pozbywaja." - jacy wszyscy? O czym Ty gadasz? 8 aukcji na ebay to 'wszyscy'? buahaha. Nie no serio, lapy opadaja.

 

"Realna wartosc tego sprzetu to 900 funtow za nowy i taka tez dyktuje rynek." - wklej prosze link do sklepu z taka cena. Czekam.

 

Nie wiem po co ci guziki Less is More. Jak Ci nie potrzebne to Twoja sprawa. Wiadomo ze to nie wplywa na jakosc dzwieku. Oczywista oczywistosc.

 

"Poprostu jest nafaszerowany dodatkami nie majacymi wplywu na dzwiek" - czyli czym jeszcze oprocz guzikow Less is More? Skoro 'nafaszerowany' to jest tego pelno a narazie widze jeden dodatek. Prosze wymien bom slepy.

A jesli za 'dodatek nie majacy wplywu na dzwiek' uwazasz np. takie 'niepotrzebny' AptX to znowu......lapy mi opadaja i winszuje wiedzy.

Swoja droga, zachecam do porownania jakosci dzwieku po kablu oraz wlasnie przez AptX (tylko kodek musi byc aktywny w zrodle ale nie byle jaki Bluetooth byle tylko 'byl wlaczony'). Niech Ci ktos zrobi blind test miedzy tymi dwoma. Zdziwisz sie.

 

Klasa D, z zalozenia, slynie z bardzo dobrej kontroli niskich czestotliwosci. Nie wierzysz? Sprawdz sam. Zapodaj sobie HD-Amp1, albo te impulsowe TEACi male, albo ten 'slabiutki' Chario Quadro za 1500ziko o mocy 25W. Bedziesz zdziwiony jak potrafia kontrolowac bas mimo ze to takie 'slabiutkie' wzmacniacze.

 

Powyzej napisalem szerego argumentow - prosz ustosunkuj sie do nich jeden po drugim. Dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czas juz wyjsc z tej piaskownicy - to nie jest konkurs na to kto ma wiekszy... wzmacniacz. Nie interesuja mnie w tym momenci jakies papierowe liczby ani recenzje pismakow (wiadomo po co one sa pisane) - licza sie fakty. Fakty sa takie ze nikt nie opisal jak Oxygene gra w porownaniu do jakiegos innego "typa" - tylko poprzez jakies odniesienie moglbym czegos sie dowiedziec. Temat jest zaminnik Leemy - tanszy koniecznie - moze Oxygene to jakis trop - trzebaby go posluchac - dlatego pytanie padlo gdzie w okolicach Trojmiasta mozna to zrobic.

Jak dla mnie Leema jest do tej pory najlepsza integra jaka slyszalem - chodzi o wszechstronnosc - ale nie o jakas tam wszechstronnosc tylko wszechstronnosc prezentowana na wysokim poziomie. Porownywalem Leeme do MF M6Si, do Quada Platinum - w bezposrednim pojedynku byla znacznie lepsza - dynamika, wypelnienie dzwieku ale z zachowaniem detali (czego u Quada nie uswiadczysz), energia - spontatniczna kiedy trzeba i kiedy trzeba swietnie kontrolowana - to jest to co mnie w Leemie kupilo. Odniesienie tak jak pisalem mam - teraz jak w to wpisuje sie Oxygene?

Leema to jest energia na wysokim poziomie kultury - jesli tak mozna cos okreslic - pelna srednica - gora aksamitna - dosadna ale nigdy nie ostra - detaliczna - bas zroznicowany - bardzo zroznicowany - MF m6Si mial tez bardzo dobry, zroznicowany bas - ale mniej energetyczny.

Chodzi mi o taki opisa panowie a nie o wykolcanie sie kto ma ile mocy... to mi nie pomaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.