Skocz do zawartości
IGNORED

Przedzwmacniacz


Prosto2016

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu onkyo 8250 póki co zostaje w przyszłym tyg planuje zakupić tannoy xt8f . Wczoraj byłem na odsłuchu i przypadły mi do gustu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra droga

Kolumny wg. mnie fajne ( a najważniejsze ze się Tobie podobają )

Życzę dużo przyjemności ze słuchania

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prosto2016, a jak wygląda kalkulacja finansowa?

 

Nowe kolumny kupisz za ok. 6 500 zł.

Swoje dotychczasowe sprzedasz za...?

 

Czyli ile Cię ta zmiana realnie będzie kosztować?

Jak sądzę zamiast 2 000 zł wydasz ok. 5 000 zł.

Dobry interes robisz na poradach forumowiczów :-)

 

Z góry założę, że w sklepie nie słuchałeś tych kolumn z amplitunerem. A powinieneś nawet dokładnie ze swoim. Jeśli tu się mylę - napisz. I oczywiście powodzenia w dalszej walce.

 

To jeszcze jak już tą drogą wymiany kolumn iść. To dołóż i kup te kolumny Audio Physic:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na środku magnezowy Seas Excel, który bardzo wiele osób uważa za najdoskonalszy w odtwarzaniu wokalu. Kolumny klasy hi-end i raczej z pewnego źródła.

Teraz jest z kolei optymalizacja efektu w obrębie kolumn :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście słucham onkyo z tannoyem :) dla mnie dźwięk jest zadowalający i lepiej zainwestować w przyzwoita kolumnę a z czasem wymienić elektronikę . Słucham tannoya również z jakims wzmacniaczem primare za około 3k niestety nie miał żadnej korekcji a dla mnie to jest katastrofa i brzmiał dla mojego ucha gorzej niż onkyo. Propozycje za tannoy xt8f dostałem w katowicach za 5 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciętnego Kowalskiego Altusy mogą grać "lepiej" od np Sonus Faber czy JBL

 

Słucham tannoya również z jakims wzmacniaczem primare za około 3k niestety nie miał żadnej korekcji a dla mnie to jest katastrofa i brzmiał dla mojego ucha gorzej niż (amplituner) onkyo.

 

Niektórzy to urodzeni prorocy, nie dałem wiary, ale już mam naprostowany światopogląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o tym ze jak masz system WLM ( jak sadze ) i dajmy na to uważasz ze gra wybitnie ( mnie akurat tez WLM tez sie podoba )nie oznacza , ze jest to prawda absolutna

Dla kogoś innego może być to wyjątkowe go... no na tanich estradowych eminencach bo i takie opinie spotkałem

Brzmienie jak smak jest zawsze kwestia wyjątkowo subiektywna

 

Te AP Avanti to dobre kolumny , ale jak zaczniemy doradzać autorowi wątku to posypią się propozycje ( i każdy mądry poleci to co jemu akurat się podoba ) ważne żeby autor wątku miał możliwość ich posłuchania najlepiej w swoim systemie

Wiec jeśli Tannoye mu się podobają to chyba w tym wszystkim najważniejsze

Oczywiście fajnie by było jeszcze porównać je z czymś innym , ale takie poszukiwania mogą trwać latami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się np. na wystawie Wilson Audio nie podobał, nie wiedziałem że można zrobić system nadnaturalnie dynamiczny, słyszałem napiecia membran, nie wiem jak to opisać, ale głośniki były rażone szybkim prądem :) . Audio Physic Virgo II też można dorzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system nadnaturalnie dynamiczny, [...] głośniki były rażone szybkim prądem :)

 

Weź pod uwagę, że jak czegoś jest nadmiar, to można przyciąć, a jak niedomiar, to nic z tym nie zrobisz - taka zasada krawiecka.

Najlepiej mdłe i nijakie na starcie, wtedy jest dla zaawansowanego słuchacza. Jak się chce, wyniki testu odsłuchowego można zobiektywizować w prosty sposób, więc nie ma co się powoływać na gusty i przyzwyczajenia - to jest tłumaczenie się, a potrzeba uzasadnienia. A już szczególnie argument ceny, to w temacie audio-mity powinien być poruszany. Na przykład wzorcowy subwoofer Dynaudio dla studiów kosztuje ok. 5000 zł, a wersja dla audiofilów wielokrotność. Oczywiście obie wersje bardzo podobne, ale na pewno ten drugi gra znacznie lepiej...

 

Wczoraj byłem na odsłuchu i przypadły mi do gustu

 

Jak tak się mówi po odsłuchu, to są ledwo-ledwo. Powinny rąbnąć zdrowo po głowie i zapaść w pamięć, że te i żadne inne. Tymczasem zainteresowany w temacie obok pyta jak grają. Po odsłuchu :-)

 

Mało jest kolumn, które można kupić w ciemno. Na dowolnym pułapie. W sumie nie wiem, czemu ludzie mają problem z wyłapaniem tych bezsprzecznie lepszych niż konkurenci. Dwa znane utwory i ocena gotowa. No, ale skoro rabat jest ważniejszy niż obiektywne cechy dźwięku, to rzeczywiście kolumny trzeba brać, zanim ktoś inny nie sprzątnie ich sprzed nosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.