Skocz do zawartości
IGNORED

Napięcie zasilania wzmacniacza - większe czy mniejsze?


Erill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym Was Panowie zapytać o to jak na pracę wzmacniacza wpłynie większe, lub mniejsze napięcie zasilania?

Krótki opis:

Mam wzmacniacz samochodowy 12V wykonany w klasie T - Tripath. Jego moc to 2x400W@4Ohm, 3x40A bezpieczniki.

Chcę kupić do niego zasilacz i mogę wybrać wersję 12V, lub 13,8V - obydwa 600W. W samochodzie jest nawet 14.4V, więc czemu by nie. Używam go do zasilenie subwoofera.

 

Jaką różnicę wprowadzi większe napięcie zasilania? Teoretycznie mniejszy prąd na wejściu przy takiej samej mocy wyjściowej, a więc zaleta. Czy coś jeszcze, np zmiana w brzmieniu?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Po prostu nie wiem który kupić i czy będzie to jakaś różnica ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy samochodem napięcie w instalacji oscyluje ok.14V więc zasilacz o napięciu 13,8V będzie w sam raz. Nieznacznie zwiększy się moc w stosunku do 12V ale raczej różnic w brzmieniu nie odczujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatura pracy zwiększy się w stosunku do zasilania 12V zakładając taką samą moc wyjściową na głośnik?

Mało kiedy używam więcej niż 200W. Reszta jest "na zapas", gdyż od święta wzmacniacza używam do zasilenia większych głośników na sali w domu działkowca (2+1), a wtedy zasilacza 250W-12V sporadycznie brakowało :/

PS. Co z tzw kontrolą głośnika? Poprawi się, czy także pozostanie bez zmian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.