Skocz do zawartości
IGNORED

18m2 - podstawkowe, czy podlogowe...


Michal G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam sie do zakupu kolumn do nowego mieszkania i od kilku dni sen spedzaja mi z powiek kolumny - podstawki czy podlogowe... z jednej strony chcialbym podlogowe, z drugiej strony, boje sie, ze bas bedzie dudnil na tak malej powierzchni... mozecie cos doradzic ?? A no i ew jakie typy do 2k, wzmacniacz A400-X DIY by Garmin... muzyka rozna - Od Haskella po Metallice... a no i zdecydowanie bass reflex z przodu, bo beda staly dosyc blisko sciany (30-40cm)... no i wesolych swiat przede wszystkim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak monolog to monolog, w koncu nie dosc ze nie w ta kategorie, to jeszcze glupie pytania... w sumie to wlasnie sobie uswiadomilem, ze musza byc podstawkowe, ze wzgledu na male dziecko, ktore sie pewnie w prezyszlosci niedalekiej pojawi... wyobrazilem sobie malucha na podlodze wbijajacego kredke w glosnik basowy i wyleczylem sie z podlogowych... ciezki - 20/30kg stand i dobre glosniki do 2k, z bass reflexem podchodzace do pary z w/w pioneerem - jakies pomysly ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko teraz zastanawiam sie, czy nie kupic kolumn made in DIY - tylko czy cos z podstawkowych pozadnego ktos wytwarza ?? Z podlogowych, to wiem ze kroluja klony ProAca, a co z podstawkowymi ??

 

Pozdrawiam i milego wieczoru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, podstawkowiec ma membrany wyżej. Ale kable? Świetne, aby za nie ciągnąć. Głośnik można przykleić do podstawek blutakiem itp, ale z kablami trzeba pokombinować.

 

Poza tym: roczne lub odrobinę starsze dziecko, gdy już zacznie chodzić, sięga bez problemu do membran podstawkowców, szczególnie gdy ma w rączce coś, czym może walić lub dźgać. Wiem z autopsji: właśnie godznę temu opuścił nas wnuczek z rodzicami. Ślady jego zaślinionych paluszków już starłem z membran (aerożelowych). Strach pomyśleć, co będzie za parę miesięcy :(

 

Wniosek: kieruj się raczej jakością dźwięku i dobierz głośniki do pomieszczenia. I tak będziesz miał problem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy nabieram doświadczenia w zabezpieczaniu kolumn i reszty sprzętu (gramofon, lampiak) przed roczną córeczką (już chodzi). Mam monitorki Dali przyklejone bluetakiem do standów. Stand jest stalowy, z korpusem o przekroju kwadratowym ok 100x100 (mm). Kable VDH Wind przewlekłem wewnątrz standu po wywierceniu od jego spodu stosownego otworu. Otwór na górze z tyłu standu był już wczesniej z przeznaczeniem do wypełnienia standu balastem. Kable wychodzą tuż nad podłogą, dzięki dość wysokim kolcom, w jakie standy są wyposażone. Na wszelki wypadeek kable przykleiłem tasmą klejącą do podłogi, ale nawet silne pociągnięcie kable powodowało jedynie przesunięcie standa z kolumną. Poza tym na punk w tórym przyłożenie siły powoduje wywracanie się konstrukcji, a nie jej przesuwanie będzie osiągalny mam nadzieję w momencie, gdy dziecku będzie mozna już coś wytłumaczyć.

 

A tu jeszcze ciekawy monitor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (BR z tyłu ale nie jest to kolumna, której 40cm odległosci od tylnej ściany zrobi krzywdę). Poza tym ta Twoja powierzchnia wcale nie jest taka mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 18 m spokojnie mogą być też nie za duże podłogowe, zwłaszcza 2-drożne, aczkolwiek polecam dobre monitory, które też mogą dudnić, jeśli wzmacniacz nie utrzyma ich za twarz. Położenie bass refleksu nie wydaje mi się tak bardzo istotne, o ile nie jest bardzo blisko ściany, ważniejsze jest ustawienie całych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 18m dobrze ustawione duże, metrowe podłogówki na 2 x 18cm Vifach, i nie ma żadnych problemów, a nawet większe kolumny nie robiłyby niczego złego (były takie odsłuchy). Przed przeprowadzką kilka miesięcy temu grały w pomieszczeniu 13m^2, i też nie było zjawisk negatywnych. W obu przypadkach grały niemal na środku pokoju, bliżej ścian znacznie pogarszała się stereofonia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieci i kolumny..... cwiczylem temat

u mnie sprawe rozwiazaly soline cokoly pod kolumny - ich szerokosc/glebokosc jest wieksza o pare cm na kazdym boku od szerokosci i glebokosci kolumn. Dwa powody - poprawia stabilnosc calej konstrukcji w stosunku do cokolu skrojonego dokladnie pod wymiar kolumny, no i zabezpiecza je przed obdrapaniem przez chodzik pociechy. Cokol wazy dobre 23-25kg. Kolumny przyklejone do niego uhu-tacem. Podniesienie kolumn do gory nie robi na cokole zadnego wrazenia - trzyma sie jak przyssany.

 

Gdy ostatnio musialem zdjac kolumny, wysylajac je do modyfikacji, to zdjecie ich z cokolow wymagalo pomocy drugiej osoby, ktora mocno trzymala cokól, a ja energicznem, zdecydowamnym ruchem probowalem skrecac kolumny lewo-prawo (nie udalo sie za 1szym razem.....) - inaczej zdjecie cokolow przez oderwanie byloby chyba niemozliwe

Tak wiec na 100% potwierdzam, ze opisana wyzej kombinacja jest raczej nie do przewrocenia przez nawet 2letnie dziecko, bo srodek ciezkosci jest bardzo nisko - no chyba ze mamy bardzo "wyrosnietą" pocieche, wowczas po rozpedzeniu sie przez caly pokoj i ataku na kolumne "bykiem", cos mogloby sie stac

 

Inna sprawa - taki solidny, ciezki cokol, posadowiony na podlodze na kolcach, wniosl do dzwieku duzo, duzo pozytywnych zmian

 

Na szczescie moi synkowie wykazywali w tym najbadziej nieokielznanym wieku 1-2 lat bardzo male zainteresowanie kolumnami i kablami z tylu...... za to moj brat, gdy jego synek zaczal raczkowac, a potem chodzic. musial "czasowo" przeprowadzic Tanoye M2 z standów wysoko na regaly .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.