Jump to content
IGNORED

Słuchawki do kina i gier

baron_bartek

Recommended Posts

Witam.

Szukam słuchawek które sprawdzą się w kinie i grach. Charakterystyka: wyraźna średnica, duża scena i pozycjonowanie dźwięków, nienatarczywe wysokie (które nie muszą być tak "lotne" jak w muzyce) no i dość potężny bas.... najlepiej schodzący w taki subwooferowy sposób (nie wiem prawdę powiedziawszy na ile to w ogóle możliwe).

Posiadałem Denon AH-D600 i AH-7100. Jest to przesada co mówią o ich przesterowanym basie - po kilkuset godzinach wygrzewania, wszystko się normuje i stają się uniwersalne (przynajmniej w 7100, bo je miałem dłużej - do filmów było ok, ale i bez szału).

Wzmacniacz/źródło: ifi ican, dac axux xonar essence one, audiolab M-dac (ten ostatni jest mizerny bez dodatkowego wzmacniacza). Źródła nie wiem czy jest sens zmieniać, ale ifi ican mogę podmienić na coś lepszego.

Zainteresowały mnie słuchawki z podwójnymi przetwornikami, gdzie jeden jest od średnicy i wysokich a drugi od basu.

JVC HA-SZ2000

Technics RP-F30 - ponoć lepsze ale trudne do zdobycia

Ew. alternatywy?

Pozdrawiam.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ja Tobie powiem iż miło mnie zaskoczyły dedykowane do playstation Sony słuchawki, ale mi tylko do gier były potrzebne.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Hidden Content

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Do gier pewnie są naprawdę niezłe (szczególnie, że dopasowane do chipsetu muzycznego z ps), ale to raczej rozwiązanie budżetowe, a ja szukam czegoś, że tak to ujmę końcowego (słuchawki do filmów i gier takie, że już nie będę szukać wyżej). Obecnie gram na akg k612 pro (ifi) - wątpię by słuchawki dedykowane od ps były lepsze.

Hidden Content

• 2 weeks later...

Skończyło się to zakupem karty muzycznej typowo gamingowej ASUS ROG Xonar Phoebus Solo - do muzyki nadaje się średnio (zimna), chociaż w porównaniu z kartami z te pieniądze (nowa kosztowała 700 zł) chyba nie jest zła. Natomiast ma panel z ustawieniami (pogłosy, typu pomieszczeń głośników, a nawet presety do typów gier) który ma całkiem spore możliwości (i których nigdy bym nie użył w muzyce), ale w grach i filmie i osiągnąłem całkiem niezły efekt w połączeniu ifi ican + słuchawkami ATH-AD900X. Podbiłem bas o 8db i na ify ustawiłem zwieszenie przestrzeni oraz basy (wzmacniacz ma takie 2 przełączniki, na efekt w tych pieniądzach nie da się nic złego powiedzieć).

Osiągnąłem efekt nisko schodzącej kolumny, ale nie subwoofera (nie chodzi o ilość basu bo ten mogę rzecz jasna zwiększyć jeszcze bardziej, ale o jego głębie i rozwlekłość). Jeśli ktoś poleci słuchawki, które się lepiej nadają do tego eksperymentu niż audio technica ATH-AD900X to będę wdzięczny.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.