Skocz do zawartości
IGNORED

Harman 3490 vs 3770


Poles

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krótka piłka. Mam ampli harmana avr 430, solidny klocek 2x80 w stereo,myśle jednak na zmianą na hk 3490 lub 3770. Kto słuchał tych dwóch ampli i jest w stanie wskazać który gra lepiej, a może porównywalnie? Nie interesują mnie absolutnie żadne bajery typu funkcje sieciowe,tylko walory odsłuchowe, kolumny oli 40. Może ktoś z obecnych tutaj ma któryś z tych klocków w dobrej cenie na sprzedaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa lata temu na wyprzedaży w Saturnie HK3770. Kupiłem go z ciekawości bo nie mogłem oprzeć się cenie poniżej 1000 zł za nowy sprzęt na pełnej gwarancji. Nie potrzebowałem nowego wzmacniacza, po prostu wziąłem go bez słuchania pod pachę i do kasy.

Swego czasu założyłem wątek o Harmanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do momentu kupna HK3770 przesłuchałem wszystkie modele wymienione w powyższym wątku.

Byłem dość sceptycznie nastawiony do nowego HK3770 - plastik fantastik.

Jednak po podpięciu maszyny przeżyłem zdziwienie. Rasowy piec z wielką mocą, masywnym niskim basem wspaniale kontrolowanym i z rewelacyjną przestrzenią. Mocny, energetyczny, swobodny dźwięk. Mamy wrażenie, że ta maszyna śmiało może roznieść dynamiką nasze kolumny. Żadnej ostrości czy wyśrubowanych wysokich tonów - tego nie znoszę w dźwięku. Śmiało mogę powiedzieć, że stare modele Harmana to zabawki i popierdawki. 3770 to rewelacyjny wzmacniacz za śmieszną cenę - nawet tę katalogową poniżej 2 tyś zł.

Krótko przed HK3770 miałem HK980 i HK970. To zupełnie inna bajka. HK3770 to wielki krok w przód. 980 i 970 miały kiepski bas, nie schodził do piekieł, 980 miał przestrzeń i stereofonię dość mizerną. Stare modele Harmana były o wiele lepsze niż 980 i 970 ale HK3770 kulturą gry i kontrolą basu przebija te stare ciężkie zabawki.

W 3770 mamy wielką sekcję zasilania, bardzo wydajną i kolumny o niskiej skuteczności nie są żadną przeszkodą. Co ciekawe poziom niskich tonów nie zmienia się podczas regulacji volume. Zazwyczaj we wzmacniaczach mamy zależność, że im ciszej tym niskich mniej. Tutaj ta zależność nie występuje. Niezależnie od wzmocnienia zawsze dostajemy tak samo wyważony tonowo dźwięk.

Przetwornik D/A na pokładzie HK3770 jest - i tyle można powiedzieć. Wystarcza na potrzeby podpięcia TV po optyku, ale do odsłuchu płyt jest do dupy. Wyjście słuchawkowe w HK3770 do niczego się nie nadaje - totalna porażka.

HK3770 grzeje się bardzo słabo, jest letni po 12 godzinach pracy.

Zasilacz impulsowy w HK3770 działa bardzo kulturalnie - nie słychać z obudowy buczenia czy piszczenia.

Krótko mówiąc - bardzo polecam zakup tego klocka. 3490 nie jest już dostępny w sklepach więc nie ma się nad czym zastanawiać. Bierz sprzęt nowy, na gwarancji wprost z półki sklepowej.

 

Krótko mówiąc nie żałuję zakupu - stoi jako główny wzmacniacz w drugim mieszkaniu. Od momentu zakupu HK3770 nie zwracam już uwagi na stare i ciężkie jak cholera dawne modele Harmana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio38 tylko na co? W podobnej cenie nie ma raczej szans znaleźć czegoś lepszego.

yayacek dzięki za obszerną odpowiedź czyli mówisz ze nie ma się co zastanawiać i brać 3770 a 3490 nie zawracać sobie głowy? Myślisz że będzie spory skok jakościowy względem tego avr 430?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie zmieniaj kolumn. Dobrze sie zgrywaja z harmanem. Ja bym posluchal kolegi yayacek. Duzo forumowiczow "gnoi" nowe plastiki harmana pewnie nie slyszac ich lub wyrabiajac opinie na podstawie 1 modelu. Mialem AVR 170 i 370 i po przejciu na stereo i lampe - szczeka mi nie spadla. I wcale nie przezylem szoku. Moge smialo powiedziec ze ampli AVR gral naprawde niewiele gorzej niz Mingda 34. I Melodika BL 40 (blizniaczki Oli 40) wygraly i to zdecydowanie z m.in. Klipsch rf 52 Indiana Line Tesi 560. Za swobode grania dynamike brak ostrosci dobry bas. Sklaniam sie ku koledze yayacek. Jezeli chcesz to sprawdz te polecane pylony choc mysle ze to bedzie conajwyzej skok w bok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Popieram kolegę wyżej.

Melodika bl40 to świetne kolumny w swojej cenie. Jeżeli już bym miał je wymienić to może na Heco music style 900 (aurora 1000).

Mój brat miał melodiki a obecnie Heco i gra na Harmanie hk980 i w obu przypadkach grało to świetnie. Jeżeli hk 3770 jest taki jak pisze kolega Yayacek to bym go brał ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę słyszałem podobne konstrukcje i w tej cenie 5 lat temu nie było absolutnie nic lepszego od oli 40, także wybór padł na 3770. Jak przyjdzie z pewnością zdam relację jak się sprawuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.