Skocz do zawartości
IGNORED

krótkie pytanie


adamfreliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

Mam laptopa, który prawdopodobnie nie obsługuje dźwięku 5.1 ponieważ karta dźwiękowa jest zintegrowana.

Pytanie teraz jest takie: jak najłatwiej osiągnąć dźwięk 5.1? Kupić zewnętrzną kartę dźwiękową 5.1? Czy lepiej kupić ampituner 5.1? Czy lepiej podłączyć kablem hdmi do projektora, z projektora kablem cyfrowym do subwoofera?

 

Sam aplituner 5.1 chyba nie wystarczy bez zewnętrznej karty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co chcesz osiągnąć? Masz komplet głośników 5.1? Wyjścia w laptopie ograniczają się do stereo co nie znaczy że laptop nie potrafi odtwarzać dźwięku wielokanałowego. Będzie po prostu robił z 5.1 stereo. Czasami zdarza się wyjście cyfrowe optyczne. Takie można podłączyć do amplitunera kina domowego. Jeżeli laptop ma wyjście hdmi może być też na nim dźwięk ale nie sprawdzałem tego bliżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co chcesz osiągnąć? Masz komplet głośników 5.1? Wyjścia w laptopie ograniczają się do stereo co nie znaczy że laptop nie potrafi odtwarzać dźwięku wielokanałowego. Będzie po prostu robił z 5.1 stereo. Czasami zdarza się wyjście cyfrowe optyczne. Takie można podłączyć do amplitunera kina domowego. Jeżeli laptop ma wyjście hdmi może być też na nim dźwięk ale nie sprawdzałem tego bliżej.

 

Planuję kupić komplet głośników 5.1 Czyli karta dźwiękowa zewnętrzna będzie robiła jedynie sztuczny dźwięk 5.1, a nie prawdziwy? Z tylnych głośników będzie leciało to samo co z przednich?

Mam HDMI w laptopie, ale hdmi nie podłączę do amplitunera... natomiast projektor mam po drugiej stronie pokoju i nie chce puszczać dwięku z projektora tylko z komputera, bo projektor mam po drugiej stronie pokoju.

 

Jak sobie najlepiej poradzić w takiej sytuacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy puścisz na laptopie np. film z DVD to taka karta 5.1 powinna dać na wyjściu analogowym dźwięk wielokanałowy o ile taka ścieżka jest na płycie. Do słuchania muzyki z płyt cd taka karta nie ma specjalnie sensu przynajmniej jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co amplitunerem do projektora? Nie można bezpośrednio z laptopa do amplitunera?

Poza tym chyba co do zasady ampli nie mają wejścia HDMI? Chyba, że te nowsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli,

 

Podłącze laptop kablem hdmi (laptop nie ma wyjcia optycznego) do tego AMPLITUNERA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), a potem z tego AMPLITUNERA puszczę kablem hdmi sygnał do projektora, to czy dźwięk będzie 5.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wychodzi,że nie będzie. W tym modelu gniazda HDMI obsługują tylko obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co obraz w amplitunerze..?

Przykład:

masz dekoder sat,odtwarzacz blu-ray,konsolę,odtwarzacz plików.Każdy wpinasz kablem HDMI do amplitunera a z amplitunera kabel HDMI wpinasz do telewizora(projektora).Dźwięk i obraz idą JEDNYM kablem. Niektóre amplitunery z początków ery HDMI (tak jak wspomniany wyżej DENON) przepuszczały wyłącznie obraz a dźwięk trzeba było puszczać osobno np. światłowodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.