Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
eugeniusz28

Luxman PD282 ramię

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Położenie ramienia w niedawno nabytym gramofonie mocno odbiega od tego na zdjęciach znalezionych w necie, czy chociażby rysunku w instrukcji obsługi. Czy ma to jakie znaczenie, jeśli chodzi o poprawne ustawienie wkadki (AT12xe, nowa igła)?

Zaglądałem pod dolną pokrywę, okrągła podstawa ramienia przykręcona jest trzema wkrętami, które sprawiają wrażenie nigdy nie odkręcanych - jest na nich lakier.

Wydaje mi się, że zmiana położenia podstawy o 1/3 obrotu nic tutaj nie da - oś obrotu ramienia pozostanie przecież w tym samym miejscu(?).

Czy próbować z tym coś zrobić? Za cholerę nie mogę uzyskać poprawnego brzmienia, nie wiem w którym kierunku szukać.

Załączm zdjęcie mojego gramofonu.

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Poczytaj o ustawieniach Vta , ramię będzie wtedy odpowiednio wysoko oraz położenie będzie takie jak należy .
Jakość dzwieku też powinna się poprawić :)

Z tyłu ramienia pod przeciwwagą jest czarny plastik który trzyma kolumnę ramienia , w tym plastiku schowana jest śrubka lub imbus .
Tym wszystko wyregulujesz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Bartek Bartoszewski' timestamp='1538912094' post='4425763']
Poczytaj o ustawieniach Vta , ramię będzie wtedy odpowiednio wysoko oraz położenie będzie takie jak należy .
Jakość dzwieku też powinna się poprawić :)

Z tyłu ramienia pod przeciwwagą jest czarny plastik który trzyma kolumnę ramienia , w tym plastiku schowana jest śrubka lub imbus .
Tym wszystko wyregulujesz .
[/quote]
A jakie masz zdanie dot. położenia ramienia w płaszczyźnie lewo-prawo, na zdjęciach w necie headshell jest zawsze bardziej na prawo, bliżej napisu LUXMANN?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='eugeniusz28' timestamp='1538912766' post='4425770']

A jakie masz zdanie dot. położenia ramienia w płaszczyźnie lewo-prawo, na zdjęciach w necie headshell jest zawsze bardziej na prawo, bliżej napisu LUXMANN?
[/quote]To nie ma problemu , jak znajdziesz tą śrubkę do regulacji Vta to sobie ustawisz wszystko jak należy .
Daj fotkę ramienia tak by było widać rurkę gdy odtwarza płytę .
I zdjęcie daj większe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specyzuj nieco bardziej jaki jest problem.

Ramię w tym Luxmanie jak zerkam na zdjęcia jest zarówno położone jak u Ciebie ... :

https://www.flickr.com/photos/rakeng/20919885370

....jak i nieco dalej od talerza

https://pixhost.to/show/132/84425495_pd282.jpg

Kwestia sądzę obrotu ramienia w gnieżdzie.

Próbuj i w jednym i drugim połozeniu jechać wg szablonów i słuchać tylko słuchać co wypadnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Bartek Bartoszewski' timestamp='1538913299' post='4425774']
To nie ma problemu , jak znajdziesz tą śrubkę do regulacji Vta to sobie ustawisz wszystko jak należy .
Daj fotkę ramienia tak by było widać rurkę gdy odtwarza płytę .
I zdjęcie daj większe :)
[/quote]
Wstyd powiedzieć, nie miałem pojęcia, że ten TT ma możliwość regulacji VTA. W manualu nie ma o tym ani słowa.
Dziękuję za podpowiedź, to mój pierwszy gramofon, nie licząc doświadczeń z wyrobami polskich producentów z moich czasów maturalnych:) A trochę lat już upłynęło...

mcemsi

Ramię w gnieździe obrócone jest już maksymalnie w prawo, dalej się nie da.

Dziękuję wszystkim za porady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi