Skocz do zawartości
IGNORED

Monobloki na GM100 by PWL!


sebasbox

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, daris666 napisał:

Rozumiem, że te wszystkie opinie po wysłuchaniu jednego monobloku w mono? :) 

No tak - bo taki 'zestaw' był ... a tak z ciekawości można poznać Twoją opinię ?? co Ty usłyszałeś ??

Jeżeli pytasz się o zestaw gm100 to nie wypowiem się. Posłucham za rok, jak będą gotowe dwa kanały.

No tak - pytałem o 'zestaw' na gm 100 bo o nim piszemy/piszesz ... więc myślałem że słyszałeś.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Warto nadmienić, że do słuchania czegokolwiek na AVS trzeba podchodzić z dużą rezerwą (zwłaszcza w Sobieskim). Natomiast jeśli jeden monoblok gra dobrze to dwa mogą grać tylko lepiej. 

Co do mocy - to uzyskiwanie maksymalnych mocy z lamp to nie jest duża sztuka, czysta fizyka poparta odpowiednim budżetem. Ale uzyskiwanie dźwięku określanego mianem hi-end to już jest sztuka i moc czesto nie idzie w parze z jakością dźwięku. 

Co do szeroko pojętej „opłacalności” takiego projektu to jeśli ktoś się nad tym zastanawia to powinien poszukać innego hobby lub wogole zastanowić się po co mu hobby bo w większości przypadków, każde hobby jest nieopłacalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GalAnonim napisał:

No tak - pytałem o 'zestaw' na gm 100 bo o nim piszemy/piszesz ... więc myślałem że słyszałeś.
 

Słuchałem. 

Za rok trzeba dopracować,  przygotować dwa kanały w większym pokoju z innymi kolumnami. Może być ciekawie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, że jednak to stereo tak naprawdę pokazałoby co taki wzmacniacz potrafi, no ale moc da się poznać już przy jednym monobloku, to jak separowane są poszczególne dźwięki też już słychać, kontrolę niskich też.

daris666, ja specjalistą od konstrukcji nie jestem ale wiem, że Ty też budujesz i z tego co wiem masz też przecież na stanie lampy GM100, także nic nie stoi na przeszkodzie żebyś też zbudował taki wzmacniacz. Nie piszę tego absolutnie ironicznie czy złośliwie i powiem szczerze to byłoby super gdyby "nad Wisłą" powstały kolejne takie konstrukcje.

Ja jednak mam duży szacunek do osób które tworzą takie perełki i przekraczają granice zamiast budować kolejne EL34...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sebasbox napisał:

Zgadzam się w 100%, że jednak to stereo tak naprawdę pokazałoby co taki wzmacniacz potrafi, no ale moc da się poznać już przy jednym monobloku, to jak separowane są poszczególne dźwięki też już słychać, kontrolę niskich też.

daris666, ja specjalistą od konstrukcji nie jestem ale wiem, że Ty też budujesz i z tego co wiem masz też przecież na stanie lampy GM100, także nic nie stoi na przeszkodzie żebyś też zbudował taki wzmacniacz. Nie piszę tego absolutnie ironicznie czy złośliwie i powiem szczerze to byłoby super gdyby "nad Wisłą" powstały kolejne takie konstrukcje.

Ja jednak mam duży szacunek do osób które tworzą takie perełki i przekraczają granice zamiast budować kolejne EL34...

Kupiłem kilka gm100 aby w przyszłości wybudować taki wzmacniacz. Odstraszyło mnie światło jakim te lampy świecą oraz temperatura. Do moich 33m2 monobloki będą za duże. Budowa samego transformatora z próbami rożnych cewek to wyzwanie. Mam tu na miejscu odpowiedniego nawijacza ale temat zamrożony. Raczej nie będzie rozwijany ze względów ekonomicznych.  

Chyba podróżuję w inną stronę, wzmacniaczy 2W-owych i kolumn 100-kilka dB :) 

Jeszcze raz życzę autorowi wzmacniacza sukcesu, odpowiedniego pokoju np. w Tulipie no i hi-endowego przekazu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, widziałem Twój projekt na GM70 także zacięcie na pewno masz;)

ja nie jestem fanem wzmacniaczy niskich mocy mimo że sam mam wysoko-efektywne kolumny, pewnie bliskiej tej wartości o której piszesz, ale jeśli przestrzeń, w której mają grać nie jest duża to może faktycznie nie jest to najgorsze rozwiązanie.

Zakładam że będziesz budował na głośniku szerokopasmowym? Czy może niskotonowy i tuba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sebasbox napisał:

eee tam, widziałem Twój projekt na GM70 także zacięcie na pewno masz;)

ja nie jestem fanem wzmacniaczy niskich mocy mimo że sam mam wysoko-efektywne kolumny, pewnie bliskiej tej wartości o której piszesz, ale jeśli przestrzeń, w której mają grać nie jest duża to może faktycznie nie jest to najgorsze rozwiązanie.

Zakładam że będziesz budował na głośniku szerokopasmowym? Czy może niskotonowy i tuba?

Chciałbym spróbować tego drugiego rozwiązania. Jakieś 15 na dole.

To projekt na następne 2 lata bo już nie mam w co się bawić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak 'to' świeci i grzeje - to chyba mówimy o czymś pomiędzy 50-100m2  :-)

Moc tego monobloku jest dla mnie nieistotna - 100 czy 150 czy 200 W... tak patrząc to ten 'zestawik' MBL-a z AudioShow powinien grać super.

A nie grał - niby grało szybko, dynamicznie - ale dźwięk wydawał mi się - i nie tylko mi - pusty ?? brakowało mu wypełnienia/energii.

A ten monoblok to miał.

Chyba niedługo Niemcy powiedzą nam jak zagra to 'w stereo i kolorze' ;-)  będziemy mądrzejsi.

Fakt - parę Wat z 300B potrafi zagrać szybko, dynamicznie z wypełnieniem. I z 2W pewnie także.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość JanF

(Konto usunięte)
W dniu 2.01.2019 o 19:07, sebasbox napisał:

Ja jednak mam duży szacunek do osób które tworzą takie perełki i przekraczają granice zamiast budować kolejne EL34...

Hmm ... długo trwało, zanim przekonałem się, że gradacja lamp i schematów na nich, nie ma sensu... 
Tak samo można spaprać montowany wzmacniacz wychodząc od EL34, jak i wychodząc od 300B, zaś dobrze zrobiony EL84 zagra, że kopara odpadnie z wrażenia! Co do EL34, fakt, jest lekceważona przez swoją popularność (będącą wynikiem kumulacji w konstrukcji wspaniałych cech sonicznych, nie w każdym produkowanym egzemplarzu występującym). Na AS 2016 zachwyciłem się jej dźwiękiem w SE w jednym wzmacniaczu, obok w pokoju typu jamnik, grała 300B SE i ... doopa, nie brzmiało, nie brzmiało do tego stopnia, że spytałem wystawcę, co to za tranzystorowy wzmacniacz ma? Oj, wielki nietakt popełniłem, zamiast bić pokłony i słuchać na kolanach!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JanF, nie chodziło mi o to że wzmacniacze na el34 źle grają, a o to że są konstruktorzy, którzy próbują nowych rzeczy zamiast wykonywać pracę w dużej mierze odtworczą. Oczywiście to żadna krytyka, po prostu postęp jest domena tych którzy przekraczają granice w wkraczają na tereny nieznane.

Yasioo, napisz coś wiecej jeśli mozesz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebasbox napisał:

JanF, nie chodziło mi o to że wzmacniacze na el34 źle grają, a o to że są konstruktorzy, którzy próbują nowych rzeczy zamiast wykonywać pracę w dużej mierze odtworczą. Oczywiście to żadna krytyka, po prostu postęp jest domena tych którzy przekraczają granice w wkraczają na tereny nieznane.

Yasioo, napisz coś wiecej jeśli mozesz:)

 

 

W skrócie :) 

 

Amp sterowany z lamp e180cc + 1625 poprzez IT na parkę GU... 

Gu pozbawione wszystkich blach bo podstawki drogie więc wpadłem z kolegą na pomysł aby wykonać swoje najmniejszym kosztem.

Zasilacz CLC pakiet kondów szeregowo połączonych + dławik 0,5/1A, zasilanie w pełni symetric :)

Na opt czekam ...

 

Wzmak będzie miał dużą moc w klasie około 100W ponad  KLASA A...  

 

 

Szczegóły kiedyś podam.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)
58 minut temu, sebasbox napisał:

JanF, nie chodziło mi o to że wzmacniacze na el34 źle grają, a o to że są konstruktorzy, którzy próbują nowych rzeczy zamiast wykonywać pracę w dużej mierze odtworczą. Oczywiście to żadna krytyka, po prostu postęp jest domena tych którzy przekraczają granice w wkraczają na tereny nieznane.

Fakt, postępu technicznego nie da się zatrzymać, tylko, zabieranie się w grzebaniu w układzie zasilanym napięciem rzędu 1kV wymaga przygotowania poświadczonego certyfikatem dostępu. Nie oszczędzał bym tu na kosztach, które nie są zresztą takie wysokie, w końcu chodzi o zdrowie i życie. Wydaje się, że występowanie tych zagrożeń jest ignorowane, za to działa kompulsja marzeń i prozaicznej chcicy!    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 14:44, Bogdan napisał:

choroba popromienna po tygodniu słuchania  

Bogdan, rozumiem że żartujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100db paczki a gm70 rozpocząłem ale skończy kolega bo mi czasu brakuje. A gmka idzie w/g projektu daris666

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.