Skocz do zawartości
IGNORED

Foobar problemy


jarrro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarrro napisał:

@fozzie
Czyli jakiś bystrzak wrzucił pliki bez dokumentu cue... Jak rozumiem, takich plików należy unikać.
Nie wiem, jak wyrazić wdzięczność za pomoc.
Dużo radości i uśmiechu

Tak. Tak zgrywane płyty muszą zawierać dwa pliki: audio i cue. Bez pliku cue można odtworzyć plik audio, ale bez podziału na nagrania i bez informacji o utworach, artystach itp.

Wyjątkiem jest płyta, która zawiera jeden utwór, wtedy plik cue nie jest potrzebny. Wystarczy edytować tagi, ale to nie dotyczy Twojego przypadku :)

Może ten pliczek cue jest w innym folderze?

Kiedyś istniała stronka, gdzie można było na podstawie artysty i tytułu płyty znaleźć gotowe pliki cue, może nie zawsze dokładne, ale przynajmniej była jakaś podstawa do utworzenia własnego cue, ale nie mogę teraz znaleźć tej strony, albo w ogóle już nie istnieje ta strona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jarrro napisał:

bez dokumentu cue...

Napisz co to jest za płyta to się pomyśli.
Plik cue można łatwo stworzyć samemu w windowsowym notatniku. A może ktoś będzie miał taką płytę to wyeksportuje plik cue w kilka chwil. A jak nikt nie będzie miał takiej płyty to stworzę Ci ten plik cue na podstawie oficjalnych danych o utworach i czasach ich trwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Drogi Jacku, bardzo dziękuję za pomoc, znalazłem poprawne pliki, a tamten wyrzuciłem po prostu. Mam wielką słabość do jednego zespołu progresive death melodic metalowego, od kilkunastu lat wracam do jednej płyty, a teraz już do wszystkich, niebywałe piękno jest w ich melodiach. Jeśli ktoś lubi ciężkie granie, to polecam. Zespół nie odniósł sukcesu komercyjnego na całym świecie, jednak wielbicielom jest dobrze znany. Nazywa się In Mourning.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną płytę poleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To ja też mam mały kłopot w nowej wersji nie działa mi Dynamic Range Meter. Pokazuje coś takiego:

This foobar2000 component has an expiration date set to 1 September 2011. Around this date the Pleasurize Music Foundation has planned an update for the Dynamic Range Meters and the foobar2000 component. These releases will have an updated algorithm for the DR metering.

Please update this component. The latest information can be found on the website www.pleasurizemusic.com.

Na stronę nie mogę wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam.

Mam taki problem z foobarem, po formacie i re-instalacji Win 10 program foobar po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie zapamiętuje ustawień. Ciągle na starcie odpala się okno z możliwością wyboru Culumns UI lub Default User oraz na nowo muszę wskazywać wtyczkę WASAPI czy ASIO ,też ustawienia Advance są zresetowane i tak w kółko. Za wszelkie sugestie będę baaaardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MjuSIC napisał:

z możliwością wyboru Culumns UI

Postaw normalnego foobara bez eksperymentalnych wtyczek i sprawdź co się dzieje. Z tego co widzę Column UI jest w wersji wczesnego rozwoju - alpha 5, więc może się dziać cholera wie co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Po kupnie Daca (topping dx3 pro+) zainstalowałem Foobara. Dorzuciłem do niego ASIO (chodzi o pliki DSD) i WASAPI. Przy wyborze urządzenia wyjściowego nie ma na liście WASAPI: Topping dx3 pro+ [exclusive]. WASAPI event i push jest dostępny. Jeśli chodzi o opcję "na wyłączność" to jest coś takiego: DEFAULT: Topping dx3 pro+ [exclusive]

Z tego co wyczytałem WASAPI od Windowsa bodajże 10 jest już domyślnie w systemie. To znaczy, że opcja DEFAULT: Topping dx3 pro+ [exclusive] to właśnie WASAPI exclusive? Gdy się na to przełączę to faktycznie żadna inna usługa ani program nie ma możliwości "grania".

 

Z góry przepraszam, jeśli zadaje banalne pytania.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zborus napisał:

nie ma na liście WASAPI

 

Godzinę temu, zborus napisał:

jest coś takiego: DEFAULT: Topping dx3 pro+ [exclusive]

I to jest OK. 
Foobar czas temu został przeprojektowany i teraz pod opcją "DEFAULT" kryje się protokół WASAPI w trypie PUSH, w wersji exclusive mamy więc WASAPI Exclusive PUSH. 
Sam autor foobara stwierdził, że już nie trzeba instalować dodatkowej wtyczki typu WASAPI tym bardziej, że ta wtyczka była już przestarzała i zawierała masę niepotrzebnego kodu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dla pewności wrzuciłem screena w załączniku. Czyli Wasapi exclusive działa tylko w opcji push? Event chyba bardziej pożądana czy się myle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zborus napisał:

Czyli Wasapi exclusive działa tylko w opcji push?

WASAPI exclusive w trybie DEFAULT działa w opcji PUSH. Aby dokonać zmiany i przestawić się na EVENT należy wejść w Preferences -> Advanced -> w polu wyszukiwania wpisać override i wyskoczy nam to co na obrazku poniżej. Zaznaczamy ptaszkiem obejście (override) i EVENT. 
Po dokonaniu zmian pod trybem DEFAULT Exclusive będziemy mieli teraz opcję EVENT

30 minut temu, zborus napisał:

Event chyba bardziej pożądana czy się myle?

To nie ma żadnego znaczenia dla dźwięku. Ma jednak znaczenie dla urządzenia komunikującego się z playerem. Tryb PUSH jest bardziej zgodny i większość urządzeń (dźwiękowe karty wewnętrzne/zewnętrzne, zintegrowane typu Realtek czy różne dupsy pod USB) działa w tym trybie bezproblemowo. Z tego też powodu projektant foobara ustawił PUSH jako tryb domyślny. Sporo było dyskusji na forum foobara (hydrogenaudio) o problemach z EVENT pod różnymi ustrojstwami podpinanymi po USB - tyczy to tej nowej wersji foobara, tej która już nie posiada trybu DIRECTSOUND.
EVENT jest kapryśny i potrafi zrobić wiele zamieszania typu czkawki, kliki, trzaski itp. Zdarza się jednak, że niektóre karty zewnętrzne stabilniej zachowują się w trybie EVENT - ale to rzadkość.
Jeśli oba tryby działają z daną kartą dźwiękową poprawnie i bezproblemowo to transmisja danych będzie w obu przypadkach IDENTYCZNA. Jeśli jakiś tryb działa niepoprawnie to od razu się o tym dowiemy na skutek zjawisk typu kliki, trzaski, zawieszenie, pyrkanie, czkawka itp.

Jeśli masz doinstalowaną wtyczkę WASAPI, pobraną samodzielnie z repozytorium foobara to korzystając z najnowszych wersji foobara można spokojnie tę wtyczkę odinstalować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za jasne wytłumaczenie tematu. Mam jeszcze pytanie odnośnie tagowania albumów i wyświetlania ich w bibliotece. Mianowicie co zrobić, żeby albumy (Various) czyli składanki były wyświetlane w bibliotece (według artystów) każda jako album. Na tą chwilę wygląda to tak, że każdy artysta jest wyświetlany osobno. Próbowałem to zrobić w ten sposób, że zmieniałem wykonawcę na Various, ale to nie do końca jest rozwiązanie problemu bo w foobarze nie jest wyświetlana nazwa wykonawcy przy danym utworze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zborus napisał:

Bardzo dziękuję za jasne wytłumaczenie tematu. Mam jeszcze pytanie odnośnie tagowania albumów i wyświetlania ich w bibliotece. Mianowicie co zrobić, żeby albumy (Various) czyli składanki były wyświetlane w bibliotece (według artystów) każda jako album. Na tą chwilę wygląda to tak, że każdy artysta jest wyświetlany osobno. Próbowałem to zrobić w ten sposób, że zmieniałem wykonawcę na Various, ale to nie do końca jest rozwiązanie problemu bo w foobarze nie jest wyświetlana nazwa wykonawcy przy danym utworze..

1. Zgrywając płytę w EAC w polu "CD Artist" wpisujesz Various. (Nie wiem jak w innych programach)

2. W mp3tag jest do tego pole "Album Artysta"

3. W fobarze klikasz prawym przyciskiem myszy na dowolną belkę opisującą kolumnę np. "Artist" (może być dowolna kolumna, np. Album, Item Index - obojętnie). Pojawi się małe menu podręczne "Columns" i "Groups". Najeżdżasz na "Groups" i zaznaczasz "By artist/date/album".

A w bibliotece foobara podobnie. Klikasz na View i wybierasz "By artist/album".

Mam nadzieję, że to o to chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie co można zrobić aby foobar zgrywając płytę CD do plików odpowiednio otagował utwory korzystając z jakiejś internetowej bazy danych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

19 godzin temu, Filwoj napisał:

Czy ktoś podpowie co można zrobić aby foobar zgrywając płytę CD do plików odpowiednio otagował utwory korzystając z jakiejś internetowej bazy danych ?

 

Ja mam do wyboru freedb i MusicBrainz. Po wciśnięciu przycisku "Rip" pojawia się możliwość wyboru.

Żeby działał MusicBrainz trzeba najpierw doinstalować komponent MusicBrainz Tagger

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żeby działało freedb trzeba w Preferences->Tools->Tagging->freedb Tagger uzupełnić wpisy (jeżeli nie są, bo u mnie chyba po jakiejś aktualizacji same się uzupełniły, ale głowy nie dam). Z prawej strony, w polu e-mail ja mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niżej, w polu serwer klikamy add i wpisujemy adres

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już powinno wszystko działać.

PS. CODE nie działa. Szkoda. Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Mam freedb i MusicBrainz. Niestety, foobar nie rozpoznaje płyt,albo nie wiem jak go zmusić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Filwoj napisał:

Dzięki za zainteresowanie. Mam freedb i MusicBrainz. Niestety, foobar nie rozpoznaje płyt,albo nie wiem jak go zmusić.

Ale żadnej płyty nie rozpoznaje? MusicBrainz ma bardzo dużą bazę i trochę mało prawdopodobne, żeby nie rozpoznawał.

U mnie wystarczy wybrać  "File->Open Audio CD", wybrać napęd, gdzie jest płyta, kliknąć "Rip" i automatycznie otrzymuję okienko z pobranymi tagami. Tam nie ma żadnej filozofii.

Może ktoś inny coś doradzi, bo mi, na razie, brakuje pomysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, fozzie napisał:

PS. CODE nie działa. Szkoda. Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi.

Ja nie wiem, o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Ja nie wiem, o co chodzi?

» Wstawianie kodu lub tekstu o stałej szerokości znaków

Jeśli zachodzi potrzeba wstawienia do postu kawałka kodu lub cokolwiek, co wymaga stałej szerokości znaków, należy użyć znacznika [code][/code]. Przykład: [code]echo "Oto jakiś kod";[/code]. Żadne znaki formatowania użyte między znacznikami [code] i [/code] nie będą przetwarzane podczas wyświetlania i zostaną wyświetlone w oryginalnej formie.

Nie ma to związku z foobarem tylko z silnikiem forum. Quote w nawiasch kwadratowych działa, a Code w nawiasach kwadratowych nie. (BBCode)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2018 o 20:34, fozzie napisał:
W dniu 28.10.2018 o 19:36, jarrro napisał:

ściągnąłem Fidelizer

 

Wywalić fidelizer.

Fidelizer nie jest w żaden sposób przyczyną problemów.
Jego się przecież nie instaluje, tylko po każdym uruchomieniu komputera można go włączyć lub nie włączać.
Używam go od kilkunastu i wszystko działa u mnie OK.

W dniu 30.10.2018 o 22:01, jarrro napisał:

Fidelizer nie tak łatwo odinstalować.

Nie ma go na liście aplikacji.

No i nie wiem, jak się go pozbyć

Fidelizera się nie instaluje, tylko włącza po uruchomieniu kompa. Jak komp zrestartujesz to przywracane są poprzednie ustawienia.
Jeśli komuś Fidelizer robi kuku w systemie to proponuję zmienić system. Generalnie te wszystkie nowe Windowsy nie nadają się do poprawnego odtwarzania plików audio i zawsze mogą być dziwne problemy...zwłaszcza przy Windows 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 00:34, fozzie napisał:

mnie wystarczy wybrać  "File->Open Audio CD", wybrać napęd, gdzie jest płyta, kliknąć "Rip" i automatycznie otrzymuję okienko z pobranymi tagami.

Dzięki, o to chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 7.11.2022 o 12:31, soundchaser napisał:

Fidelizer nie jest w żaden sposób przyczyną problemów.
Jego się przecież nie instaluje, tylko po każdym uruchomieniu komputera można go włączyć lub nie włączać.
Używam go od kilkunastu i wszystko działa u mnie OK

Tez od paru lat uzywam platnego wariantu plus, od dzisiaj jest dostepna wersja 8.10, najlepsza jaka do tej pory slyszalem🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary_58669
lit.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.