Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy, Spotify, 500-1000zł


T-9

Rekomendowane odpowiedzi

Fascynujecie się tym Onkyo, jakby to było nie wiadomo co. Po co zrobili taką wielką obudowę, skoro elektroniki jest 30% ? Chyba po to, żeby pasował "serią" .No ale nie słuchałem, więc może i gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w środku powietrza audio dużo ;). Co nie znaczy że nie może zagrać, chyba... 

Może ktoś powiedzieć czy to onkyo obsłuży dysk 2TB, 2,5cale bez własnego zasilania?

David Hare - A porównywałeś oba modele onkyo jako transporty? Na tym samym sprzęcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, countryman napisał:

No w środku powietrza audio dużo ;). Co nie znaczy że nie może zagrać, chyba... 

Może ktoś powiedzieć czy to onkyo obsłuży dysk 2TB, 2,5cale bez własnego zasilania?

David Hare - A porównywałeś oba modele onkyo jako transporty? Na tym samym sprzęcie?

Oczywiście że w tym samym systemie porównywałem. Próbowałem maks. dysk 1T i nie było problemu.

To oczywiste, że obudowa wygląda tak a nie inaczej, żeby pasowała do innych klocków z serii. Powietrza w środku sporo, ale w czym problem ? W klockach hi-end za bardzo duże pieniądze jest często więcej powietrza. 

13 godzin temu, Nikimaj napisał:

Fascynujecie się tym Onkyo, jakby to było nie wiadomo co. Po co zrobili taką wielką obudowę, skoro elektroniki jest 30% ? Chyba po to, żeby pasował "serią" .No ale nie słuchałem, więc może i gra?

Kto się fascynuje?W jakich obecnych klockach nie ma powietrza? Po co te wypowiedzi skoro nawet go nie słuchałeś? Powtarzam Ci, że jako TRANSPORT (i tylko jako transport - bo wbudowany dac ma mocno przeciętny) - w swojej cenie (do około 1000zł !!!) jest bardzo dobry i tyle w tym temacie. Nie pasuje Ci wygląd, cena, ilość powietrza w środku - nie kupuj, proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna . W glowie samo siano i nic wiecej.

Tak mysle nad tym onkyo, tylko mnie te gabaryty denerwuja, nie bede mial  gdzie go znowu dac(brak miejsca)

a skoro i tak bede musial korzystac z fona lub tabletu to moze lepiej zainteresowac sie takim pippo x10 i koniec dywagacji ;)))

Pippo podpiac bezposrednio po usb do daca w magnacie albo wypuscic sygnal do encore mdsd i dalej do wzmaka.

 

Juz bylem zdecydowany na jfdigital mx pro ale jak czytam jakie kombinacje trzeba robic zeby dzialalo jako tako to mnie szlag trafia.

A ten streamer wygladem miazdzy jak i przyzwoitymi bebechami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam WXAD-10 od jego premiery i przyznam szczerze, że to naprawdę dobre urządzenie. Na stronie audiostereo można znaleźć obszerny test pokazujący jego wady i zalety ze zdecydowanym naciskiem na to drugie (wad chyba nawet nie znaleziono) W tej cenie ciężko o coś naprawdę lepszego. (Zapewne można potargować sie z ceną np z Q21 czy S4Home i starczy jeszcze na jakiś fajny kabelek RCA przy budżecie 1000zł). Nie znam iEast, Onkyo etc ale wiem że ta Yamaha to małe, bardzo niepozorne urządzenie które potrafi bardzo dobrze zagrać. Poza tym to MusicCast, system dopieszczony przez Yamahe w każdym calu, działający, bezproblemowy, intuicyjny, mega wygodny. Fakt faktem urządzenie nie jest zbyt bogate w gniazda, ale to co oferuje Spotify Connect, Tidal, Deezer rekompensuje ich braki. Mało komentarzy o Yamasze się przewinęło a to streamer wart uwagi. Co do aktualizacji - cały czas jakieś wychodzą. Zdecydowanie polecam.

Modernizuję ostatnio swój system audio. Przesiadłem się na wzmacniacz Atoll In100se, przede mną zmiana kolumn prawdopodobnie na Hyperion IV i waham się, czy zmienić streamer, czy zostać z tym skoro naprawdę gra nienagannie.

Jeszcze jedna kwestia - sklepy oferują możliwość wypożyczenia sprzętu. Jeśli nie przypadnie do gustu można zawsze zwrócić i szukać dalej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cholera jasna . W glowie samo siano i nic wiecej.
Tak mysle nad tym onkyo, tylko mnie te gabaryty denerwuja, nie bede mial  gdzie go znowu dac(brak miejsca)
a skoro i tak bede musial korzystac z fona lub tabletu to moze lepiej zainteresowac sie takim pippo x10 i koniec dywagacji ;)))
Pippo podpiac bezposrednio po usb do daca w magnacie albo wypuscic sygnal do encore mdsd i dalej do wzmaka.
 
Juz bylem zdecydowany na jfdigital mx pro ale jak czytam jakie kombinacje trzeba robic zeby dzialalo jako tako to mnie szlag trafia.
A ten streamer wygladem miazdzy jak i przyzwoitymi bebechami.
Z pippo może być niezłe sterowanie bo na ekranie wszystko widać i można używać myszy/pilota. Ciekawe jak Android na tym chodzi(trochę stary) - USB Audio Player to fajny soft i dobrze na nim Tidal się sprawdza(na telefonach). Z drugiej strony taki ekran dużo prądu ciągnie i z zasilaczem z pudełka może być kicha. Ja mam Minixa o podobnych parametrach ale tylko na Win i bez ekranu oczywiście. Z dołączonym zasilaczem grał słabo, dużo gorzej od laptopa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dawid Hare napisał:

Oczywiście że w tym samym systemie porównywałem. Próbowałem maks. dysk 1T i nie było problemu.

To oczywiste, że obudowa wygląda tak a nie inaczej, żeby pasowała do innych klocków z serii. Powietrza w środku sporo, ale w czym problem ? W klockach hi-end za bardzo duże pieniądze jest często więcej powietrza. 

Kto się fascynuje?W jakich obecnych klockach nie ma powietrza? Po co te wypowiedzi skoro nawet go nie słuchałeś? Powtarzam Ci, że jako TRANSPORT (i tylko jako transport - bo wbudowany dac ma mocno przeciętny) - w swojej cenie (do około 1000zł !!!) jest bardzo dobry i tyle w tym temacie. Nie pasuje Ci wygląd, cena, ilość powietrza w środku - nie kupuj, proste.

Przecież w wielu klockach nie ma powietrza, te Onkyo akurat znajduje się w tej mało korzystnej "grupie"...

Zaznaczyłem, że nie słuchałem. Lecz na tyle lat doświadczenia ze swojej strony, nie znalazłem jeszcze "fenomenu" za kilkaset złotych. To raczej dla naiwnych bądź dla tych, którzy sobie to "wytłumaczyli", że może to być dobre. 

Panowie jeżdżący starymi "BMK-ami" też myślą, że są królami ulic :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Nikimaj napisał:

Przecież w wielu klockach nie ma powietrza, te Onkyo akurat znajduje się w tej mało korzystnej "grupie"...

Zaznaczyłem, że nie słuchałem. Lecz na tyle lat doświadczenia ze swojej strony, nie znalazłem jeszcze "fenomenu" za kilkaset złotych. To raczej dla naiwnych bądź dla tych, którzy sobie to "wytłumaczyli", że może to być dobre. 

Panowie jeżdżący starymi "BMK-ami" też myślą, że są królami ulic :)

W wielu nie ma a w wielu jest. Co to za argument? Wystarczy że obudowa jest większa i już masz więcej wolnego miejsca w środku.  

Nikt nie pisze że to fenomen, podkreślam po raz setny, że ja go oceniam jako TRANSPORT I nie twierdzę ze jest naj,naj.., ale sluchalem już wiele streamerów do 5000zl i jako TRANSPORTY bywało z nimi różnie. Onkyo się pod tym względem wyróżnia na duży plus.

Natomiast twoja ocena mojej osoby jako naiwnego, kiedy ty nawet nie słuchałes tego Onkyo, oceniając go po ilosci powietrza wewnątrz oraz bazując na swoim tzw. wieloletnim doświadczeniu jest dosyć przykre. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniłem Cie, czy gdzieś to napisałem? 

Ale szanujmy się. Albo rozmawiamy poważnie o urządzeniach albo sobie żartujmy. Być może jako budżetówka gra dobrze i tego się trzymajmy. Nie chodzi mi o negowanie czyjegoś zdania. W hi-endzie też jest dużo niedomówień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nikimaj napisał:

Nie oceniłem Cie, czy gdzieś to napisałem? 

Ale szanujmy się. Albo rozmawiamy poważnie o urządzeniach albo sobie żartujmy. Być może jako budżetówka gra dobrze i tego się trzymajmy. Nie chodzi mi o negowanie czyjegoś zdania. W hi-endzie też jest dużo niedomówień.

Czy ty cały czas mówisz o transporcie? Bo mam wrażenie że nie. Ten Onkyo z dobrym dac gra bardzo dobrze, a jak na swoją cenę to rewelacyjnie, ale tylko I wyłącznie jako transport. Nie mów proszę czego mamy się trzymać bo jak na osobę która ocenia coś po wyglądzie nawet tego nie słuchając to jestes na prawdę mało wiarygodny.

Co do konkretów, to miałem okazje porównać go do transportu Soundaware D100 i nie bylo między nimi dużej różnicy,  Soundaware zagrał troche lepiej. Jest natomiast sporo droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój :) też mam te onkyo na transporcie. Nie mam zamiaru wydawać 5 tysięcy na transport żeby być bardziej "audiofilskim". Zmiany raczej nikłe z tego zabiegu. Lepiej dołożyć do innego elementu systemu. Chyba że ktoś już wszedł na poziom 50tys albo dalej to już niestety nie wypada takie onkyo stawać na stole. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafal735r napisał:

Daj sobie spokój :) też mam te onkyo na transporcie. Nie mam zamiaru wydawać 5 tysięcy na transport żeby być bardziej "audiofilskim". Zmiany raczej nikłe z tego zabiegu. Lepiej dołożyć do innego elementu systemu. Chyba że ktoś już wszedł na poziom 50tys albo dalej to już niestety nie wypada takie onkyo stawać na stole. 

dokładnie Rafał, Największy paradoks polega na tym że dedykowane transporty tzw. hi-end kosztują krocie...a te ceny w żadnym wypadku nie oddają tej różnicy w dźwięku. Wolę zainwestować te tysiące w inne elementy systemu, np. do lepszego DAC, lub choćby dołożyć do kabla coax. Onkyo jako transport za takie pieniądze jest w zupełności wystarczający. Miałem jakiś czas temu z ciekawości transport Auralic Aries i wcale nie było między nimi jakiejś przepaści. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobilem maly test . Buchnalem zonie lg g5 i wypuscilem sygnal do encore mdsd a pozniej bezposrednio do wzmacniacza po analogu.

 

Przyznam, ze zaskoczylo mnie to co uslyszalem. Szeroka scena , separacja instrumentow i chyba najwazniejsze rzecz to detale, byla ich cala masa. Polaczylem rowniez ten sam zestaw cyfrowo poprzez spdif i tu bylo mniej detali ale gralo to tak jak lubie "po ciemnej stronei mocy" Teraz zastanawiam sie czy nie pojsc mimo wszystko w strone  jakiegos niedrogieego tableta . 

Tylk teraz znow nasuwa sie pytanie, jaki tablet wybrac? Lg g5 pod wzgledem jakosci audio to swietny fon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zrobilem maly test . Buchnalem zonie lg g5 i wypuscilem sygnal do encore mdsd a pozniej bezposrednio do wzmacniacza po analogu.
 
Przyznam, ze zaskoczylo mnie to co uslyszalem. Szeroka scena , separacja instrumentow i chyba najwazniejsze rzecz to detale, byla ich cala masa. Polaczylem rowniez ten sam zestaw cyfrowo poprzez spdif i tu bylo mniej detali ale gralo to tak jak lubie "po ciemnej stronei mocy" Teraz zastanawiam sie czy nie pojsc mimo wszystko w strone  jakiegos niedrogieego tableta . 
Tylk teraz znow nasuwa sie pytanie, jaki tablet wybrac? Lg g5 pod wzgledem jakosci audio to swietny fon.
Mam LG G6 - jako transport cyfrowy(aptX HD i USB) jest świetny. Po analogu to straszny szajs. Może to G5 jest lepsze trochę ale nie szedł bym tą drogą. Mam coś podobnego do tego Encore(smsl idea - nawet cena podobna) i daje to masakryczną poprawę na słuchawkach. Sprawdź lepiej czy to nie są udawane detale. Rzeczywiście G6 gra sucho i cienko, wtedy szczegółowość to pozór. Nawet dobry DAP(AK Junior) po analogu gra tak sobie. Tablet/smartfon może być dobrą opcją po USB. Polecam program USB Audio Player. Bez niego G6 z Ideą gra fajnie ale AK jest lepszy. Na UAS to już zależy od słuchawek na jednych wolę Juniora na innych telefon z smsl- ale brzmienie jest na podobnym poziomie. Oczywiście to jest apka raczej do słuchawek ale jak ktoś się uprze...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.