Skocz do zawartości
IGNORED

nieoczekiwane przerwy w sesjach odsłuchu radia internetowego


tomektt

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu wyłącznie, mogę słuchać stacji internetowych.

Słuchałem go najpierw poprzez kablówkę Inea, a teraz przez Orange na FTTH do własnego routera i dalej do sprzętu po LAN. Rozumiem, że korzystałem, inne możliwości nie miałem, na dynamicznym IP, ale sądziłem, że sprzęty które posiadam: marantz RS 5008 i yamaha CRXN560D, potrafią podnieść się samoistnie po zmianie IP, jak komputer, i nawiązać utracone połączenie. Niestety z tym mam różnie,  mimo iż ustawione ma w obu dynamic DHCP

Ciekaw jestem czy są na forum osoby, słuchające po kilka godzin dziennie różnych ulubionych stacji netowych i czy też mają podobne problemy jak ja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że przerwy robią się w momencie zmiany IP?
Pytam, bo sam miałem taki problem, a przyczyna okazała się być zupełnie inna. Wadliwy zasilacz do routera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Chilli Zet w domu na Marantz ND8006. Tnie się jak ch. Kiedyś nie miałem tego problemu.

Muszę potestować w pracy na yamaszce.

Słuchałem z apki na kom. i przez całą noc nic się nie cieło. Więc problem nie powinien być po stronie serwera od nadawcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w zasilaczu, to wykluczam, ponieważ jak kolega czasem posiedzę godziny przy kompie i nic się z jego połączeniem nie dzieje, a w tym czasie może nagle stacja, której słucham mimo iż na wyświetlaczu pozostaje jej wizytówka, przestać grać. Aby wznowić odbiór, najczęściej muszę albo wyłączyć i ponownie włączyć ampli, albo w yamaszce pilotem wyjść, niejako poziom wyżej, do katalogu bookmarks i "wrócić" z powrotem do tej stacji, albo zupełnie zmienić źródło lub wyłączyć i włączyć. Czasem te operacje są w miarę szybkie i bezbolesne, ale czasem jest z tym jazda. Nie słucham spotify ani tidala, ale też ciekaw jestem jak na podobnych sprzętach wygląda wielogodzinny odbiór muzyki. Czy też zrywa się nieoczekiwanie połączenie czy streaming jest nieprzerwany. Stąd moje, może niezbyt fortunne, pytanie w pierwszym poście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc coś na kompie nawet tego nie zauważysz. Zakładając, że przeglądasz strony www przerwa wciśnie się akurat gdy np. czytasz jakąś stronę, a gdy akurat stronę odświeżasz/przechodzisz do następnej co najwyżej odczujesz spowolnienie. Niestety stream radiowy mając mały bufor może wtedy zerwać ciągłość transmisji.

U mnie po wymianie zasilacza jak ręką odjął. Szukałem przyczyny długo. Oczywiście zdarzają się bardzo rzadko przerwy, ale z przyczyn naturalnych. Wcześniej musiałem radio odpalać nawet 1-2 na godzinę. Na stream typu Spotify/Tidal nie miało to wpływu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Orange FTTH, ale korzystałem z wielu dostawców i nigdy nie miałem tak, żeby IP zmieniał się co kilka godzin. Często nie zmieniał się miesiącami, lub wręcz w ogóle, przy czym router był włączony 24/7.

Częste zmiany IP i przerwane połączenia sugerują, że router rozłącza się z WANem. Możesz sprawdzić czas od ostatniego połączenia po zalogowaniu na routerze, ale jeszcze lepiej zadzwonić do Orange, oni będę wiedzieć jak często router się z nimi łączy i dostaje nowy IP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w Polsce każdy operator co jakiś czas najczęściej co 24 godziny zmienia adresację u abonentów, to nic nowego. Nie muszę się dowiadywać o to. Mam zmienne IP, to wiem. Najlepiej byłoby mieć stały IP, ustawić stałe DNSy i po krzyku. Tyle, że znani najwięksi nie dają osobom prywatnym stałych adresów, aby nie blokować i tak ograniczonej puli adresów. Dlatego zastanawiam się co jest problemem, czy to, że posiadane urządzenia mają słabe algorytmy, czego tu się dowiedziałem, czy brak stałego adresu. Streamowanie radia czy portali muzycznych przez smartfony, to to samo co przez pc. MOc obliczeniowa urządzeń i aplikacji pozwala buforować dane z połączenia. Mnie interesuje odtwarzanie przesyłu przez radio i to nie przerwanie.

Odrzucam też usterkę zasilacza, ponieważ po sugestii próbowałem już trzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.