Skocz do zawartości
IGNORED

Problem Yamaha wxad-10 z Cyrus One


art950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Wymieniłem w swoim zestawie wzmacniacz denon 710 na Cyrusa one i niestety jeżeli korzystam ze źródła Yamahy wxad 10 gra tylko jeden głośnik (drugi coś tam trzeszczy po cichu)

Z dvd gra normalnie, przez bluethoot rownież. Zastanawiam się czy to może być wina Yamahy skoro gra dobrze z denonem czy po prostu wzmacniacz i ta yamaha do siebie nie pasują.

Będę wdzięczny za informacje czy ktoś miał może podobne problemy? Może jakieś sugestie co do rozwiązania problemu?

Ewentualnie jakiś alternatywny sprzęt zamiast Yamahy? (mam nadzieję, że mi przyjmą zwrot w sklepie)

będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

 

Artur

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwna sprawa - sprawdź najpierw Yamaha WXAD-10 na innym wejściu w Cyrus One. Rozumiem, że WXAD-10 podłączone do DENON gra prawidłowo?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie wejścia we wzmacniaczu i problem się powtarza na każdym. Z denonem nie ma problemu.

Kupiłem lepsze kable rca i nie pomogło.

Zwróciłem Yamahe :(

Kupiłem narazie chromecasta - co ciekawe przez wyjście analogowe gra czysto, ale jak podłączam przez adapter toslink i dac fiio taixian to prawy głośnik gra delikatnie nieczysto (słychać ciche trzaski) . Nie wiem czy to wina adaptera, czy słabego zasilania chromecasta..

Rozglądam się za daciem ale boje sie ze tez będzie problem...

dziękuję bardzo za zainteresowanie sie tematem.

Możliwe ze egzemplarz Yamahy był wadliwy? Czy możliwe że za mało prądu dostaje sprzęt?

Nie wiem co mam myśleć - wzmacniacz wygląda na sprawny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a Cyrus z innymi źródłami gra poprawnie ? Może wzmacniacz jest wadliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wina wzmacniacza, gra dobrze tylko przez kabel jack 3,5mm - rca prze z 2xrca ten sam problem i optyczny przez daca fio czy to z chromecasta czy z dvd ten sam problem prawy kan szumi

Sam nie wiem, może jednak wina kabli - czy to możliwe że przez kabel mini jack - rca melodiki gra dobrze a przez inne trochę tańsze nie daje rady jeden kanał? Osoba od której kupiłem prawie nowy wzmacniacz twierdzi, że wzmacniacz na 100% jest sprawny i nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.. Wzmak jest na gwarancji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chyba kupie jakiś lepszy kabel 2 x rca. Skoro melodika mini jack - rca działa dobrze zarónwno z chromecastem jak i tv to spróbuje rca melodika.

małe sprostowanie bo napisałem że cd przez analog działa dobrze - nie prawda działa źle

Przez 2 x rca dac fio, dvd jak i dekoder UPC działa źle

Jeżeli kabel nie pomoże to zostanie mi serwis Cyrus.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a jak ominiesz dac fio i połaczysz CD bezpośrednio do wzmacniacza przez 2 x RCA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywane kable qed i niestety zadnych zmian. Wzmacniacz gra dobrze tylko przez kabel mini jack - 2 x rca wiec chyba wina wzmacniacza, jest na gwarancji wiec pozostalo mi chyba go zawiesc do serwisu. 

Mam jeszcze jedno pytanie - moze ktos bedzie wiedzial?

czy jest szansa ze to jest wina slabego zasilania? Wszystkie sprzety u mnie sa podlaczone do jednego podwójnego gniazda za posrednictwem przedłużaczy. Wzmacniacz podlaczylem bezposrednio do gniazda ale nic to nie dalo?

moze za duzo urzadzen do jednego gniazda?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobry Wieczór - zaniosłem wzmacniacz do sklepu, sklep wysłał do Niemiec do serwisu i po ponad dwóch tygodniach sprzęt wrócił do mnie i działa już dobrze. 

A więc zamykając temat, problemem był wzmacniacz a konkretnie serwis napisał tak: "defektes elektrisches bauteil / modul (n)"

 

pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.