Skocz do zawartości
IGNORED

Renowacja wzmacniacza - Szczotkowane aluminium


misterrm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Jeśli założyłem temat w złym dziale, bardzo proszę o wyrozumiałość i ewentualne przeniesienie.

 

 

Nabyłem ostatnio w bardzo okazyjnej cenie wzmacniacz uDimension ProZ 1-3000D (Tak, wiem, nie jest to home audio, ale na forach car audio nie znajdę nikogo kompetentnego, bo rzadko kto dba o wygląd sprzętu tego przeznaczenia.

 

Wzmacniacz jest w perfekcyjnym stanie technicznym, niestety wizualnie już gorzej. Posiada kilka płytszych jak i głębszych rysek. Jako, że wzmacniacz jest w całości zrobiony z szczotkowanego aluminium, to pomyślałem, że być może da się to jakoś odrestaurować.

Czy znacie jakiś zakład zajmujący się profesjonalną renowacją takich elementów? I czy to w ogóle możliwe? Zależy mi na tym aby zachować szczotkowany wygląd. 

 

Lub może na własną rękę dałoby radę coś z tym zdziałać? Jestem w stanie w całości zdemontować podzespoły tak aby został sam metal który mógłbym poddać obróbce papierem ściernym. O ile samo pozbycie się rys nie powinno być problemem, bo rysy nie są bardzo głębokie, tak nie wiem jak później z powrotem nadać szczotkowany efekt. 

 

W załączniku daję zdjęcie jak to wygląda teraz oraz jak powinno wyglądać po renowacji. 

 

Czy ktoś ma jakieś wskazówki którymi mógłby się podzielić? Dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

22866250-origpic-6034f6.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.