Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do B&W863S2


wittmot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1` czy robiłeś kalibrację YPAO ? zostaw wszystkie opcje właczone po kalibracji;

2` nie to do konca prawda, że kablami cudów nie zdziałasz - oczywiście nie zmienisz sedna sprawy, ale możesz doszlifować to, co Ci nie pasuje - kwota nie duza do wydania a jak zainwestujesz w lepsze kabelki (np. wspomniany brown sugar) to ci zostanie nawet w sytuacji jak zdecydujesz się finalnie na zmianę wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, artur 1984 waw napisał:

2` nie to do konca prawda, że kablami cudów nie zdziałasz - oczywiście nie zmienisz sedna sprawy, ale możesz doszlifować to, co Ci nie pasuje - kwota nie duza do wydania a jak zainwestujesz w lepsze kabelki (np. wspomniany brown sugar) to ci zostanie nawet w sytuacji jak zdecydujesz się finalnie na zmianę wzmacniacza.

A co doszlifujesz kablami kolego, jeżeli jak widac na zdjeciu jest pustawo i gładko na scianach i do tego wzmacniacz, ktory nie jest mocarzem??

zamiast kupować kable, lepiej wypożyczyć wzmacniacz, ktory zgrywa sie z Bowersami i wtedy ocenić czego brakuje w dzwieku, prawda?

kablami nie „odzyka” tego czego słaby wzmacniacz nie jest w stanie wydusić z kolumn.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kablarzy" nie przekonasz... będą kołowali człowieka mirażami poprawy...

Pisałem o akustyce, ale autor watku stwierdził że ma ją opanowaną ...

Wkleił zdjęcie i.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M-K napisał:

"Kablarzy" nie przekonasz... będą kołowali człowieka mirażami poprawy...

Pisałem o akustyce, ale autor watku stwierdził że ma ją opanowaną ...

Wkleił zdjęcie i.... ;)

No coż, możecie się śmiać ale kolumny próbowałem odsuwać 1m od ściany, potem pomału dosuwałem, bo nie słyszałem różnicy. BR jest z przodu, więc można dosunąć. W manualu jest min 0,5m i tyle jest. Mozę to zdjęcie niefortunne ale zraz za kadrem są zasłony i najednej ścianie i na drugiej, na suficie belki, duza kanapa fotel itd. Yapo oczywiście po każdym przestwieniu kolumn kalibracja na nowo, próbowałem również bez kalibracji - według mnie ten YAPO to gadżet i nie wiele zmienia w stereo. Ktoś kiedyś napisał, że YAPO jest fajne ale do kina domowego nie do stereo i zgadzałoby się. Uważam, żę akustyka jest ok bo nie ma pogłosów. Tam, gdzie mam piano mcr840 (pokój 15m2) pogłosy były niemiłosierne i zastosowałem takie ekrany z pianki + dywan. Pogłosu już nie ma. A tu w salonie gdzie stoją te kolumny jest ok (według mnie) można by kombinować ale nie będę salonu obklejał gąbkami, a na dywan żona się nie zgodziła:) Mamy 27 Stycznia, początkiem lutego zarzucę melodike i zobaczymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, wittmot napisał:

A tu w salonie gdzie stoją te kolumny jest ok

Cóż... pogłos to jest jeden z tych stanów "max" problemu ;)

 

Ale zrobisz co zechcesz. Prawdopodobnie usłyszysz poprawę.. do momentu gdy sie nie przyzwyczaisz a wtedy do 'głosu" wrócą prawdziwe problemy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tych kolumn nie "doszlifujecie" żadnymi wzmacniaczami, kablami itp. Ten typ tak ma ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, padały propozycje kolejnych kabli a nikt nie wspomniał o kolumnach ze z natury - trudne. 

zmiana wzmacniacza? pewnie, można, ale dlatego wspomniałem o mojej przygodzie z Bowersami, która i tak nie skończyła się dobrze pomimo tylu skrzynek które się przewinęły u mnie.  Zanim auror wątku straci na sprzedaży to próby na kablach to raczej najtańsze rozwiązanie w obecnej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marian.ch napisał:

Koledzy, tych kolumn nie "doszlifujecie" żadnymi wzmacniaczami, kablami itp. Ten typ tak ma ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acha, wkleiłeś bo spodobały sie gory i doliny i pasuje do teorii....słowem Bowers nie potrafi robic kolumn i nie da sie na nich po prostu grac.....A przeczytałeś chociaż opisy tych testów skąd i dlaczego sie to bierze ???

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

a nikt nie wspomniał o kolumnach ze z natury - trudne

A co napisałem wczesniej o impendancji?

Kablami nawet najlepszymi nic nie wyszlifuje i nie wyciągnie z szafy :)

Najtańsza opcja to po prostu wypożyczyć wzmacniacz: warto spróbować z Moon’em lub Rotel albo mocny NAD. Nic nie kupować.

Z charakterystyk pomiarowych tez wynika ich istotne jest dokładne ich skręcenie w pomieszczeniu i najlepiej mieć uszy poniżej tweeterow - trzeba po prostu troche sie pogimnastykowac i odnaleźć Gralla ich ustawienia w tym pokoju.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, M-K napisał:

Cóż... pogłos to jest jeden z tych stanów "max" problemu ;)

 

Na moje rozeznanie w temacie i słuch wyeliminowanie pogłosów, to tak jest to problem no.1. Pamiętam jak wszedłem do pokoju odsłuchowego i jak się odezwałem, to poczułem w uszach taki ciepły nacisk - coś jak pod prysznicem - jak w studiu - znam to uczucie ale nie czarujmy się, nie chcę zamieniać salonu w studio. Mam osobny pokoik, może kiedyś będę się bawił.

Do sedna, co do tych kabelków: Melodika fajnie piszą o niej, tylko który model Purple 34zł/mb czy Brown 79zł/mb ?

1. Z konfekcją czy bez - wydaje mi się, że bez będzie ok, bo nie będę przepinał 3 x dzień, tylko jak podepnę to tak będzie stać rok

2. Czy księga ulicy, która mówi: oba kable muszą być samej długości, czy ma to realne uzasadnienie ww sprzęcie ? prędkość dochodzenia sygnału itd. czy to takie istotne ? pytam dlatego, że wzmacniacz stoi tam gdzie jedna z kolumn, a druga jest oddalona od wzmacniacza o 4m, więc jeśli miałoby być po równo to 2x5m x powiedzmy 79zł to 790zł lub jeśli jeden 2m a drugi 5m to już mam 237zł zaoszczędzone na chipsy i coca cole

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mają mieć tą samą długość, ale zanim bezpowrotnie wydasz kasę na przewody " z metra" , kup/wypożycz konfecjonowane "gotowce" i solidnie przetestuj/ porównaj z obecnie używanymi. Jeśli usłyszysz satysfakcjonującą Cię różnicę  -;) możesz je zostawić lub zwrócić i kupić takie same na metry.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu wątków, wpadłem jeszcze na propozycję zastosowania wzmacniacza Roksan Kandy K3 do tych kolumn

Tylko zastanawiam się, co będzie lepsze - pozbyć się RN i zastosować Roksan K3 wzmacniacz zintegrowany, ewentualnie Nad C368 lub bardziej C388

RN ma wifi, co nie ukrywam jest fajne, istotne. Pozostałe sprzęty wyżej mają tylko wysokiej jakości bluetooth - ale to nie to samo, co wifi. NIe chciałbym dokładać osobnego odtwarzacza sieciowego.

Więc pomyślałem, by może zostawić RN i dołożyć samą końcówkę mocy np Roksan K3 (występuje jako wzmacniacz zintegrowany (aprox 6999zł) i jako koncówka mocy (aprox 5499zł)

Co myślicie o takim połączeniu ? może jeszcze jakieś alternatywne ?

Tym razem wybiorę się na odsłuchy ale chciałbym mieć jeden max dwa wzmaki do wyboru

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wittmot napisał:

Czy jest w ogóle możliwość podpięcia samej końcówki mocy do RN803D ? jeśli tak to jak ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Nie ma.  Brak wyjścia pre-out

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam Panów po roku przerwy,

Tak jak napisałem rok temu, minął rok czasu słuchania B&W863S2 i RN803D i dopiero teraz zamówiłem Melodika Purple raing 2,5mm2 2x5m, czekam na przesyłkę - ciekaw jestem, czy będę słyszał różnicę. Jeszcze nie mam funduszy ale pomału chciałbym się rozglądnąć za wzmacniaczem do tych kolumn. Oprócz wzmacniacza będę potrzebował również odtwarzacz strumieniowy, bo głownie muzyki słucham z neta. I tu mam pytanie jaki wzmacniacz do tych kolumn ? ROTEL i NAD są na celowniku ale NAD C388 jest mega drogi ale jego moc 150W wydaje się słuszna do tych kolumn, czy NAD C338 o mocy 80W nadaje się do tych kolumn ? RN803D ma 145W i wydaje się, że sobie radzi. Co do Rotela to totalnie nie wiem. Do NADa można by dokupić ten moduł co realizuje zadanie odtwarzacza sieciowego - w sumie jest to kuszące. Jakie są opinie na ten temat. A może coś używanego chętnie bym przeanalizował, tylko warunek jest taki, że muzyka ma iść z neta np serwisu strumieniowego jak TIDAL itd.

Pomożecie ?

A i mam do oddania bardzo zadbaną RN803D jakby co :) ale to nie jest reklama 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wittmot napisał:

ciekaw jestem, czy będę słyszał różnicę

To potem napisz na jak długo "wystarczyła" ta "różnica"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w jakiej kwocie szukasz, jeśli w cenie nowej RN, to tylko z używek coś lepszego trafisz. Roksan to dobry wybór ale przy Twoich preferencjach z MCR, żaden z nowych Ci raczej nie podejdzie, bo też firma "skręciła w audiofilizm i średnicą oraz neutralnością zajeżdża", jedynie Kandy K1 mkIII miał swój oryginalny charakter ale ma już swoje latka. Napisz mi na priv ile chcesz za tą RN i w jakim jest stanie, chętnie kupię sobie, jak cena będzie adekwatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kable melodiki Purple rain 2,5mm2 pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. W sumie to nie spodziewałem się wyraźnej zmiany ale wygląda na to (potwierdzone przez żonę) jest wyraźna różnica (odsłuchy były wieczorem przy opuszczonych zasłonach, wtedy jest lepiej z akustyką ale również w dzień normalnie bez zasłon). Odsłuchujemy na razie na słabym źródle - radio interentowe w jakości mp3 i dźwięk w porównaniu do kabli klotza za 10zł za mb jest wyraźnie inny, nadspodziewanie dokładny, dokładnie słychać pojedyncze instrumenty nawet przy cichym graniu ale najważniejsze co chciałem uzyskać i wydaje się, że uzyskałem to dociążenie dźwięku - wreszcie słyszę niskie tony. Wcześniej było zbyt neutralnie a teraz jest przyjemniej ciepło. Trochę w stronę MCR - tu było dużo basu ale w RN i przy tych kolumnach to jest zupełnie inny bas. Wcześniej subskrybowałem serwis tidal hifi i jakość dźwięku w porównaniu do radii internetowych, to były dwa różne światy. teraz jak odpale tidal od nowa, to aż nie wiem, czego się spodziewać - jestem pewien, że będzie miazga.

 

Do M-K - oby różnica wystarczyła na jak najdłużej, bo słabi mnie na samą myśl o wymianie RN za 3300PLN za coś za co trzeba zapłacić 6000PLN a różnica może być jak by to ująć "niewspółmierna" boję się siły, która będzie mi kazała zmienić sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.