Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens TD 105 MKII


madly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

po latach od sprzedaży poprzedniego gramofonu, pozbyciu się części kolekcji winyli, powoli powracam (również po latach nie bywania na forum) do analogu. Na razie na początek b. nisko-kosztowo, wpakowałem się w Thorensa TD 105 MKII, po trosze, aby sprawdzić, czy stary sentyment wróci, czy nie. Na razie Żona o dziwo pozytywnie, synowie wręcz są zafascynowani tym, że kręci się i wydaje dźwięki, a ja... mam nową zabawkę i trochę zakurzonych staroci z jazzu i klasyki, ale za to muzycznie takich, których na CD nie znajdę.

Ale do tematu.

Mam gorącą prośbę do kogoś, kto ma aktywne konto na vinylengine.com o pomoc w ściągnięciu instrukcji i serwisówki: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

konkretnie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z iluś kont pocztowych próbowałem rejestracji, ale nigdy nie docierają maile aktywacyjne, zapewne domena jest na blacklist i nawet w spamie się nie pojawia. 

W moim egzemplarzu nie działa automat powrotu ramienia po skończeniu płyty, chociaż sam mechanizm ręcznie przesuwany działa, nie na wyzwolenia / impulsu, sygnału, że płyta się kończy, stąd prośba o serwisówkę.

Mam słabość do staroci, ten mój to oczywiście nie jest chociażby 16x/14x, ramię b. proste, ale mimo plastiku konstrukcja zawieszona na sprężynach w stylu Thorensowym i mam ochotę doprowadzić mojego do sprawności i pobawić się w dociążenie plinty i płyty z talerzem i ramieniem. Zapewne zaraz usłyszę, że "nie warto, poluj na coś wyżej", ale... to potem, chcę się trochę pobawić tanizną i wejść w temat tak, by z jakimś doświadczeniem wejść w wyższe modele.

Sprobuję sukcesywnie coś tutaj zamieszczać, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem, ew. jakieś porady, będę wdzięczny za każdą pomoc, sugestię, skierowanie na odpowiednie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.