Skocz do zawartości
IGNORED

Konfiguracja Marantz SR7012/SR7013 + wzmacniacz stereo


Gonzalesik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmagam się z problemem konfiguracji kina domowego Marantz-a i wzmacniacza stereo.

Nie wiem które ustawienia w konfiguracji głośników wybrać i jak je ustawi, żeby głośniki frontowe grały przez wzmacniacz stereo .

Wzmacniacz jest podłączony z amplitunerem przez złącze pre out front (wyjście z Marantza).

Posiadam tylko głośniki: frontowy, centralny i surround (tylne)

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma tak podłączony zestaw ewentualnie wie i może podpowiedzieć jak to ustrojstwo skonfigurować ? :)

 

Dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner musi podawać sygnał poprzez Pre-Out Front do dowolnego wejścia wzmacniacza. Sam wzmacniacz ustawia się wtedy na odpowiednie wejście i powinno działać. Jest małe "ale" - zazwyczaj ma to tyle wspólnego z jakością dobrego kina - co nic. Więcej z tym problemów w temacie ustawienia odpowiedniej głośności, mozliwości przesterowania dźwięku - że taka zabawa zawsze odbhija się czkawką. To już lepiej doinwestować do dobrej końcówki mocy stereo - do niej wpiąc fronty, by miec porządne stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Amplituner musi podawać sygnał poprzez Pre-Out Front do dowolnego wejścia wzmacniacza."

Tak jest podłączony. Wiem, że będą problemy z regulacja głośności i nie będzie to działać tak jak powinno ale zanim kupie końcówkę lub zmienię system chcę sprawdzić jak to działa i czy ma to sens.

 W konfiguracji samego amplitunera nie widzę możliwości ustawienia dźwięku w systemie 5.0, 5.1  z wyjściem PRE-OUT na fronty. Właśnie z poprawną konfiguracją w menu amplitunera mam problem i liczę, na pomoc. 

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to sygnał na preout masz cały czas. Konfigurujesz normalnie 5.1 czy tam 5.0 a fronty podłączasz do wzmacniacza, zamiast do amplitunera.

Jak masz wzmacniacz z funkcją końcówki mocy to nie będzie problemów.

Jak nie, to ustaw na połowę głośności i zrób wtedy kalibrację.

 

Jek masz wzmacniacz Marantz, to będzie jeszcze jeden problem.

Pilot będzie działał na oba na raz.

Trzeba wyłączyć obsługę pilota we wzmacniaczu i włączać go z palca.

Bardzo to upierdliwe.

 

Preout jako taki, w konfiguracji amplitunera jest tylko potrzebny, kiedy chcesz obsłużyć 11 kanałów a masz 9 końcowek w aplitunerze i musisz mu "powiedzieć" która para głośników będzie obsługiwana przez zewnętrzna końcówkę mocy.

Dlatego przy 5.0 ci nie pokazuje takiej opcji.

Bo jej nie potrzebuje a jak ty sobie podłączysz, czy bezpośrednio, czy przez końcówki mocy, to twój wybór.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie doszedłem do tego i jest jak piszesz RAF77  z tym, że połowa głośności to mało do sterowania wzmacniaczem w trybie stereo. Regulacja głośności i jej dopasowanie w trybie kina bardzo niewygodne. W moim przypadku nie ma to sensu ponieważ spodziewałem się większej mocy (głośności) w trybie stereo z wzmacniacza a jest podobnie jak na samym amplitunerze no może dynamika lepsza. Myślę, że muszę sprawdzić z końcówką lub monoblokami w trybie stereo ale to już oddzielny temat. Mam wprawdzie wątpliwości czy sygnał z PRE-OUT jest wystarczający dla końcówki ale jak nie sprawdzę to się nie dowiem.  Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest jak najbardziej wystarczający.

Ja mam końcówkę mocy i wzmacniacz stereo.

Tylko też doszedłem do wniosku, że wzmacniacz jest za słaby ale ma niezły pre-amp, lepszy niż amplituner.

Więc moje stereo wygląda tak.

 

Odtwarzacz>pre-amp we wzmacniaczu> końcówka mocy> kolumny.

 

Mój wzmacniacz może działać jako końcówka mocy lub jako pre-amp lub jako normalny wzmacniacz zintegrowany.

 

No a kino.

 

Amplituner>końcówka mocy>kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gonzalesik napisał:

może dynamika lepsza

To zdecydowanie, więc w samym kinie średnio do wykorzystania w przypadków filmów (90% to mowa), co najwyżej pozostają koncerty. Ale w tym przypadku komplikacja budowy kina w taki sposób wyklucza tworzenie takich podłączeń, by zyskać ułamek na jakości dźwięku.

Jeśli masz dobre stereo - pozostań przy nim i jedynie do kina skompletuj sobie odpowiadające Ci głośniki. Tak wychodzi znacznie lepiej w temacie jakości i funkcjonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.