Jump to content
barni

Belden klub

Recommended Posts

Witam

Z tego co widzę, nie ma jeszcze nazwanego klubu Beldena, więc niniejszym zakładam :-)

Wchodzę do fan klubu ze Beldenem 8402 w wersji vintage, który w wersji samodzielnie zmontowanej na XLR-owych Neutrikach zrobił mi wczoraj spustoszenie w głowie. Zagrało to bowiem niezgorzej  do firmowej konkurencji za tysiące złotych. Wersja vintage gdyż był ściągany z USA od jakiegoś gościa handlującego wojskowym demobilem, miał kilka dłuższych kilkumetrowych  odcinków zarobionych jakimiś archaicznymi XLR-ami. Zapach po wyjęciu z pudełka miał też mocno vintage :-)

Zarabianie go wymaga anielskiej cierpliwości, po zdjęciu zewnętrznej otulimy mamy pierwszy oplot z bawełny, potem po rozplątaniu ekranu są pod spodem kolejne splecione sznurki z bawełny, które przeplecione są jakimiś cienkimi niczym włos włóknami ze stylonu lub innego podobnego tworzywa sztucznego. Problem że przy rozplątywaniu ekranu ta cała bawełna i stylon miesza wchodzi pomiędzy druty ekranu. Więc przed zalutowaniem wtyczki siedzisz przez kilkanaście minut z mini nożyczkami do skórek i wycinasz to barachło, które wymieszało się z ekranem. 

Odpowiadając od razu na pytania - stara wersja wygląda, że różni się nieco od nowej, której zdjęcia są na sieci. Przede wszystkim ten pierwszy oplot z bawełny w starym kablu ma kolor otuliny czyli taki brązowo / pomarańczony, w nowym biały. Poza tym ten sznurek pod ekranem nie ma postaci jeden dużej wiązki lecz kilku takich małych sznureczków. Sam wewnętrzny kabel przewodnik w postaci cynowanej miedzy jest bardzo miękki, izolację z niego można właściwie zdejmować paznokciami i już wtedy odrywają się poszczególne nitki. Na nowych zdjęciach wygląda to już nieco solidniej. I przede wszystkim kabel jest opisany na zewnątrz, gdzie część kabli na Allegro czy eBay nie ma żadnego oznaczenia. Nie wiem na ile wynika to z obecnej konstrukcji a na ile z tego, że z racji popularności być może jest on już podrabiany. 

Teraz idąc za ciosem chciałbym pobawić się inymi kablami Beldena, pytanie które są warte zabawy. Dodatkowo z tego co widzę w przypadku np 9497 są wersje zarówno z napisami na kablu jak i bez nich. Pytanie czy to wersje z róznych lat produkcji, czy też chinole już zaczęli podrabiać te kable ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.