Skocz do zawartości
IGNORED

PCM2702 karta muzyczna USB


karibe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś linka do miejsca gdzie znajduje się pełny opis wszystkich modyfikacji, które warto zrobić by poprawić brzmienie standardowo wykonanej karty PCM2702?

 

Komu najlepiej zlecić wykonanie tej karty - macie jakichś swoich faworytów - monterów?

 

Przebrnięcie przez te 397 postów w tym temacie było by dalece kłopotliwe... ;)

 

Z góry dziękuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego, nie ma kondensatorow na wyjsciu tak jak we wszystkich innych wersjach Twoich kart Chubi? tylko zworki

czym sa i dlaczego jest mniej tych cylindrycznych elementów laczacych plytke zasilania z plytka glowna tylko jedna na spodzie plytki zasilania? tym razem tez sa tylko zworki

 

aha i nasuwaja mi sie na mysl jeszcze dwie modyfikacje,

jedna jest pare stron dalej przy ukladzie ad8066 mozna dodac kondy ktore polepszaja dolne pasno(chyba)

 

i czy lepszy kwarc nie poprawilby brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canti ~ kondensatory wyjsciowe beda te same tyko zamotowane poza plytka - widac kawalek ERO MKT 10uF :) Jak poskladam calosc to wsadze nowe zdiecie do watku. Jezeli chodzi o te "cylindryczne elementy" :) to dlawiki - dalem je tylko w wersji z zasilaniem bezposrednio z USB + przetwornica zeby zabezpieczyc sie przed zakluceniami HF :) Co do kondensatorow na opampie to nie jest tak prosto bo na samej plyteczce z opampem nie ma masy ... ale to i tak nie szkodzi bo u mnie nie bylo slychac zadnej roznicy :) ... co do kwarcu to pewnie jego jakosc moze wplynac na dzwiek ale skad mam wiedziec ktory jest lepszy a ktory gorszy ??? kupuje standardowe kwarce w sklepie staram sie wybierac drozsze jezeli sa - chociaz to nie regula ze drozsze jest lepsze :) mozna by zamowic w OMIGu tylko ciekawe jaka byla by cena ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo sie znam to sie pytam :)

a co do tych ero, to na pierwszym zdjeciu widac tak? obudowy zostaly otworzone czy tylko mi sie wydaje? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mu chyba chodziło o ERO który leży do góry nogami na foto :)

Swoją drogą mam nienajlepsze doświadczenia z tymi C w torze audio... :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ero, nie wiedzialem ze sa do gory nogami a widzialem gdzies na forum jak ktos sobie poprostu otworzyl obudowe aby bylo wiecej miejsca =]

dlaczego nienajlepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem je kiedyś na wyjściu CD i pozostawiły po sobie nie najlepsze wrażenia...

Po prostu zasugerowałem, że mogą być nietrafionym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie graja bardzo poprawnie - nie jest to oczywiscie zaden High-End ale zdecydowanie uwazam ze maja rewelacyjny storunek jakosci do ceny :) Sam mam w CD juz zamontowane BG N ale to nie ten przedzial cenowy :) w koncu kondensatory nie moga kosztowac tyle co caly DAC :) Wiadomo ze mozna dolozyc powiedzmy 10-15 pln za kondensator albo wiecej i wsadzic lepsze ... ale czy jest sens? Wedlug mnie to niezly wybor pomiedzy jakoscia i cena :) a tak z ciekawosci co dokladnie nie podobalo Ci sie w ERO MKC ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to już dokładnie nie pamiętam :)

Absolutnie nie miałem na myśli BG bo to jest drogie...

Ale może jak będę miał chwile to wrzucę te ERO do dźwiękówy i jeszcze raz posłucham w innej aplikacji. Skoro mówisz że warto :)

Swoją drogą zastanawia mnie czemu wywaliłeś MKT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi zlozy takie cudo na usb ?:)

Bo mam x-fi i nie jestem zbytnio zadowolony

Ile musialbym wydac na taka karte usb ktora pobije x-fi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na alllegro widywalem zlozone takie karty w wersji AVT za 100-120 zl

koszt takiej kartyjest dosc mocno uzalezniony od wykozystanych elementow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekT ~ dlaczego wywalilem MKT? - niestety nie mialem MKT o pojemnosci 10uF :( dopiero niedawno wpadly wreszcie w moje rece porzadne kondensatory MKT dokladnie na 10u i jeszcze lepsze WIMY MKP10 3,3uF :) pewnie jak bede mial troche czasu to potestuje :) Jedyne MKT jakie wczesniej uzywalem to Philipsy - mam 1u i 2,2u a poza tym to wszyscy w wiekszosci wsadzaja kondensatory MKS a to juz jest 2-ga liga :) ERO urzywam od dawna (MKC, KC, MKT, KT) i zawsze bylem z nich zadowolony - uwazam ze maja calkiem przyzwoite parametry i brzmienie w stosunku do ceny - a o to przewaznie wlasnie chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze chumi mieszka w niemczech to niestety odpada jako wykonawca karty bo koszt wysylek za duzy.

Czy ktos jeszcze moze zrobic taka karte ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Od jakiegos czasu mam problem polegajacy na tym ze, od czasu do czasu karta "strzeli" (pojawia sie taki cyfrowy "psss") a potem albo pojawia sie straszny szum wraz z muzyka, albo muzyka skrzeczy. Pomaga wtedy właczenie i wylaczenie karty, ale to jednak rozwiazanie dorazne. Podejrzewam ze to wina zle przylutowanej pcmki, ale ilekroc poprawiam lutowanie to jednak zawsze problemy wracaja, chociaz po ostatnim lutowaniu lekko sie poprawilo. Moze ktos wie ktorymi wyprowadzeniami trzeba sie zajac szczegolnie.

Inna sprawa ze wymienilem w zasilaczu lm317 na lt1084 lineara, wiec moze to tez byc wina tego, moze ktos mial podobne problemy....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karibe ~ niczego takiego nie zaobserwowalem nigdy ale jezeli wymieniales stabilizator to ja tez mialem jedna historie ze stabilizatorem. Mialem LM317/337 i jak dostalem LM2941/2991 to zamienilem w prototypie i ku mojemu zaskoczeniu napiecie wyjsciowe kompletnie do du** ;) pojawila sie jakas pila na wyjsciu o roznych czestotliwosciach dl LM2941 i LM2991. Okazalo sie ze oryginalnie na dzielniku ustalajacym napiecie wyjsciowe dla stabilizatora na jednym z rezystorow jest kondensator elektrolityczny poprawiajacy wlasciwosci dynamiczne LM317/337 a LM2941/2991 nie mogl miec tego kondensatora - pozniej wyczytalem to w .pdf-e do tych kostek :( i z tym kondensatorem pracowal niestabilnie :( wylutowalem oba kondy i wszystko wrocilo do normy :) Moze, jezeli to pojawilo sie po zmianie stabilizatorow, cos nie tak stao sie z napieciem??? Njalepiej przenierzyc oscylem czy wszystko jest OK :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę 3 grosze :) DAC zmontowałem wg przepisu falcona - 2x trafo zalewane, z nieco innymi kondkami - ale gra rzeczywiście nieźle. Obecnie z opa2132 - może nieco dosadnie eksponuje górę, zobaczę jeszcze jakie wyniki są z AD które chwalicie. W zasilaniu części cyfrowej dałem oscony, w analogowej panasoniki fc, parę tantali i rubyconów. Kondki wima na wyjściu są ok, szybkie i nie podbarwiają. Generalnie DAC nie jest idealny, bas mógłby być lepszy i talerze naturalniejsze, ale i tak gra jak cdek za conajmniej 1 kzł, więc zabawa na pewno warta jest zachodu. Dobra scena, chociaż cd za 4-5 kzł pokazują większą subtelność w prezentacji detali i lepsze umiejscowienie instrumentów. Pozdrawiam i zachęcam do eksperymentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... mam trochę lamerskie pytanie, ale z doświadczeniem u mnie krucho. Jakie trafa zastosować do wersji z symetrycznym zasilaniem 10?20?30? VA? Chodzi oczywiscie o oszczędności - wiadomo im mniejsze tym tańsze, ale zasilacz może zacząć się gubić...? Jaka wielkość będzie rozsądnym kompromisem?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuBos18 ~ niestety nie posiadam schematu przetwornicy - to gotowa kostka/modul produkowany przez TI :) polecana zreszta przez TI wlasnie do zasilania ukladow audio :) spisuje sie naprawde super :) mozna dostac czasem na allegro od handlarzy samplami a widzialem i na forum ze ktos oferowal :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pare pytan co do tej karty :]

 

1) czym mozna zastapic uklad OPA2604 ? pan w moim sklepie elektronicznym po sprawdzeniu w katalogu stwierdzil ze nie ma takiego ukladu ;) znalazlem ze mozna go zastapic LM833, tylko jak to sie odbije na jakosci dzwieku ?

 

2) pytanie glownie do msfalcona czy zamierza jeszcze robic plytki, pozniewaz nie odpisuje na mejle pytam tutaj, jesli nie, to czy ma ktos projekt plytki do zrobienia metoda zelazkowa ? (te tutaj na stronie nie sa najlepszej jakosci)

 

z gory thx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potrzebuje - PCM2702 są obecnie po 10zł/szt na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA 2604 można zastąpić dowolnym innym przyzwoitym podwójnym wzmacniaczem operacyjnym - bez żadnych trudności. Polecane są OPA2132, 2134, 2227, 2228. Może być też ten LM833, NE5532, nawet TL072 w ostateczności ale może to już mieć większy wpływ na dźwięk, ale nie aż jakiś tragiczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do msfalcona - proponuję do Twojej płytki wprowadzić jeszcze pewne modyfikacje umożliwiające bezpośrednie odsprzęgnięcie poszczególnych punktów zasilania dac-a jak najbliżej kostki (polecam oryginalną notę aplikacyjną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Dolutowałem kondensatorki od strony druku, ale na płytce jest miejsce. Ta modyfikacja nieco zwiększa klarowność górnych rejestrów i poprawia scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zbudowac sobie juz 2ga karte Burr Brown DAC. Tyle ze tym razem chcialbym ja zbudowac na lepszych komponentach a nie jakis tanich syfach :-) (czyt. jakies Wimy itp) . Karta z powodu niedostepnosci plytek msfalcona bedzie oparta o ta z AVT. Dlatego teraz pytanie do was, co moglbym zmienic/dodac w czesciach (parametry) zeby mi to lepiej gralo !

 

tutaj jest pelna specyfikacja komponentow!:

 

WYKAZ ELEMENTÓW

Rezystory

R1: 1,5kΩ

R2, R3, R4: 22Ω

R5: 1MΩ

R6, R7: 820Ω

R8, R9, R13, R14: 10kΩ

R10, R15: 8,5kΩ

R11, R16: 100Ω

R12, R17: 220kΩ

R18, R19: 3,9kΩ

Kondensatory

C1, C6, C10, C20: 10μF/16V

C2, C5, C7...C9, C11, C18, C19,

C21: 0,1μF

C3, C4: 18pF

C12, C15: 1,5nF

C13, C16: 270pF

C14, C17: 680nF

C22: 470μF/16V

C23...C26: 22nF

Półprzewodniki

D1, D2: 1N4148

D3, D4: LED dowolne

M1: mostek 1,5A

T1, T2: BC557

US1: PCM2702

US2: TLC272CP

US3: 78L05

Różne

X1: 12MHz

 

z podowu iz nie znam sie jakos super na elektronice zasilanie bedzie zrobione ze stabilizowanego zasilacza antenowego +/- 12V i bedzie napedzalo DAC'a oraz bedzie to odrazu starczalo do moda AD8066 na zasilanie symetryczne.

 

Bardzo bylbym wdzieczny jezeli moglibyscie mi podsunac jakies pomysly, poprawki dotyczace doboru czesci do mojej karty. Wielkie dzieki z gory!

 

/sector

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa w tym dacu to zasliacz a ty chcesz to zasliacz z zasilacza antenowego !!!

Wiec nie widze sensu wkladania jakis kosmicznych elementow,co do wimy to bardzo pozadne konenstatory i nie ma sie co do nich czepiac,mozna sie pokusic na wlozenie lepszych kondestaorow BG N ( ja uzylem panasonikow FC i nipponow LXY.),tylko po co jesli chcesz to zasilac z zasilacza antenowego .Plyta z AVT to nic spoecjalnego plytki Msfalcona sa duzo lepsze -mam taka i wsjo jest OK. Przy sammym dacu po stronie cyforwej mozna uzyc Osconow sanyo. Z rezystorami tez mozna pokombinowac- ja mam zwykle 1 % metalizowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.