Jump to content
IGNORED

Koncery King Crimson na DVD

stempur

Recommended Posts

Witam

Jako szalony fan Frippa i jego kolegów rozmaitych chciałbym poinformować podobnych do mnie, że pokazały się dwa wydawnictwa koncertowe KC n DVD - Neal and Jack and Me /dwa koncerty, z Japonii i Francji/ oraz Deja Vroom /koncert z Japoni/. To drugie wydawnicto mnie zaskoczyło, po raz pierwszy widziałem płytę DVD odtwarzaną dwustronnie.

Dla mnie te koncrety rewelacyjne, ale ja nie mam dystansu do nich.

Pozdrowienia, Stempur

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...ja niestety tylko ich namietnie śłucham. a DVD niestety nie mam - czasem by się obejrzało Króli w akcji :)..ale słuchanie w pełni wystarcza(właśnie leci fenomwenalny koncert "night watch")

Pozdrawiam

Hidden Content

Mnie osobiscie ogladanie koncertow nie bawi. Juz wole byc i uczestniczyc na zywo :). Niemniej cieszy fakt wydania na DVD wymienionych powyzej koncertow, zespolu, ktory obok Pink Floyd i Porcupine Tree zapoczatkowal zwrot w moich muzycznych podrozach.

Pozdrawiam.

Hidden Content

Fajno że king C. ma nadal swoich wyznawców:) ja doskonale pamietam jak odgrywałem 'żeglarza" na przenosnym kaseciaku gdzieś we wczesnych latach siedemdziesiątcy od starszego kolegi. i wystaczało! Mało tego - jaka magia była! na szczęście pozostała tylko nosniki doskonalsze.. Ale wracając do wątku. Deja Vrooom to przeciez historia sprzed prawie pięciu lat (no na pewno czterech!). A przed drugim wspomnainym dvd wyszło jeszce równie dobre o ile nie lepsze... Eyes vide open (Japonia i Londyn). Mam nadzieje, że plotki o planowanym wydaniu przze Frippa i przyjaciół całej dokumentacji nadającej sie do opublikowania (czyli karmazyniowe staroicie najbardziej magiczene - na przykłąd fragmenty koncertów z czasó Night Watch...). To byłaby perła. ma to być cos podobnego do cudnego wydania Led Zeppelin! Plany na ten rok lub przyszły... Ale jedynie przekazuje niesprawdzone i niepotwierdzone info byc może niepotrzebnie rozpalając emocje...:) pozdrawiam. MAciek

PS. pewnie ze koncerty lepiej oglądać na zywo... no ale niestety historii się nie cofnie. Kondycja i estetyka Crimson z czasów poczatku lat 70-tych tak do red jest nie do powtórzenia... Przy całym szacunku dla thrakovo, Wrooomowych momentów czy też Projectów. Ale to już inna bajka rozpoczeta słynnymi i tak z rezerwą przyjetymi "kolorkami" - od disipline do góry...

Hidden Content

• 3 years later...

Właśnie słucham taniej reedycji (firmy Woodstock Tapes) z rejestracją koncertów tokijskich 5-6.11.1995. Zastanawiam się jak to jest z takimi wydawnictwami - po co wychodzi taka uboga wersja, bez dodatków, jeżeli jest świetny oryginał. Wyczerpany nakład ? Ok 50% ceny. I tylko to .. ?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.