Skocz do zawartości

PabloLZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
co do ceny A S-3000 nie wiem jak by było ale kosztuje około 17tyś. A49 za nówkę sztukę w salonie dałem prawie połowę ceny AS3000 , nie patrz że nie które salony trzymają cenę 24.980zł bo, właśnie w salonie w którym kupowałem była taka cena i bez większego problemu sprzedali poniżej 10tyś.
Cena na półce, za A-S3000 i A49, to cztery tysiące funtów.
Szczerze ? to już wolę nie zbalansowany tor w Arcam A49 niż w pełni zbalansowaną A-S2100 ale to moje uszy.
Nie znam brzmienia tych nowych Arcamów. Sam do dziś korzystam z Arcam rDAC, który brzmi po staremu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 21:54, slawek.xm napisał:

je sli miłabym wybierac tylko na podstawie danych technicznych to na pewno posłuchałbym w swoim systemie Hegla a na Arcama nawet nie spojrzał:)

Nie zgadzam się do końca mam przed sobą dwa wzmacniacze h190 i A49 i już podjąłem decyzję A49 zostaje bo zjada dźwiękowo h190, z Arcama muzyka płynie pełna subtelności muzykalności jest delikatny miły w przekazie  ale podaję ją z masą powietrza i zachowuje do tego pełną neutralność nic nie dodaje nie podbarwia żadnego zakresu, Heglowi  do tej neutralności i sterylności bo taki jest brakuje tego, jest bardzo skupiony na wyłuskiwaniu dźwięków czego nie brakuje też A49 a przy tym muzykę potrafi oddać słuchaczowi bardziej subtelną delikatną by zachęcić do długiego słuchania i tak jest ciężko się oderwać nie męczy a wciąga. Parametry w H190 co tam takiego że wziąłbyś w ciemno? Nie wiem co masz na myśli ,no chyba że chodzi o sekcję cyfrową bo a49 to tylko analog, w moim przypadku mam ją w odtwarzaczu  CXN V2 także nie zależy mi by była w wzmacniaczu. Dziękuję jeszcze raz serdecznie za pomoc  Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/28/2019 at 1:02 PM, Sine Metu said:

Że się delikatnie wtrącę w temacie zbalansowania i półki cenowej.

 

Yamaha A-S2100 jest w pełni zbalansowana i dużo tańsza od Arcama A49. Zresztą nawet A-S3000 też emoji3.png

 

I jeszcze taka ciekawostka.

Yamaha A-S1100 ma zbalansowaną końcówkę mocy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z testów  marantza  znalazlem takie coś. O co chodzi z tym amerykanskim okablowaniem?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

W jednym z testów  marantza  znalazlem takie coś. O co chodzi z tym amerykanskim okablowaniem?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam.

Obok wejść XLR powinny znajdować się przełączniki, rozwiązanie to jest stosowane przez producentów japońskich, przynajmniej tych, którzy wciąż stosują stary, amerykański system okablowania XLR-ów (1=masa, 2=hot, 3=cold. Jeśli połączymy je z nowym urządzeniem okablowanym według standardu DIN ) (1=masa, 2=cold, 3=hot) doprowadzimy do odwrócenia fazy absolutnej sygnału. Tutaj wystarczy pstryknąć przełącznikiem i  zmieniamy fazę absolutną.

12.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PabloLZ napisał:

stary, amerykański system okablowania XLR-ów (1=masa, 2=hot, 3=cold. 

To akurat jest normalne połączenie, poza tym system jest raczej staroangielski, angole musieli mieć odwrotnie, no bo jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, PabloLZ said:

Witam.

Obok wejść XLR powinny znajdować się przełączniki, rozwiązanie to jest stosowane przez producentów japońskich, przynajmniej tych, którzy wciąż stosują stary, amerykański system okablowania XLR-ów (1=masa, 2=hot, 3=cold. Jeśli połączymy je z nowym urządzeniem okablowanym według standardu DIN ) (1=masa, 2=cold, 3=hot) doprowadzimy do odwrócenia fazy absolutnej sygnału. Tutaj wystarczy pstryknąć przełącznikiem i  zmieniamy fazę absolutną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale tam pisze ze amerykanski system to 3= hot.a ty napisales ze 3 to cold.Hmm w moim Marantzie tego przełącznika nie ma.czy to ma jaki kolwiek wpływ na dźwięk????.testowałem kilka kabli XLR  I nigdy nie odczułem różnicy między rca.nawet jeżeli w system wpiety był CHORD SARUM  T(2500£) A pod rca chord cobra wart 20£. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ale tam pisze ze amerykanski system to 3= hot.a ty napisales ze 3 to cold.Hmm w moim Marantzie tego przełącznika nie ma.czy to ma jaki kolwiek wpływ na dźwięk????.testowałem kilka kabli XLR  I nigdy nie odczułem różnicy między rca.nawet jeżeli w system wpiety był CHORD SARUM  T(2500£) A pod rca chord cobra wart 20£. 

ok, może źle zrozumiałeś, w nowych urządzeniach stosuje się 1=masa, 2=hot, 3=cold i jeśli podłączysz według standardu DIN 1=masa, 2=cold, 3=hot nastąpi odwrócenie fazy absolutniej dlatego powinny być przełączniki by to odwrócić, jeżeli nie ma są chyba zewnętrzne adaptery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

testowałem kilka kabli XLR  I nigdy nie odczułem różnicy między rca.nawet jeżeli w system wpiety był CHORD SARUM  T(2500£) A pod rca chord cobra wart 20£. 

Jaki model Marantza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Bumpalump said:

Jaki model Marantza?

Pm11s3 +sa11s3

56 minutes ago, PabloLZ said:

ok, może źle zrozumiałeś, w nowych urządzeniach stosuje się 1=masa, 2=hot, 3=cold i jeśli podłączysz według standardu DIN 1=masa, 2=cold, 3=hot nastąpi odwrócenie fazy absolutniej dlatego powinny być przełączniki by to odwrócić, jeżeli nie ma są chyba zewnętrzne adaptery.

Ok.wiec jeżeli  mój odtwarzacz cd 3 ma jako hot ,to żaden przełącznik nie jest mi potrzebny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PabloLZ napisał:

ok, może źle zrozumiałeś, w nowych urządzeniach stosuje się 1=masa, 2=hot, 3=cold i jeśli podłączysz według standardu DIN 1=masa, 2=cold, 3=hot nastąpi odwrócenie fazy absolutniej dlatego powinny być przełączniki by to odwrócić, jeżeli nie ma są chyba zewnętrzne adaptery.

 

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Pm11s3 +sa11s3

Ok

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Pm11s3 +sa11s3

Ok.wiec jeżeli  mój odtwarzacz cd 3 ma jako hot ,to żaden przełącznik nie jest mi potrzebny???

Jeżeli twój Marantz nie jest zbalansowany a tak jest to nie potrzebne ci są XLR-y bo, nawet te najdroższe nic nie wniosą do dźwięku,  najlepszy rezultat uzyskasz używając RCA .U mnie jest to samo w A49 Arcama, XLR-y  zwróciłem do sklepu i spięte mam po RCA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bumpalump said:

Symetrycznosc tego marantza konczy sie na buforze zaraz za gniazdami, nic wiec dziwnego ze nie słychać roznicy

No nie słychać  żadnej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sine Metu napisał:

Z tym że akurat to nie angole zmieniali z ruchu lewostronnego na prawostronny emoji14.png

No nie, szwedzi, czesi i my ? Chodzi mi o to, że w niektórych zdecydowanie profesjonalnych urządzeniach angielskich ten standard utrzymywał się do lat 80, podczas gdy na całym świecie już było normalnie. I to jeszcze żeby tylko to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
No nie, szwedzi, czesi i my  Chodzi mi o to, że w niektórych zdecydowanie profesjonalnych urządzeniach angielskich ten standard utrzymywał się do lat 80, podczas gdy na całym świecie już było normalnie. I to jeszcze żeby tylko to...
Angolom nawet 40 lat dojenia unii nie zmieniło ich stosunku do tejże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sine Metu napisał:
2 godziny temu, przemak napisał:
No nie, szwedzi, czesi i my emoji6.png Chodzi mi o to, że w niektórych zdecydowanie profesjonalnych urządzeniach angielskich ten standard utrzymywał się do lat 80, podczas gdy na całym świecie już było normalnie. I to jeszcze żeby tylko to...

Angolom nawet 40 lat dojenia unii nie zmieniło ich stosunku do tejże.

Ja tylko o elektronice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sine Metu napisał:
6 minut temu, przemak napisał:
Ja tylko o elektronice.

Elektronikę w Anglii, o czym mało kto wie, lutują ludzie zatrudnieni przez agencje za minimalną krajową.

Oczywiście, w sumie twórca tego urządzenia, o którym myślę, czyli Ray Dolby, też był imigrantem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

Tu bym polemizował, wszak Amerykanie to emigranci emoji16.png

Ale firma Dolby to firma angielska, założona przez... imigranta? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Cambridge CXA80 xlr też ściema i wymiana RCA w torze jak wyżej autora posta (cxc coaxialem do cxn v.2 a xlr do Cambridge CXA80) nic nie da . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Trismus napisał:

A czy Cambridge CXA80 xlr też ściema i wymiana RCA w torze jak wyżej autora posta (cxc coaxialem do cxn v.2 a xlr do Cambridge CXA80) nic nie da . Pozdrawiam

w CA dopiero EDGE A kabel XLR ma sens bo jest w pełni zbalansowany.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.