Skocz do zawartości
IGNORED

Harpia Acoustics 300B Mini - dobieramy wzmacniacz


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy macie doświadczenie w doborze wzmacniacza do kolumn Harpia Acoustics 300B Mini? Aktualnie słucham na prostej chińskiej lampie - Xindak MT-3 (modyfikowany przez jednego z najbardziej doświadczonych forumowiczów oraz ustawiony przez Haiku-Audio). Lampy wymienione na ElectroHarmonix i Tungsol, wymienione elektrolity (na wersje premium), rezystory wymienione (także premium), etc.). Słowem - gra o półkę wyżej od standardowego MT-3.

Ale... Po 3 latach chcę wrócić do brzmienia tranzystorowego. Preferuję przekaz analityczny (perfekcja górnych rejestrów i bardzo dobra prezentacja przestrzeni), angażujący, z bardzo dobrze kontrolowanym basem.

Czy w budżecie 5.000 (second hand) znajdę coś sensownego? Pamiętajmy, że kolumny są dedykowane lampie, więc tranzystor to nie musi to być mocarz brzmienia.
Na obecnym etapie chciałbym sprawdzić coś z Naim'a lub Hegla. Ale... porady (od doświadczonych i osłuchanych użytkowników) mile widziane. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lete napisał:

(...) Preferuję przekaz analityczny (perfekcja górnych rejestrów i bardzo dobra prezentacja przestrzeni), angażujący, z bardzo dobrze kontrolowanym basem.

Jako szczęśliwy posiadacz Lavardin'a proponuję mocno zainteresować się tym tranzystorem - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , bo może okazać się pierwszym i ostatnim ?

Uważam, że jest bardzo w Twoim typie. Na pewno Lavardin ma górne rejestry dużo bardziej dopracowane jak Hegel. Przestrzeń również jest jego mocną stroną, a z kontrolą basu także jest bardzo dobrze, no i angażuje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Lavardin to chyba dopiero "Reference"? Podstawowa wersja, o ile wiem, ma trochę problem z kontrolą na dole? Czy to kwestia dobrania wydokoefektywnych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie słyszałem podstawowego Lavardina, ale wbrew pozorom to całkiem wydajne wzmacniacze jak na swoje możliwości, więc jeśli Twoje kolumny to około 90dB to chyba nie powinno być problemu.

Obecnie mam 85dB i jakoś specjalnie nie zauważyłem zadyszki wzmacniacza. Inna kwestia to, że ja słucham muzyki i nie mam potrzeby nagłaśniać okolicy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.