Skocz do zawartości
IGNORED

HDV-B11A Deembedder audio HDMI opinie ?


fetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zmęczony walką z DHCP 2.2 postanowiłem zakupić deembedder audio, czy ktoś miał okazję korzystać z takiego urządzenia i jest w stanie coś o nim napisać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, pmcomp napisał:

a na czym polega walka z HDCP 2.2? Podłącza sie i wszystko działa.

u mnie nie działa  a wszystko w torze jest HDMI 2.0a+ i HDCP 2.2. O ile zaskoczy (kolejność włączania urządzeń, ew menu w AVR itd) to przez chwile potrafi chodzić i dasz radę np obejrzeć film ale wrócisz do ekranu startowego, zrobisz cokolwiek co wymusi synchronizację i albo się uda albo tracisz obraz i całą zabawę zaczynasz od nowa. W gorszej opcji film dostaje czkawki, ginie info o HDR a potem się wszystko wykłada, potem przez 15 minut walczysz by odzyskać obraz.

plus synchronizacja z projem trwa mega długo.

W przypadku video on standby albo dezaktywacji HDCP w odtwarzaczu problem nie występuje a projektor synchronizuje się bardzo szybko,

Skoro przez DHCP nie ma OSD to na kij mi nowy procesor skoro stary gra podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle... wolę poczekać aż to wszystko zacznie działać tak jak powinno, a na razie zostaję przy fullHD, bo różnica między 4K i HDR na paru filmach nie jest warta użerania się z tymi wszystkimi pierdołami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto nawet dla jednego filmu przejść na 4K. Ja nie widzę problemu jeżeli mamy wszystkie urządzenia z najnowszą specyfikacja HDMI czyli wyświetlacz,odtwarzacz,amplituner(procesor) oraz dobre HDMI najlepiej certyfikowane Ultra HD to nie ma widzę żadnych problemów.

Są faktycznie takie przypadki że np. ktoś ma tv i proj podłączony do avr i coś może się ze sobą nie zobaczyć ale to są jednostki a nie ogół zresztą tu jest to dobrze opisane :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fhvbn napisał:

Ja nie widzę problemu jeżeli mamy wszystkie urządzenia z najnowszą specyfikacja HDMI czyli wyświetlacz,odtwarzacz,amplituner(procesor) oraz dobre HDMI najlepiej certyfikowane Ultra HD to nie ma widzę żadnych problemów.

Wszystko w torze obsługuje HDCP 2.2, kable są z certyfikatem premium  (chyba ciężko znaleźć coś lepszego od fiber pro), jest tylko jedno źródło i jeden wyświetlacz więc EDID też nie może się pomylić.

mimo to jest jedna wielka dupa.

5 godzin temu, fhvbn napisał:

Są faktycznie takie przypadki że np. ktoś ma tv i proj podłączony do avr i coś może się ze sobą nie zobaczyć ale to są jednostki a nie ogół zresztą tu jest to dobrze opisane :

na zagranicznych forach temat określono jako "never ending story" i nigdzie nie znalazłem sensownego rozwiązania.

7 godzin temu, qbakos napisał:

Powiem tyle... wolę poczekać aż to wszystko zacznie działać tak jak powinno

o ile kiedyś zacznie, z tego co wyczytałem głównym problemem jest negocjacja wersji i ustawienie samej komunikacji, urządzenia mają różnie ustawione timeouty i dlatego są takie cyrki. Może przy TV problem będzie mniej odczulany, u mnie definitywnie problemem jest emotiva.

7 godzin temu, qbakos napisał:

bo różnica między 4K i HDR na paru filmach nie jest warta użerania się z tymi wszystkimi pierdołami.

może inaczej, JVC z 1080p wyciska tyle że 4k zbędne... po prostu nie czujesz że czegoś brakuje.

Jeśli chodzi o HDR, hmm dema wymiatają, filmy mało widziałem (bo nie mogę tego uruchomić) ale uczucia mam mieszane, produkcje niszowe może to jest problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fetek po kolei : jaki masz projektor, amplituner(procesor) oraz odtwarzacz Blu-ray to po pierwsze, po drugie jak to wszystko masz spięte jakiej długościami kabli HDMI ile metrów do projektora ile odtwarzacz do amplitunera czy procesora, jakiej marki przewody wspomniałeś o fiber pro ale jest lesze lepsza marka kabli hybrydowych optycznych Purelink tą firmę przewodów mają w ofercie ci co maja JVC w dystrybucji ale ci co mają RS a nie X bo to inny kanał sprzedaży. I jak to masz wszystko ze sobą spięte i jak masz poustawiana konfiguracje dot. obrazu we wszystkich urządzeniach, jeżeli zmiana ustawień urządzeń w menu nie pomoże to znaczy że masz popsuty jakiś element projektor,amplituner lub odtwarzacz albo sam kabel, bo wiele osób ma podobne konfiguracje jak ty i takich problemów nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV Shield -> emotiva MC700 -> JVC X7900

44 minuty temu, fhvbn napisał:

I jak to masz wszystko ze sobą spięte i jak masz poustawiana konfiguracje dot. obrazu we wszystkich urządzeniach

4:2:0 10bit r2020/60 -> passthrough -> auto (wszystko)

44 minuty temu, fhvbn napisał:

o fiber pro ale jest lesze lepsza marka kabli hybrydowych optycznych Purelink tą firmę przewodów mają w ofercie ci co maja

leszcze vs poszukiwacze frajerów co lepsze ? gdybam nie dostał dobrej oferty to bym nigdy tego kabla nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, qbakos napisał:

Powiem tyle... wolę poczekać aż to wszystko zacznie działać tak jak powinno, a na razie zostaję przy fullHD, bo różnica między 4K i HDR na paru filmach nie jest warta użerania się z tymi wszystkimi pierdołami.

Nie wiem o czym Wy piszecie. Nie mam żadnych problemów z HDCP. Klocki to OPPO 203, Egreat A5, OLED LG 55E6, processor Marantz AV7702MkII, JVC RS520.

 

Pozdro

22 minuty temu, fetek napisał:

NV Shield -> emotiva MC700 -> JVC X7900

4:2:0 10bit r2020/60 -> passthrough -> auto (wszystko)

leszcze vs poszukiwacze frajerów co lepsze ? gdybam nie dostał dobrej oferty to bym nigdy tego kabla nie kupił.

Wyłącz to auto i ręcznie powybieraj tryby 4:2:0 albo 4:2:2 jak pójdzie.

W żadnym z moich urządzeń nie jest ustawiony tryb auto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

Wyłącz to auto i ręcznie powybieraj tryby 4:2:0 albo 4:2:2 jak pójdzie.

W żadnym z moich urządzeń nie jest ustawiony tryb auto.

Najpierw musisz mieć sygnał, przy "no input" niczego nie ustawisz. Identyfikacja przestrzeni, trybu itd zawsze była poprawna.

Korzystam naprzemiennie z 2 trybów więc auto jest dla mnie wygodniejsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.