Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo Integra A-8850 vs A-9511


audiofil_kris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, audiofil_kris napisał:

 

Mam też na oku wzmacniacz marki Sansui AU-G99X i podobno to jest rewelacyjny sprzęt.

 

Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach.

Niskie modele Sansui nie są w niczym lepsze od Onkyo, Yamachy, Denona, Marantza etc.

warte zainteresowania są zestawy dzielone BA/CA, a z integr wysokie modele @

Reszta to przeciętniaki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, audiofil_kris napisał:

 

podłączyłem wzmacniacz Onkyo A-9511 + SH-GE70 i w końcu usłyszałem dźwięk na wysokim poziomie. 

Jesli to jest wysoki poziom ( zwłaszcza z tym korektorem w torze ) to wybacz, ale przed Tobą jeszcze daleka droga, ale za to fajna przygoda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przecież te dyskusję nigdy się nie skończą...

Zacznijcie też pisać co słuchacie przy odsłuchach tychże sprzętów bo bez tego to sobie tylko pogadać można...

Jeden testuje...jak zapewne większość Panów w zakładce HiEnd na porządnych realizacjach...

A drugi chce żeby klocki robiły za "realizatora" i pięknie grały cały realizacyjny chłam świata...

I nie wiadomo, który sprzęt jest oki...ten co "wywala" większość realizacji do kosza, czy ten co gra wsio jak popadnie...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, morawka napisał:

... ( zwłaszcza z tym korektorem w torze ) to wybacz, ale przed Tobą jeszcze daleka droga, ale za to fajna przygoda

Czasami male ogolne szkody wyzadzone przez takie ustrojstwa sa mniejsze niz zalety wynikajace z docelowej porawy okreslonych pasm. To taki "DSP dla ubogich".

Nie widze tego tak ortodoksyjnie. Pamietaj, dozwolone jest wszystko co sie podoba :-)   

Korektor to tez fajna i to pouczajaca przygoda

 

BTW.

jesli by ktos napisal, ze kupil sobie korektor i za jego pomoca "podcieplil" brzmienie jego wzmaka albo glosnikow, to bym mu OD RAZU UWIERZYL, w przeciwienstwie do kabelkow, sieciowek i innych dupereli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się podoba to OK, bo to przecież najważniejsze 

Z pewnością wpływ korektora na brzmienie będzie większy niż kabli, kondycjonerow, listw, bezpieczników itp. 

Jednak akurat TEN korektor( ma go kolega w swojej wieży ) to raczej cholernie daleko od dobrego DSP a już na pewno od dzwieku na wysokim poziomie...

nalezaloby jeszcze spytać co w tym systemie jest źródłem ( w końcu tam wszystko się zaczyna )

 

30 minut temu, ziko369 napisał:

 

I nie wiadomo, który sprzęt jest oki...ten co "wywala" większość realizacji do kosza, czy ten co gra wsio jak popadnie...???

Według mnie "dobry" sprzęt powinien radzić sobie z każdym rodzajem muzyki, przecież trudno mieć jeden system do słuchania metalu, drugi hip-hopu, a trzeci klasyki. Wole również taki , który jest przyjazny dla tych słabszych realizacji od tego , który przesiewa płytotekę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej słucham muzyki z płyt audio CD przy pomocy odtwarzacza Onkyo DX-6870 i jest to bardzo dobry sprzęt. Uważam, że ciężko znaleźć coś lepszego na rynku z odtwarzaczy CD, ale to tylko moja opinia. Jedyny minus tego CD-eka to trudne zdobycie lasera w dobrej kondycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już masz CD Onkyo, to z tych dwóch wzmakow Onkyo wziąłbym ten , który bardziej pasuje wzornictwem / wyglądem , zwracając uwagę na stan techniczny. Brzmieniowo jakiś wielkich roznic bym się nie spodziewał ( ale szczerze mówię , ze ich nie słuchałem , wiec mogę się mylić )

Ogolnie uważam , ze wiekszosc japońskiej elektroniki z pułapu cenowego 1-2k ( za używany ) może nieznacznie roznic się brzmieniem, ale to mniej więcej ten sam poziom jakościowy i trudno powiedzieć żeby jakaś firma szczególnie się tu wyróżniała 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, morawka napisał:

Według mnie "dobry" sprzęt powinien radzić sobie z każdym rodzajem muzyki, przecież trudno mieć jeden system do słuchania metalu, drugi hip-hopu, a trzeci klasyki. Wole również taki , który jest przyjazny dla tych słabszych realizacji od tego , który przesiewa płytotekę 

Realizacje na pewno nie ... Rodzaje muzyki oczywiście...

Jeżeli gra wszystkie "realizacje" git to nie do końca jest dobry...bo jest nudny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, morawka napisał:

Jednak akurat TEN korektor( ma go kolega w swojej wieży ) to raczej cholernie daleko od dobrego DSP a już na pewno od dzwieku na wysokim poziomie...

 

Think BIG, start SMALL :-)

 

2 godziny temu, morawka napisał:

Według mnie "dobry" sprzęt powinien radzić sobie z każdym rodzajem muzyki, przecież trudno mieć jeden system do słuchania metalu, drugi hip-hopu, a trzeci klasyki.

A ja mam czasem ochote na steka z czerwonym winem a nastepnego dnia na pieczone kartofle, sadzome jajko i piwo. Na tej samej zasadzie chetnie bym posiadal rozne systemy o roznych charakterach dopasowanych do typu muzyki i nastroju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, xajas napisał:

 

Think BIG, start SMALL ?

 

A ja mam czasem ochote na steka z czerwonym winem a nastepnego dnia na pieczone kartofle, sadzome jajko i piwo. Na tej samej zasadzie chetnie bym posiadal rozne systemy o roznych charakterach dopasowanych do typu muzyki i nastroju

W takiej sytuacji fajnym wyjściem może być przetwornik , który ma kilka filtrów cyfrowych do wyboru 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, morawka napisał:

W takiej sytuacji fajnym wyjściem może być przetwornik , który ma kilka filtrów cyfrowych do wyboru 

Tak, alo to tylko niuanse.

Podobne rozwiazanie uzywam w oparciu o roznie skonfigurowane DSP setupy. Aktualnie 8 do wyboru.

Ale to zupelnie inna historia, jesli przelaczysz np. z "konwencjonalnych" glosnikow na tubowe. Tej roznicy nie jestes symulowac/zastapic  zadnym filtrem/przetwornikiem. To dwa swiaty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu faktycznie muszę się zgodzić , ze roznic miedzy kolumnami filtrami się nie zastąpi 

ale na kilka zestawów głośnikowych trzeba mieć spore pomieszczenie i gruby portfel

i tolerancyjna kobietę ( ale to temat na osobny wątek )

znam tez przypadki ekstremalne , jak mój kolega ( singiel ) , który w 20m ma kilkanaście par kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
W dniu 26.06.2019 o 21:33, Bumpalump napisał:

Onkyo nie robilo nigdy wybitnie dobrego sprzetu audio w przeciwienstwie do Sansui, porownujac wiec tytulowe Onkyo do takiego G99X mozesz doznac szoku

Od trzydziestu lat pasjonuję się techniką audio, urzeka mnie muzyka nie tylko studyjna, przesłuchiwałem/serwisowałem dość dużo urządzeń audio, jako pasjonat i inżynier elektronik mam również na koncie konstrukcje audio, wzmacniacze, zestawy głośnikowe, ale nigdy nie zdobyłbym się na jakieś autorytarne opinie, zwłaszcza tak skrajne i wynikające z ignorancji jak w tym i wielu podobnych wątkach, szoku można by czasem doznać uświadamiając sobie co tak naprawdę decyduje o brzmieniu muzyki, Sprzęt typu G99X, czy porównywany A-8850 zagra równie świetnie, wiem bo słuchałem, wsłuchiwałem się, pozwalałem posłuchać innym, testowałem, mierzyłem charakterystyki, wzmacniacz nie nadaje brzmienia, wzmacniacz ma wiernie przekazać sygnał z wejścia na wyjście, i to zadanie realizuje KAŻDY przyzwoity sprzęt, roznice wprowadzają modyfikatory, regulacje tonów, korektory, w DIRECT charakterystyka jest praktycznie płaska, pomijalnie nierównomierna, z fazą sygnału nic złego się nie dzieje, ta ulega modyfikacji/zniekształceniu w korektorach i zwrotnicach głośnikowych, i te wraz z przetwornikami/głośnikami oraz akustyką pomieszczenia decydują o subiektywnym odczuciu brzmienia, wspomniany Onkyo gra świetnie, Denony POA grają świetnie, i cała reszta sprzętu o klasycznej konstrukcji pełniąca rolę TYLKO wzmacniacza też gra rewelacyjnie, trzeba mieć jednak na uwadze , że decydując się na zakup wzmacniacza z lat '90, najprawdopodobniej będzie konieczna wymiana choćby kluczowych kondensatorów w obwodach zasilania, ich żywotność jest najkrótsza, i mimo że w takim M5590 którego dźwięk doceniam na co dzień były zainstalowane Nichicony najwyższej klasy, to po 30 latach od daty produkcji ich parametry wyglądały blado

Najpierw grają instrumenty, a potem zestawy głośnikowe, w odpowiednio zaadoptowanym pomieszczeniu, i te trzy elementy stanowią o istocie brzmienia muzyki, w momencie kiedy sobie to uświadomimy, jesteśmy NAPRAWDĘ gotowi do słuchania muzyki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2019 o 10:35, audiofil_kris napisał:

Najczęściej słucham muzyki z płyt audio CD przy pomocy odtwarzacza Onkyo DX-6870 i jest to bardzo dobry sprzęt. Uważam, że ciężko znaleźć coś lepszego na rynku z odtwarzaczy CD, ale to tylko moja opinia. Jedyny minus tego CD-eka to trudne zdobycie lasera w dobrej kondycji.

Świetny odtwarzacz, podobnie jak bliźniaczy DX-6850, niezniszczalny laser, który niektórzy fachowcy próbują zabić regulacją mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to ciekawi jak się trafia na takie tematy.

Jesteś wspolnominowany do górnika roku. 

4 lata to nie byle wyczyn.

Jest o co walczyc 🙂

W Temacie Onkyo 8850 grał na prawdę spoko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zawsze mnie to ciekawi jak się trafia na takie tematy.

Jesteś wspolnominowany do górnika roku. 

4 lata to nie byle wyczyn.

Jest o co walczyc 🙂

W Temacie Onkyo 8850 grał na prawdę spoko. 

Fakt, niektórzy z dyskutantów mogą być już na tamym świecie, a Onkyo nadal gra 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grzegorz Zet napisał:

Fakt, niektórzy z dyskutantów mogą być już na tamym świecie, a Onkyo nadal gra 😉

Ale jak na to trafić? Ktoś szukał i google podpowiedziało? Wtedy się człowiek rejestruje i "a odpowiem na ten temat z przed 4 lat" czy jaka się z tym wiąże historia 

Zawsze mnie to ciekawi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając informacji, wiedzy, opinii, w tak specjalistycznej dziedzinie, co rusz trafia się przecież na wątki historyczne, i mimo upływu czasu są one nadal bardzo cenne, to przecież nie info o aktualnej promocji w Biedronce.. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.