Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny polecacie do Yamahy


Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda Avance może nie są najlepsze, ale w tej klasie cenowej chyba więcej sie nie osiągnie. Kupiłem Yamahe i słuchałem jej przez weekend i to ona nie jest najlepsza. W ciężkim grabiu Yamaha nadrabia, ale w całej reszcie uwidacznia się różnica klas. CA A 500 jest o niebo lepszym wzmacniaczem jak AX596. Ma sporo finezji, przestrzeni, cudowną górę, kolosalną stereofonię. Yamaha jest jednowymiarowa, płaska i kiepska. Słucham metalu i tu jednie Y. jest lepsza od CA. Ma trochę bardziej "tęgi" bas, ale wydaje sie że płytszy. Do lekkoego rocka, jazzu, popu i innych CA jest dużo lepszy od AX596. Ale do elektroniki i łomotu trzeba uzyc yamahy. Takie zycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba do Boleko

(Konto usunięte)

A jakie Ty masz kolumny, i co mógłbyś mi polecić, czy ESY Vivace sprawdzą się lepiej od 509-tek ? Czy tam w końcu pokaże się trochę bardziej głębszy bas ? myślałem także o kolumnach Yamaha NS-300, tak dla faktu aktualnie posiadam właśnie 509-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 509-tki i uważam, że są niezłe. Jak narazie nic lepszego w tej cenie nie słuchałem. Jak chcesz tąpnięcia basu to posłuchaj Paradigma 3-ki lub wyżej. Ma je mój koleś, ale w Warszawce i jest bardzo zadowolony. Może B&W 309, seria 600, ale tu czasami cena może być zbyt wysoka.

Ale jak jesteś zawzięty to poszukaj kolumn PSB Century 500 (kanadyjskie). Testowane były lat temu w HFiM i zrobiły na wszystkich olbrzymie wrażenie właśnie jeśli chodzi o bas. Takiej armaty nigdy jeszcze nie słyszeli. Kosztowały wówczas około 1900 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Dożo w tym racji co napisaliście o ax-596, ale ja chciałbym tylko podłogówki za 2.300 z podobnym brzmieniem do Avanców, może być nawet trochę gorsze, tylko z niżej schodzącym i pełniejszym basem, to chyba nie są aż tak ogromne wymagania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 5005- słuchałem ale dosyć dawno i muzyki bez basu, jak one z basem stoją ? niżej niż omegi 509 ? - akurat niżej paradoksalni zanczy lepiej oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 509 i w dodatku podpięte do Yamahy rx v800 i wszystko jest ok. Ona gra po prostu ślicznie, bas krótki, punktowy a średnica i wysokie tony to marzenie. Natomiast jeżeli chcesz więcej niżej schodzącego basu to od tego są subwoofery u mnie podłogowce wspomaga B&W ASW1000. Basu jest po prostu ogrom. mój pokuj to ok 20 metrów kw (wiem że to za dużo jak na to pomieszczenie ale w przyszłości zamierzam zamienić na co najmniej 35 m kw więc będzie jak znalazł) Miałem to wszystko w 30 metrowym i też było ok. Yamaha wcale nie jest zła i ten kto pisze że jest płaska i jednowymiarowa to jest w wielkim błędzie przeciwnie gra b przestrzennie , scena jest poukładana, każdy instrument jest słyszalny. A bas jest twardy, ale za razem energiczn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o różnicę w basie między DALI 5005 a OMEGĄ 509, to robiłem porównania ale na kiepskim wzmaku WS504. DALI były lepsze nie tylko w basie ale też zagrały bardziej przejrzyście (o tym już gdzieś na grupie pisałem). Kolega ma OMEGI 509 i są w sumie dobre, ale po przeszło roku używania przy tęgim graniu wysunęły się rury bas refleksowe, a przy płycie UP Petera Gabriela przy basowych fragmentach coś w kolumnie trzeszczy. Podejrzewam że AX596 może dobrze grać z DALI tym bardziej, że mają one wysoką efektywność 91dB. U mnie grają teraz z NADem C370 i gałki dalej niż na 10 nie da słuchać, bo ciśnienie jest potężne. Nie wiem jak będzie ze sceną i głębią, ale to już sam musisz ocenić. Słuchałem też AX496 z bodajże kolumnami NS300 i nie rzuciło mnie to na kolana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Według mnie kable nie mają tutaj wielkiego znaczenia. To jest kino domowe a nie jakieś hi-end. Zresztą po co kupować drogie kable gdy połączenia w amplitunerach to kable klasy standard. Według mnie wyrzucone pieniądze w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kable nie mają tutaj wielkiego znaczenia. To jest kino domowe a nie jakieś hi-end. Zresztą po co kupować drogie kable gdy połączenia w amplitunerach to kable klasy standard. Według mnie wyrzucone pieniądze w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kable nie mają tutaj wielkiego znaczenia. To jest kino domowe a nie jakieś hi-end. Zresztą po co kupować drogie kable gdy połączenia w amplitunerach to kable klasy standard. Według mnie wyrzucone pieniądze w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Dali to potwierdzam przedmówców. Bas mają lekko mocniejszy niż powinny mieć i schodzą naprawdę nisko. Jak są nowe wydają się raczej ostrymi kolumnami z płytszym basem. Po dwóch tygodniach grania sytuacja zmienia się diametralnie. Bas jest taki jak wcześniej pisałem, średnica i góra jest bardzo spójna. Już nie ostra jak na początku, ja bym raczej powiedział, że bardzo wyrównana. Stereofonia bardzo dobrej jakości w tej klasie cenowej. Dźwięk bez trudu wychodzi poza rozstaw kolumn jak i w tył, chociaż głębia już lekko gorsza niż rozchodzenie się "na boki"

 

I jeszcze jedem megagigantyczny PLUS. Kolumny w salonie stoją za 2290, ja znam jednak pewną osóbkę na Allegro, od której możesz je wyciągnąć za 1560zł (z kosztami przesyłki) w 100% nowe zapakowane w oryginalnym kartonie, w ogóle jeszcze nie wygrzane z POLLSKĄ GWARANCJĄ od NAUTILUSA (Kraków) dystrybuowane są od HORN'a (Warszawa).

Twierdzę, ze za 2300 niczego lepszego nie znajdziesz a na pewno już nie za 1590, nawet z drugiej ręki.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cały czas miałem na myśli Dali 5005 (JUBI) w wersji jubileuszowej.

Czyli na kolcach, z Cordialami III w środku i bardzo milusimi gniazdami z tyłu (wersja Safety).

 

Bardzo dużą zaletą tych kolumn, o której nie pisałęm jest możliwość przyłączenia ich do słąbszych wzmacniaczy. Mają bardzo dużą skuteczność i wystarczy im parę Wat do zadowalającego poziomu głośności (przy spokojniejszym słuchaniu).

Ogólnie rzecz biorąc są to kolumny, które mają potężnego kopa na basie i służą do bardzo głośnego słuchania muzyki.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Angelika4

W tej chwili nie ma żadnych trwających aukcji. Przemiła osóbka.

To jej strona "O mnie" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co prawda na stronie jest podany numer GG i mail, ale ja bym polecał jedynie telefon, poprzez inne formy cieżko złapać z nią kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.