Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuchy w Gliwicach lub okolicy


DeTom

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze Tomku...mam coś napisac to pisze :)

 

Więc tak ... jako że późno, napisze bez ściemy... Odsłuch w skadzie: Lech, Tdrozd, ja w mojej skromnej osobie, i ciastka z polewą czekoladową :)

 

Kolumny: Ideą odsłuchu było porównanie kolumn na XT + 27TBC/G od Tomka do XT + Eton od Lecha made by Gipsy2, który to na odsłuchy zgodzić się nie chciał ... ale to bez znaczenia.

 

 

Jak grało ... Jako że lubie detaliczność, obie kolumny dla mnie grały dobrze, ale chłopaki zaczęli wychwytywać różne dingsiki. Zarówno kolumny Tomka jak i Lecha grały bardzo dobrze, u Tomka XT pracuje w 16 litrach, u Lecha w 24, jak nie trudno się domyślec różnica na basie była na kożyść Lecha... była niska średnica, ładne nasycenie, był bas (co u Tomka w pokoju jest prawie patologią :)), jednak kolumny Lecha nie potrafiły w zasadzie w ogóle wytworzyć sceny ... wszystko było z kolumn, nie ciekawie, bo w końcu scena jest ważna ...

Teraz napisze coś o wysokich tonach...jak już nadmieniłem lubie detaliczność, i ani kolumny Tomka na Seasie, ani Lecha na Etonie mnie nie drażniły, jednak chłopaki zaczęli nawijać że Eton krótko mówiąc uszy obcina w pewnych miejscach ... ja jako że nie zwracałem na to takiej uwagi (bo mnie to nie drażniło) nie wdawałem się w polemike, jednak po przyjezdzie do domu i posłuchaniu swoich Vifek D25 wyszło na ich... Eton grał zdecydowanei za głośno, wysokie były faktycznie natarczywe, ostre... być moze to kwestia tylko Lpada, a może głośnika... tekstylna membrama, stalowy front ... Wg. mnie Eton to był zły wybór dla tego XT, zdecydowanie lepiej zagrał by z nim właśnie Seas 27TBC/G.

Podsumowując ... jeśli by wstawić do kolumn Lecha Seasy ze zwrotami Tomka zamiast Etona, byłaby klasa ...

 

Napisze może też coś o pudłach... stolarka pierwsza klasa ... fornir piękny, pięknie położony, kolumny solidne , ciężkie, zasypane pewnie piachem na dole w osobnej komorze ale ... bass reflex to totalna amatorka ... nie dość że dzióra za duża i rura sięnie trzyma, to jeszcze rura ma takie żebra mocujące, i zamiast zrobic mniejszą dzióre i nacięcia na te żebra, to Gipsy wyciął otwór taki, że żebra poprostu wpadajądo środka. Rury nie ma co trzymać ... no i ... już tego nie skomentuje ... zero jakiegokolwiek wyprofilowania BR. Tak że mieliśmy efekt gratis ... coś furgało ;)

 

Reszte niech dopiszą więksi ode mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja

jak wovo powiedzial ,spotaknie mialo na celu porownanie 2 konstrukcji kolumn

Jedna konstrukcja gipsy2, druga konstrukcja mojej skronej osoby.Kolumny gipsego- piekna robota, ciezkie solidne i b dobrze wykonane ( ale jest niedorobka BR jakis z nim jest poroblem zle za mocowany ,zly frez wyglada jak by sie ktos spieszyl ) do tak ladnych skrzynek az nie przystoi.

Moje kolumny jak widac sa duzo mniejsze i wykozystuja fabryczne obudowy kolo 16 l.

Co do basu -mozna bylo sie spodziwac ze przy 24 l u gipsy bedzie go wiecej i nizszy,bylo tak ale niestety niezszej jakosc ,w momencie podlaczniea mocnego wzmacniacza problem z kontorla basu w XT w 24l nie wystepowal byl pozadnie kontrolowany przez SPAWARNIK silversounda.

eton jako gwzidek b ciekawy glosnik choc ma troche podbarwione wyzsze rejestry .gra czysto i detalicznie ,moze minimalne scisze go dobrze mu zrobi( generalnie b dobry glosnik )srednica z obu kolumn podoba i lekko wrzaskilwa z recji mojego pomieszczenia i z racji glosnika XT ( ten typ tak ma) Po rozmowach z wlasicielem czerwonych XT dowiedzilem sie ze na XT18wh zastowsowalem b podbna zwrotke wiec dlatego podbne granie.

SEAS- wg mnie bardzo dobry glosnik zadna vifka mu nie siadzie , czaruje smaczkami cyknieciami ,plumpnieciami dzwoneczami wszelkiego rodzaju przeszkadzajkami.

CDN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT + Eton

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to,ze w przypadku monitorow(XT18+Eton,fornir padouk) Gipsy bardziej sie postaral.Eton w tej aplikacji jest bardzo detaliczny i szczegolowy,kapitalnie oddaje rozne smaczki perkusyjne.Nie jest natomiast ostry czy natarczywy,wysokie tony potrafia zabrzmiec wrecz slodko.Na ciezkich,ponad 20 kg standach monitorki ladnie wybudowuja scene w glab,za kolumnami i znikaja.Bas nie schodzi nisko ale jest ladnie kontrolowany.Jesli chodzi o rure basrefleksu,to wyprofilowana jest ona tylko na zewnatrz,nie slychac jednak furkotania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym rzecz ale juz drugie kolumny autorstwa Gipsy 2 slucham i obie maja podobny problem slabo dziwek urywa sie z kolumn nie buduje sceny.Moze to wina jakiego bledy pomiaru ,albo nie wiem .Ja kozystam z tego samego urzdzenia i mio ze nie jest idealnie to nie musze sie specjalnie strac z ustawieniem aby dzwiek tworzyl calkiem przyzwoite stereo .

Wg mnie slabe stereo odpowiedialne sa problemy z faza.

A co do SPAWARY- wzmaka silversound to juz sam nie wiem czy byl podlaczany do XT czy nie ,wiem ze napewno gral ale z czym to juz sie pogubilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tdrozd ... no weź sięnie kłuć i przyznaj mi racje :) 18 kawałek ze stlamacha: kolumny Lecha + Rotel vs. DrozdAC + Silver ... a pisząc: "problem z kontorla basu w XT w 24l nie wystepowal byl pozadnie kontrolowany przez SPAWARNIK silversounda." chciałem chyba powiedzieć o mojej końcówce, bo Silver na kolumnach Lecha nie grał. Prównywaliśmy Rotela z moim Oremusem, którego to Oremus skasował na czołowe, powiedz że nie. Żeby nie było, to Ty to mogłeś napisać ... jak ja lubie autoreklame hehehe :P żartuje.

 

Bemol... o ile dobrze sobie przypominam Ciebie na odsłuchach nie było, więc skad możesz wiedzieć jak ten Eton grał ?? My tu mówimy jak grał Eton w całej kolumnie, a nie jak gra głośnik ogólnie ... to ma tu mało do rzeczy, bo był zdecydowanie ostrzejszy od aluminiowego Seasa 27TBC/G... a nie powinien wg. mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vovo.

Owszem,nie bylo mnie na odsluchach u Ciebie,ale jakbys te czerwone podlogowki ciachnal pod Vifa,to zostalyby moje monitory.Nawet fornir i front skrzynki sa identyczne.

Nie przeczytales dokladnie mego wpisu.Napisalem,ze w przypadku monitorow Gipsy bardziej sie postaral i lepiej zaaplikowal te same glosniki.Ty sluchales tych kolumn przez pare godzin,a ja slucham monitorkow od dwoch miesiecy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Wovo a nie "Vovo"...

 

Po drugie Twoje minitory nie mają 24 litrów, co za tym idzie jest mniej basu, a co za tym idzie subiektywne odczucia są inne ... jak sobie weźmiesz przytniesz troche Etona, to będzie Ci siezdawało że masz więcej basu ...tak jest ... Nie bardzo jest sens porównywać monitorów do podłogowców. I nie wiem po co o tym mówisz ... to nie zmieni fakty że Eton ucina w pewnych momentach uszy w kolumnach Lecha, i że Lechu musi go troche przyciąć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech jak i Bemol zwrotki mają praktycznie identyczne. Kto wie,może za wspaniałą i przyjemną współpracę z Bemolem podczas produkcji monitorów - kolumny te posiadają tzn "ducha" ? :)

 

Z tym otworem BR to w zasadzie powinien tam być otwór o 0,2 mm mniejszy ,a robienie mniejszego Fi i robienie nacięć na żebra to byłoby idiotyzmem a sadomaso to nie jestem :). Psg lub butaprenik na krawędzi otworu rozwiąże problem,choć jak jeszcze kolumny były u mnie to tunel dość dobrze sie trzymał i nic nie furkotalo ,a 2 inne osoby które miały przyjemność lub nieprzyjemność posłuchac tych kolumn też nic nie słyszały.

 

Co do brzmienia Etona - uwazam że to głośnik detaliczny i przez swoją detaliczność jest wrażliwy,czasem nie wszystko na nim dobrze brzmi. I inni jak bedą go aplikować muszą wiedzieć że trzeba go bardzo mocno poskromić L-padem !

 

O złej scenie kolumn wg Wovo wypowiadac sie nie moge bo nie zaobserwowalem tego,jednakże wezme to pod uwage jesli mialaby jakakolwiek kontrukcja powstac na tym glosniku. Chcialem jedynie zaznaczyc ze wiekszych problemów fazowych brak.

 

Tyle mam do powiedzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gipsy niby zwrotnica taka sama ale mala roznioca w Lpadzie np 1ohm i juz gra lagodniej.

trudno porownywac monitory i podgogowce

chyba ze obie konstrukcje maja podobne litry,ta kolumna XT+ eton moze zagrac naprawde dobrze z wiekszoscia sprzetu jaki jest na rynku pod warunkiem ze nie jest on nadto rozjasniony.

Jak powiedzialem eton jako gwizdek mi sie bardzo podobal ale moze z moim systemem (mam dosc czysty i nie zamulony system ) gra wyraznie za ostro.

Co do kontroli basu chyba rzeczywiscie pod XT byl podlaczony wzmak wovo(a nie jak powiedzialem SREBRNA SPAWARA) i on nie mial problemow z kontrola czego nie mozna powiedziec o rotelu.Choc wole XT w mnijszych litrach.

Bardzo mile zaskoczyl mnie cedek Leszka -jakis denon po tuningu piotrka 608 ,porownywalismy go z moim sony 227 es i wielkich roznic nie zaobserwowalismy i ze wzgledu na mala ilosc czasu nie robilismy dalszych porownan CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uscislienia

SREBRNA SPAWARA to wzmak silver sound (jest czarny i na fotce ponizej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkich którzy chcieli by miło (mam nadzieję :-) spędzić czas, porozmawiać i przy okazji posłuchać mojego nowego wzmacniacza zapraszam w najbliższy piątek tj. 14.07 do tdrozda któremu tu dziękuje za przygarnięcie mnie z całym tym majdanem pod swój dach. Dla tych którzy nie byli jeszcze u Tomka informuje że mieszka on w Rybniku, po resztę szczegółów dotyczących dojazdu proszę kontaktować się bezpośrednio z nim. W grę wchodzą godziny popołudniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że napiszę jeszcze parę słów co to za wzmacniacz. Jeśli ktoś zauważył swego czasu info na forum o S100i to obecny jest jego ulepszoną wersją. Dokonałem zmian zarówno w pre jaki i w końcówkach mocy co zaowocowało poprawą środka i góry pasma. Nie będę tu opisywał brzmienia bo na oceny przyjdzie jeszcze czas powiem tylko że mi się podoba :-)) a to chyba najważniejsze. Jedno mogę zapewnić dostarcza mocnych przeżyć zwłaszcza na dole pasma :-)) Stylistyka też się zmieniała cały zestaw to trzy osobne klocki i stąd nazwa CUBE. Więc jeśli macie chwilę jeszcze raz zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że musi to być coś (!) ;) /Jak się kiedyś wybiorę na południe Polski - chętnie bym posłuchał. Tym bardziej, że mój obecny system gra od dzisiaj..., no wiecie jak : ))))))))))))))))))))))/ A wielu zwątpiło, że można mnie zadowolić, hehe :) Ciekawym konfrontacji z EVO albo może z serią DESTINY (takiego jednego producenta ;))/

Niebagatelną rzeczą jest w moim obecność niejakiego IC "węglowca", którego ktoś nieopatrznie wypuścił z rąk :) /Błąd i nie błąd : )))/

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 chętnie byśmy Cię zobaczyli znowu u nas. Jeśli byłbyś gdzieś w pobliżu znowu przejazdem zapraszam, bardzo cenie sobie Twoje celne i trafne uwagi. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeTom, 9 Lip 2006, 23:14

 

Dziękuję, z wielką przyjemnością będę o zaproszeniu pamiętał.

Ostatnim razem zapamiętałem jak grał konkurent Aboxa... - wielki szacuneczek dla Twoich umiejętności, dobrego wzmaka i ucha.

 

Chociaż mieszkamy daleko od siebie, zapraszam i ja. (Jeszcze trochę i nie będzie problemu z noclegiem...)

Kosztuje mnie to trochę zdrowia i czasu ale koniec zawsze wieńczy dzieło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 jak skończysz daj znać chętnie wpadnę popodziwiać Twoje dzieło no i posłuchać muzyki w pięknych okolicznościach przyrody jaką na mazurach macie.

 

"celne i trafne uwagi" boże nie powinienem po spożyciu siadać do komputera :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pojechali

powiem co bylo :

wzmaki- detomowy CUBE ,MONOBLOKI PANA MACKA na diabelkach

cedeki -same soniaki wszystkie poza jednym to wyposazone w TDA 1541 stare dobre konstrukcje o odobnym brzmieniu i jeden soniak z przetwornikiem Stelmacha

pre: mocno modyfikowana koda by McG,i pre z kpl CUBE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po chwile oddechu może napisze jako pierwszy co to jest to CUBE i jak to grało. Więc CUBE to para monobloczków + pre konstrukcji DeToma. Co prawda jest to DIY, ale gdybym nie znał DeToma to pomyslałbym że to firmówka. Wykonanie nie pozostawia ciena wątpliwości, poprostu fabryka i to na najwyższym poziomie właczając w to anodowanie, malowanie proszkowe, paru milimetrowe aluminium, poteżne radiatory... klasa.

Jak grało ?? Kolumny Tdrozda dzyli tzw. DrozdAC`i nawet nie probowały zagrać po swojemu. Moc CUBE może nie jest kosmiczna ale prądu to te monobloki nie żałują napewno i pchają go w kolumny ile tylko mogą. Słuchaliśmy muzyki z przedziału oc jazzu do rocka i na każdym rodzaju muzyki CUME nie dały ciała. Piękne brzmienie, niesamowita scena, barwa bardzo dobra i do tego wyśmienita kontrola. Wszystko to sprawia że CUBE to niesamowity wzmacniacz który swojej ceny warto jest bezapelacyjnie. Wszystko grało na CD SONY CDP-227 ESD od McGyvera i tunningowanego przez McGyvera. Bardzo dobra robota Adamie... jeszcze troche i mój 227 tez tak zagra heh :) Do Tomka przyjechały też monobloki pana Maćka ...niestety nie słuchałem bo musiałem zmykac do pracy... ale robia wrażenie wizualne :) No i ważą wiecej niż końcówy estradowe Dynacorda które mam w pracy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dodam jeszcze że całość przyjechała w porządnie zrobionym przez kolego Cyka Case`ie z 18mm MDFu... wrażenie niesamowite :) Załaczam pare fotek... za jakość przepraszam, to tylko Siemens S65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3694-100008843 1170296690_thumb.jpg

post-3694-100008844 1170296689_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Po lewej DeTom, w środku przyszły właściciej tej wersji CUBE, a po prawej kolega z Audiostereo którego nicku nie pamiętam - przepraszam... bezskutecznie chowający się przed kadrem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3694-100008841 1170296693_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.