Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze słuchawek (tani hi-end) + źródło


profsor500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was bardzo serdecznie.
Przy okazji modernizacji PC planuję również zwrócić uwagę na poprawę jakości dźwięku. Swojego czasu posiadałem HD600, ale z pewnych powodów sprzedałem. Teraz planuję wrócić do sprzętu podobnej jakości.
Muzyka jakiej słucham to głównie rock (i spokojny i ciężki), trochę metalu, czasem trafi się muzyka poważna (tutaj głównie w grach komputerowych).
Zależy mi przede wszystkim na szczegółach, w miarę naturalnym (płaskim) brzmieniu i dużej scenie (chciałbym nie czuć, ze mam na sobie słuchawki, a że jestem w studiu nagrań ).
Aktualnie myślę o HD600/650, ale szukam alternatyw, może coś tanszego w stylu hd599? Ciężko znaleźć mi na necie coś poza forum, gdzie są informacje.
Po wyborze słuchawek zostaje źródło.. wiem, że nie powinny być one raczej zasilane z telefonu, może jakaś karta dźwiękowa wystarczy? Na tym się kompletnie już nie znam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dosyć bogate doświadczenia ze słuchawkami. Dużo zależy od toru. Jeśli ma być mobilnie to pomyśl nad przenośnym daciem np. chord mojo, Audiotrak Prodigy Cube, ew. droższym dapem np. colorfly c10 dobre używki można dastać już w sensownych cenach. Mobilny dzwięk jak z analoga to coś w czym można się zakochać.

Co do samych słuchawek to miałem hd600, 650, 800, akg 550, 700, 712, nightowly, maze 99, etc. Moje zdanie jest takie, o ile nie planujesz wydać ponad 3000 zł na jakieś magnety to wybieraj Beyerdynamic dt150. Do rocka są jak stworzone, w tym przedziale cenowym według mnie niezwyciężone, wyśmienity bas, szczegółowa choć płaska średnica i łagodny treble. Jedynie ze sceną sobie nie radzą świetnie i grają raczej "intymnie", ale bez żadnej klaustrofobii. Chociaż to też można zrównoważyć torem. Jak się szybko pocisz to uważaj tlyko na sklejkę przy padach. W większości studiach nagraniowych nadal są pierwszym wyborem, tanie i solidnie wykonane. Bardzo rytmiczne granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
HD599 to brzmienie bardzo nasycone i spokojne. Jeżeli zależy Ci na lepszej prezentacji sceny dźwiękowej i szczegółowości to zdecydowanie lepszym wyborem będzie wybór pomiędzy HD600, a HD660s. Bardzo dobrym połączeniem dla tych słuchawek jest Audiolab M-DAC Mini lub Chord Mojo. Audiolab to brzmienie bardzo poukładane o dużej funkcjonalności. Mamy na pokładzie dobry przetwornik cyfrowo analogowy z możliwością odtwarzania muzyki przez bluetooth czy komputera przez kabel USB typu micro. Bazując na opinii naszych klientów mogę jedynie napisać, że M-DAC Mini to jeden z  najczęstszych wyborów w przypadku tych słuchawek. Chord Mojo to bardzo duża moc wyjściowa. Jest to urządzenie, którego swojego czasu użytkowałem ze słuchawkami HD800 jako zestaw "mobilny. Jest to brzmienie nasycone i dynamiczne co w przypadku cięższej muzyki ma ogromne znaczenie. 
Pozdrawiam 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołóż i zakup HD660s - będziesz o niebo bardziej zadowolony. Do tego tylko i wyłącznie MOJO z Chorda. Dobre połączenie - barwne,nasycone, szybkie z precyzją. Ewentualnie drugą opcją jest HD600. Skoro sprawdzone i cieszyły ucho to może pozostań przy nich ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.