Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy zestaw 5.0 lub 5.1 do mieszkania


rafiol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Co dwie głowy to nie jedna, tym bardziej warto zwrócić się do wielogłowej forumowej hydry o pomoc.Już nie raz pomogła.

Sprzedałem Pylony Pearl 25 i dodatki surround Cantona, co było dość przypadkowym zestawem i szykuję się do zakupu nieco bardziej z głową pomyślanego kompletu 5.0 lub 5.1 do swojego mieszkania. Warunki brzegowe:

- pomieszczenie o pow. 21m2

- proporcje film-muzyka: 70/30

- kolumny, zarówno przednie jak i surround będą maksymalnie blisko ściany

- kolumny przednie nie mogą mieć więcej niż 85cm wysokości (to ważne, Pylony były już trochę za duże)

- kolumny tylne muszą być on-wall a w każdym razie nie mogą przekroczyć 12cm głębokości

- przyjemne, kontrolowane niskie tony konieczne. Mogę w terminie późniejszym uzupełnić zestaw 5.0 o subwoofer jeśli okaże się, że bez niego nie jest ok. Nie jestem fanem techno basu, ale lubię jak efekty filmowe mają swoją "masę"

- cena na razie nie gra roli, jeśli nie zmieszczę się w budżecie, rozłożę zakup w czasie, ale powiedzmy że za 5.0 nie chciałbym zapłacić więcej niż 3500pln

Zestaw może być kombinowany, np. na tył może iść jedna firma, kolumny przednie z innej. Wiem, że będzie trudniej o równowagę tonalną, ale głębokość surroundów może być kłopotliwa, zdaję sobie sprawę. Macie jakieś pomysły?  Sam na razie znalazłem Dali Oberony albo Zensory, tylne to może Wharfedale DX 2 albo ponownie jakiś Canton...ale powoli gonię w piętkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się że przy założonej przez Ciebie wysokości kolumn ciężko znaleźć jakąkolwiek propozycję, więc albo zmienisz założenia, albo proponuję kupić małe monitory i je zawiesić na ścianie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan brać tylko pod uwagę Oberony ponieważ Zensor nie jest już produkowany i dostępny. Na tył może Pan zastosować Dali Oberon On-Wall https://www.q21.pl/dali-oberon-on-wall-bialy.html

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oczywiscie myslalem o tym, ale przestrzen (+standy) zajma te sama a nie wydaje mi sie abym uzyskal pelnowymiarowy kinowy dzwiek, zwlaszcza w zakresie niskich tonow. Ale moge sie mylic, po prostu szukajac nie znalazlem niczego, co przekonaloby mnie do innej wersji. Ale moge sie bardzo mylic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem ? 
Zensor nie jest już produkowany ale można jeszcze spokojnie dorwać nowe z zapasów, są teraz tanie, surround można zbudować na modelach Zensor Pico, spokojnie w okolicach założonego budżetu do ogarniecia, ale to trzeba myśleć już.

Oberon jest nowszy ale sporo droższy, na początek by trzeba zacząć od Frontów raczej.

Jedne i drugie są świetne, a już w ogóle w tej cenie.

Jest jeszcze Monitor Audio Bronze 5 w tym rozmiarze ale cenowo podobnie jak Oberon.

Trzy świetne rozchwytywane serie kolumn.

Na Monitorach które wszędzie poza polskim internetem są normalnymi pełnoprawnymi kolumnami to już w ogóle można tu zaszaleć.
Niskimi tonami i tak zajmie się subwoofer, w kinie podłogówka go nie zastąpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż myślę o Zensorach, zastanawiam się tylko jak brzmią w stosunku do Pylonów Pearl 25 i czy nie będą zbyt delikatne. Jednak wybór kolumn podłogowych w okolicach 85cm wysokości nie jest zbyt duży. Masz jakiś komentarz co do brzmienia Zensorów w kinie?

Monitor Audio Bronze/Silver są już za duże.

Pico są za duże, może centralny byłby do zrobienia z tej serii, ale na tył są za głębokie, tu ogranicza mnie 12cm. Myślałem więc o Monitor Audio Radius R45HD, mają 10x10x10. Ktoś coś wie o tych maluchach ? Jak to się zgra z resztą?

Do wyjęcia są jeszcze na tył Wharfedale DX 2. Nie mam doświadczeń.

Po zakupie frontów i surroundu, centralnego - następny miesiąc to subwoofer. No i pytnie - jak to poskładać, żeby było dobrze ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafiol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są subiektywne totalnie wrażenia ? Wiele zależy też od elektroniki, Zensor to raczej stonowane i uniwesalne brzmienie, często dla wyostrzenia poleca się do nich np. ampy Yamahy ? Klienci zawsze byli zadowoleni ?

Jak lubisz "ostrzej" to może faktycznie Te monitor audio Bronze i wtedy do nich te kostki na tył ?

Jak masz o wszystko obawy to może skup się na jednym producencie ?

Obczaj też Monitor Audio Monitor 200, też mogą się spawdzić, cena jest spoko i wyglądają ekstra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tu czuję kłopot, bo u mnie na bank grałyby z Denonem - lubię profil dźwiękowy tych amplitunerów i nie przewiduję zmiany, chyba że na wyższy model. Może być więc za ciepło i za miękko ?

Monitor Audio 200, trochę za wysokie i bass reflex z tyłu - u mnie stoją maksymalnie przy ścianie. Jak widać lekko nie ma ?

Z uwagi na rozmiar albo rozwiązania konstrukcyjne odrzuciłem sporo modeli, w tym Jamo 807 i 809, Zensory 7, Monitor Audio Bronze/Silver, Melodika nie ma białych, Indiana Lina za wysoka...Obawy nie są więc o wszystko ? ale trudno jest zgrać parę detali w  jednej konstrukcji. Naprawdę nie sądziłem, że będzie taki kłopot, kiedy zabierałem się za poszukiwania. Dobra wiadomość jest taka: jest na rynku nisza na naprawdę kompaktowy, nieźle brzmiący zestaw do kina/muzyki w klasie podstawowej/średniej niższej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak wspomniałem jest masa zestawów opartych na monitorach, siedzisz tu 8 lat to chyba warto już obczajać jakieś podstawy ;)
Jak się nie ma miejca na podłogówki to się kupuje monitory, na ogół wtedy o półke lepszej klasy więc grają lepiej, a dołem i tak zajmuje się sub. Jeżeli musisz mieć małą podłogówkę biała z przednim otworem to do wyboru jest tylko Zensor 5 którego już trudno będzie kupić więc nie zwlekaj lepiej bo będziesz musiał zupełnie zrezygnować albo dołożyć do Oberona.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wybrzydzam, ale nic mi do salonu z podstawkowych nie pasuje. No nie, jakbym nie kombinował. Tym bardziej, że wraz ze standami zajmą one dokładnie tyle miejsca co kolumny podłogowe, więc przestrzennie zysk żaden lub minimalny. 

Mam jeszcze chwilę, pomyślę nad różnymi opcjami. Ale warto było spytać i tak, bo to dobrze robi na myślenie, nawet jeśli nie dostanie się gotowego rozwiązania. Tak że - dzięki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.