Skocz do zawartości
IGNORED

Koniec amatorskich projektorów KD?


bronstein
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Pierwsze zdanie świadczy tylko o tym , że kolega nigdy nie miał do czynienia z projektorem i myli go z rzutnikiem . Projektory do KD są zgodne z kolorami REC 709 . Brak głębi cóż za wymysł gdy chodzi o obraz dwuwymiarowy a kontrast wystarczy zadowalający .

Jak by nie patrzeć to filmy robione są pod projekcję w kinach a i seriale tworzą ludzie wyszkoleni do tworzenia kinowek .

Od dziesięciu lat nie mam telewizora także mózg nie ma zachcianki na oleda bo nie wie co to . Ciekawe jakie są objawy buntu oczów . Domniemam , że to zdarza się przy oślepiającym , wykontrastrzonym , przekolorowanym i promieniującym telewizorku . 

Z telewizorka radość minie jeszcze szybciej a pozostanie spora dziura w budżecie

Przepraszam, czy kolega jest autystyczny, czy może przeczytał tylko to jedno cytowane z mojej wypowiedzi zdanie i tyle? Przepraszam za tą "autystyczność", ale  kolega już po raz drugi wyciął mi cytat z kontekstu robiąc niezły kogiel mogiel w stosunku do moich zamysłów. Takie rzuty kulą w płot potrafią irytować. Irytują ponieważ jestem wrogiem tych "wykontrastrzonych , przekolorowanych i promieniujących telewizorków" jak mało kto i tutaj przybijam piątkę za bardzo trafne określenia. TV posiadam, bo jak w każdym domu jest potrzebny do zaliczania programu telewizyjnego i nic więcej, bez dodatkowych wymagań co do przesadnej wielkości bo telewizor nigdy nie zastąpi dobrej projekcji, bo projektorem nigdy nie będzie. Tv owszem będzie górował nad projekcją z byle czego, na byle czym i w byle jakich warunkach. Nawet jedno z tych "byle" ją skutecznie zepsuje a częst to się dzieje. Irytują, bo cały czas piszę o tych różnicach decydujących o dobrej projekcji, zadowoleniu i w ogóle sensu posiadania proja, przeciwko amatorskiemu podejściu do sprawy, które szkodzi i wielu do projekcji w domu potem  zniechęca, a szkoda. To też wiąże się z błędnym zakupem i użytkowaniem tzw rzutnika prezentacji do KD ale nie tylko to, napisałem to jasno w 1 moim poście.Tak samo  będzie szkodzić sprawie zakupienie proja zgodnym z rec 709  i użytkowanie go w warunkach degradujących te kolory, czy tu kolega się nie zgodzi? ,czy przy śniadanku w dzień  na ścianie lub byle ceracie te kolorki z super proja spełnią Rec ? O czym w ogóle kolega pisze?  Nigdzie też nie dałem wyrazu że wolę tv. Od ok 15 lat nie obejrzałem ani jednego filmu w tv , bo dla mnie dobry film /nie serial/ to kino, a kino to projekcja na dużym ekranie i to na maxymalnie wysokim poziomie  na jaki mnie stać. Nie stać mnie na zbyt wiele, ale jestem wręcz  koneserem dobrego obrazu projekcyjnego 2D i 15 lat przy tzw. rzutniku albo lichym projektorze bym nie wytrzymał,  oglądałbym filmy na tv bo "wielkość" by przegrała. U mnie wielkość i jakość  obrazu muszą iść w parze, staram się jak mogę bo słabo znoszę kompromisy, ale oczywiście w moim systemie też są.  Znalazłem swój sposób aby było relatywnie  tanio i dobrze a nawet lepiej i  aby spełniać marzenia o dobrym kinie we własnym domu ,dla mnie ten ekran to okno na świat tylko i wyłącznie filmów kinowych, przez brudne szyby nie patrzę. Nie stało się to na pewno za pomocą rzutnika i byle ceraty na ścianie czy nawet średniej lub wyższej klasy projektorów lcd i dlp . Śmiem nawet twierdzić że akurat reprodukcja kolorów mojego projektora ich wierność i oryginalność, głębokość czerni oraz dynamika obrazu ośmieszyła by kolegi maszynę jaka by tam ona nie była mimo, że moja okazała by się tańsza. Prosiłbym aby kolega przykładał więcej uwagi do tego co czyta i jak potem wycina  snując mylne wnioski tylko na swój użytek, bo wychodzą jaja. Mój cytat który kolega wyciął tyczył się do wypowiedzi kolegi Drwredman który  powiela to co standardowo się najczęściej dzieje  tzw. początkowe pseudozadowolenie z użytku swojego projektora bądź rzutnika tylko za sprawą dodatkowych cali w stosunku do swojego  tv, gdzie dalej w wypowiedzi uznaje za błahe czynniki odpowiadające w/g mnie za słabą  jakość jego projekcji chociaż jej nie widziałem . Ja  podważam  to psedozadowolenie, uważam że z czasem w związku z tymi negatywnymi czynnikami jak wielu innych przed nim zrezygnuje z proja i zasili Olx,  jeżeli nie podniesie tej jakości, po prostu nie zacznie gonić dalej króliczka, . Moim zamysłem nie było pchnięcie kolegi Drwredman w kierunku telewizora a wręcz przeciwnie aby słabe punkty projekcji nie bagatelizował tylko z czasem poprawiał.

Wyśmianie-zdyskredytowanie bądź zanegowanie istnienia  tzw głębi w profesjonalnym obrazie kinowym 2D  dyskredytuje w moich oczach kolegę z dalszej dyskusji o projekcji takiego ruchomego obrazu 2d. Kolega najwyraźniej  w ogóle nie wie o czym pisze, ja się z tym nie będę zderzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Johnyrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Johnyrambo napisał:

Przepraszam, czy kolega jest autystyczny, czy może przeczytał tylko to jedno cytowane z mojej wypowiedzi zdanie i tyle? Przepraszam za tą "autystyczność", ale  kolega już po raz drugi wyciął mi cytat z kontekstu robiąc niezły kogiel mogiel w stosunku do moich zamysłów. Takie rzuty kulą w płot potrafią irytować. Irytują ponieważ jestem wrogiem tych "wykontrastrzonych , przekolorowanych i promieniujących telewizorków" jak mało kto i tutaj przybijam piątkę za bardzo trafne określenia. TV posiadam, bo jak w każdym domu jest potrzebny do zaliczania programu telewizyjnego i nic więcej, bez dodatkowych wymagań co do przesadnej wielkości bo telewizor nigdy nie zastąpi dobrej projekcji, bo projektorem nigdy nie będzie. Tv owszem będzie górował nad projekcją z byle czego, na byle czym i w byle jakich warunkach. Nawet jedno z tych "byle" ją skutecznie zepsuje a częst to się dzieje. Irytują, bo cały czas piszę o tych różnicach decydujących o dobrej projekcji, zadowoleniu i w ogóle sensu posiadania proja, przeciwko amatorskiemu podejściu do sprawy, które szkodzi i wielu do projekcji w domu potem  zniechęca, a szkoda. To też wiąże się z błędnym zakupem i użytkowaniem tzw rzutnika prezentacji do KD ale nie tylko to, napisałem to jasno w 1 moim poście.Tak samo  będzie szkodzić sprawie zakupienie proja zgodnym z rec 709  i użytkowanie go w warunkach degradujących te kolory, czy tu kolega się nie zgodzi? ,czy przy śniadanku w dzień  na ścianie lub byle ceracie te kolorki z super proja spełnią Rec ? O czym w ogóle kolega pisze?  Nigdzie też nie dałem wyrazu że wolę tv. Od ok 15 lat nie obejrzałem ani jednego filmu w tv , bo dla mnie dobry film /nie serial/ to kino, a kino to projekcja na dużym ekranie i to na maxymalnie wysokim poziomie  na jaki mnie stać. Nie stać mnie na zbyt wiele, ale jestem wręcz  koneserem dobrego obrazu projekcyjnego 2D i 15 lat przy tzw. rzutniku albo lichym projektorze bym nie wytrzymał,  oglądałbym filmy na tv bo "wielkość" by przegrała. U mnie wielkość i jakość  obrazu muszą iść w parze, staram się jak mogę bo słabo znoszę kompromisy, ale oczywiście w moim systemie też są.  Znalazłem swój sposób aby było relatywnie  tanio i dobrze a nawet lepiej i  aby spełniać marzenia o dobrym kinie we własnym domu ,dla mnie ten ekran to okno na świat tylko i wyłącznie filmów kinowych, przez brudne szyby nie patrzę. Nie stało się to na pewno za pomocą rzutnika i byle ceraty na ścianie czy nawet średniej lub wyższej klasy projektorów lcd i dlp . Śmiem nawet twierdzić że akurat reprodukcja kolorów mojego projektora ich wierność i oryginalność, głębokość czerni oraz dynamika obrazu ośmieszyła by kolegi maszynę jaka by tam ona nie była mimo, że moja okazała by się tańsza. Prosiłbym aby kolega przykładał więcej uwagi do tego co czyta i jak potem wycina  snując mylne wnioski tylko na swój użytek, bo wychodzą jaja. Mój cytat który kolega wyciął tyczył się do wypowiedzi kolegi Drwredman który  powiela to co standardowo się najczęściej dzieje  tzw. początkowe pseudozadowolenie z użytku swojego projektora bądź rzutnika tylko za sprawą dodatkowych cali w stosunku do swojego  tv, gdzie dalej w wypowiedzi uznaje za błahe czynniki odpowiadające w/g mnie za słabą  jakość jego projekcji chociaż jej nie widziałem . Ja  podważam  to psedozadowolenie, uważam że z czasem w związku z tymi negatywnymi czynnikami jak wielu innych przed nim zrezygnuje z proja i zasili Olx,  jeżeli nie podniesie tej jakości, po prostu nie zacznie gonić dalej króliczka, . Moim zamysłem nie było pchnięcie kolegi Drwredman w kierunku telewizora a wręcz przeciwnie aby słabe punkty projekcji nie bagatelizował tylko z czasem poprawiał.

Wyśmianie-zdyskredytowanie bądź zanegowanie istnienia  tzw głębi w profesjonalnym obrazie kinowym 2D  dyskredytuje w moich oczach kolegę z dalszej dyskusji o projekcji takiego ruchomego obrazu 2d. Kolega najwyraźniej  w ogóle nie wie o czym pisze, ja się z tym nie będę zderzał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Johnyrambo napisał:

Przepraszam, czy kolega jest autystyczny

A owszem jak każdy geniusz . Własciwie to w tym momencie skończę i naślę na kolegę Subfana . On na pewno rozezna się w tym chaotycznym bełkocie i sobie potrollujecie . Od siebie tylko dodam , że w głowie kolegi rodzą się różne zamysły a ręka pisze coś zupełnie innego . Czyżby było was dwóch ? Skądś to znam .

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Warm Hoxton napisał:

A owszem jak każdy geniusz . Własciwie to w tym momencie skończę i naślę na kolegę Subfana . On na pewno rozezna się w tym chaotycznym bełkocie i sobie potrollujecie . Od siebie tylko dodam , że w głowie kolegi rodzą się różne zamysły a ręka pisze coś zupełnie innego . Czyżby było was dwóch ? Skądś to znam .

 

 

 

 

 

 ręka pisze zgodnie z zamysłami tylko sprawa czyjegoś geniuszu kuleje, brak wiedzy w temacie ,pobieżne czytanie takim geniuszem trafiania kulą w płot  skutkuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Johnyrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Johnyrambo napisał:

Mój cytat który kolega wyciął tyczył się do wypowiedzi kolegi Drwredman który  powiela to co standardowo się najczęściej dzieje  tzw. początkowe pseudozadowolenie z użytku swojego projektora bądź rzutnika tylko za sprawą dodatkowych cali w stosunku do swojego  tv, gdzie dalej w wypowiedzi uznaje za błahe czynniki odpowiadające w/g mnie za słabą  jakość jego projekcji chociaż jej nie widziałem . Ja  podważam  to psedozadowolenie, uważam że z czasem w związku z tymi negatywnymi czynnikami jak wielu innych przed nim zrezygnuje z proja i zasili Olx,  jeżeli nie podniesie tej jakości, po prostu nie zacznie gonić dalej króliczka, . Moim zamysłem nie było pchnięcie kolegi Drwredman w kierunku telewizora a wręcz przeciwnie aby słabe punkty projekcji nie bagatelizował tylko z czasem poprawiał.

No i tu się kolega myli. Jeśli proj trafi na OLX to tylko dlatego, że zastąpi go lepszy. Celowo zacząłem z niższej półki choć mam kolegów, którzy mają b.dobre kino i śmiało mogliby wskazać jaki dobry projektor, kupić i z jakim ekranem, ale na razie mnie na to nie stać, albo mam inne wydatki. Cieszę się i to bardzo, z tego co mam. Wielokrotnie przekonałem się, że własne doświadczenia są najlepsze, bo można wybrać dokładnie to na czym nam zależy. Jedni lubią wielkie ekrany, bez względu na jakość projekcji, inni wolą mieć super dźwięk, a jeszcze inni wyświetlają projekcje na ścianie. Widziłem jak wgląda bardzo dobra domowa projekcja i wiem, czego wymaga, więc wiem do czego muszę dążyć. Wbrew wszystkim nowinkom technicznym, każdy kto ma projektor wie, że najważniejsze jest zaciemnienie pomieszczenia, to pozwala wyciągnąć kontrast, głębię i kolory nawet z tańszych projektorów. 

Uważam, że moje słabe punkty, są mało irytujące, ale wiem, że są i będę je sukcesywnie poprawiał. A zachwyt zawsze ma każdy z nas gdy coś sobie kupi.Cieszmy się z tego co mamy i doradzajmy kolegom jak tylko możemy, mając poparcie we własnym doświadczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DrWredman napisał:

No i tu się kolega myli. Jeśli proj trafi na OLX to tylko dlatego, że zastąpi go lepszy. 

Uważam, że moje słabe punkty, są mało irytujące, ale wiem, że są i będę je sukcesywnie poprawiał. 

Nie nie mylę się bo jednak gonisz króliczka, a olx będzie przy tym tylko pomocny i bardzo dobrze . Słabe punkty zawsze są na początku mało irytujące bo początkowy zachwyt wynika głównie z wielkości ekranu , wprawiamy się w dobry nastrój - jest dobrze bo duże, a miałem przecież małe. Jeżeli tylko obnażą się u Ciebie większe wymagania  to tylko po pewnym czasie i to za sprawą irytacji którą nazwałeś małą  aż do dużej. Jej wzrost wynika z upływem czasu podczas którego naoglądasz się z przesytem wad jakościowych takiego obrazu,  a zachwyt nad samą wielkością zmaleje. Chcesz wady sukcesywnie poprawiać, to bardzo dobrze bo o to chodzi. Pierwszy twój post wskazywał tylko euforie nad rozmiarem i pełną akceptacje wad i stop. Powtarzam się, ale to się cały czas dzieje ,większość jednak myśli że da się tyłek szkłem utrzeć ,kupuje badziewie ogląda na ekranie czerwone jak u świni ludzkie twarze i ogólnie w szerokim zakresie padakę, w dodatku w biały dzień jako tv .Jak już mu ta wielkość przejdzie to po pewnym czasie zniesmaczony sprzedaje rzutnik czy cienki projektor i już do nich nie wraca, tv mu wystarczy. Są też tacy co kupią dobry projektor kinowy i bezczeszczą go do oglądania jedynie w dzień, często też wracają do tv bo się reflektują że ich prawdziwe kino w zaciemnieniu nie rajcuje i w sumie zamiast wyświecać drogie lampy do mało doskonałego dużego obrazu to wolą duży wygodny tv i tu dochodzą do słusznych wniosków.  Inni,  ale to mniejszość startując zbyt nisko nie doświadczając wcześniej  bezsensu projekcji dziennej myląc temat  z projekcją kinową szybko się reflektują i w miarę możliwości starają się to poprawić- warunek ....trzeba wiedzieć po co  jest dobry projektor i  chcieć mocno posiadać w domu piękny obraz kinowy. Nie wolno tego mylić z  dziennym pseudotelewizorem  na szmacie czy nawet wybitnym profesjonalnym ekranie, bo po prostu fizyka światła dziennego  czy sztucznego obcego w starciu z projekcyjnym na jakość  nigdy pozwoli , czary mary nie istnieje . Na spełnienie takich wymagań jakościowych hi endowego obrazu składa się wiele czynników nie tanich, trzeba też mieć punkt odniesienia i przynajmniej raz uczestniczyć w seansie profesjonalnego kina domowego w pełnym zaciemnieniu /nie na mieście/, tylko po to aby wiedzieć jaka jest u nas przepaść i na ile jest nas stać, jakie mamy możliwości i ile jest w nas chęci , aby coś pod ten wzorzec podciągnąć.              

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Johnyrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.