Skocz do zawartości
IGNORED

Salon Audio ON - moja opinia


Jarek Maxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam serdecznie.

Kilka tygodni temu miałem okazję odwiedzić salon ze sprzętem audio

o nazwie "Audio ON" znajdujący się niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Celem wizyty był zakup nowych kolumn.

Do tej pory mój zestaw audio składał się z lampowego wzmacniacza Fezz Audio,

kolumn Audium Comp 7, które uważałem za absolutnie docelowe i kupione też z rynku wtórnego bardzo okazyjnie.

Jako źródła sygnału używałem odtwarzacza CD firmy Rega - model Planet 2000.

Całość grała przyzwoicie ale jak to mówią "apetyt rośnie w miarę jedzenia"  ?

Jako że kolumny Audium i udało się niedawno sprzedać - zacząłem się rozglądać za czymś innym.

Zawitałem więc do Audio ON w Czechowicach -Dziedzicach by zasięgnąć porady fachowców

i posłuchać kilku zestawów.

Moje pomieszczenie to pokój o powierzchni 25 m/2

Panowie z Audio On zaproponowali bym wygodnie usiadł i poczęstowali dobrą kawą z ekspresu ?

W wyjątkowo miłej atmosferze na pierwszy ognień poszły przepięknie wykonane monitory firmy Gato Audio model FM-15

Zagrały zadziwiająco szczegółowo i bardzo energetycznie biorąc pod uwagę że to kolumny podstawkowe

byłem naprawdę zaskoczony ich efektywnością.

Następnie na ich miejscu postawiliśmy kolejne monitory - tym razem Buchard Audio S400 i tutaj

dosłownie moje szczęka opadła z wielkim hukiem na podłogę.

Zapytałem Pana Tomasza ( właściciela firmy Audio ON ) czy aby na pewno grają te małe monitorki Buchardt Audio ???

Bo przecież potęga basu i siła dźwięku była tak niesamowita że nie jedne kolumny podłogowe nie potrafiłyby temu dorównać.

Byłem niemal zdecydowany już na te kolumny, ale Pan Tomasz podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i ku mojemu zdziwieniu ?

zaproponował odsłuch powyższych kolumn w moich warunkach akustycznych - czyli u mnie w pokoju gdzie miałyby grać wraz z moją elektroniką.

Byłem w wielu różnych salonach wcześniej bo moja przygoda z audio trwa już wiele lat, ale pierwszy raz spotkałem się z tak miłym i fachowym podejściem do klienta.

" Musi Pan tego posłuchać u siebie, bo to w Pana pomieszczeniu ma grać. Akustyka w każdym pomieszczeniu jest inna i ogromnie wpływa na odbiór muzyki "

Po tych słowach zrozumiałem że dla Pana Tomka najważniejsze jest to by klient był zadowolony z zakupu.

Posiedzieliśmy jeszcze z godzinkę ( wypiłem kolejną kawę ) i podczas bardzo ciekawej rozmowy umówiliśmy się termin w którym

dostanę możliwość posłuchania kolumn u siebie.

Dwa dni później zadzwonił Pan Tomasz i oznajmił że za godzinkę będą u mnie ze sprzętem ? i małą niespodzianką.

Gdy podjechali pod dom okazało się że poza kolumnami Gato Audio i Buchardt S400 , zabrali jeszcze

duże podłogowe kolumny polskiej firmy Pylon Diamond 30.

Po wniesieniu wszystkiego i rozpakowaniu, okazało się że cały ten sprzęt zostaje u mnie na kilka dni bym mógł spokojnie

posłuchać i zdecydować.

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony i przystąpiłem do odsłuchu.

 

Tu napiszę może już nieco krócej ...

1. Kolumny Buchard Audio S 400 - w kategorii monitorów to produkt wybitny.

Bardzo ciekawa konstrukcja oparta na aluminiowym głośniku średnio-niskotonowym,

specjalnie skonstruowanej wysoko-tonowej kopułce, oraz dużej membranie biernej umieszczonej z tyłu obudowy.

W życiu nie słyszałem tak nasyconego brzmienia, tak głębokiego basu i takiej energii z tak małego monitora.

Kolumny grają bardzo szeroką i zarazem niebywale głęboką sceną, są przy tym bardzo precyzyjne i szczegółowe.

Bez najmniejszego wysiłku wypełniły muzyką mój pokój.

Kolumny bardzo uniwersalne, dla tych którzy cenią sobie ciepłe i mięsiste granie niczym dobra podłogowa kolumna ,

ale nie mają za bardzo miejsca na typowe duże podłogowe kolumny.

 

2.

Kolumny Gato Audio - monitorki które są godnym rywalem dla powyższych  Buchardt Audio.

Generują minimalnie mniej głęboki bas, ale za to w trudnych akustycznie pomieszczeniach są nieznacznie bardziej przejrzyste.

Oferują granie bardziej bezpośrednie, scena nie jest tu tak głęboka jak w Buchardt Audio co powoduje ( według mnie )

bliższy, bezpośredni kontakt z wokalem - miałem wrażenie że wokalista ( wokalistka ) stoi tuż przede mną jak żywy ?

Słuchać tu każdy oddech i każde dotknięcie struny.

Świetna precyzja, kontrola i bardzo szeroka scena na której dobrze czuć lokalizację danych instrumentów.

Kolumny najlepiej wypadają w klasyce, w lekkim i bardziej ambitnym jazzie oraz w muzyce rockowej.

Warto też tutaj pochwalić przepiękny design i stolarkę tego produktu - coś cudownego!

 

3. Kolumny Pylon Diamond 30.

Tu mamy do czynienia z dużą kolumną podłogową w systemie 3 drożnym.

Nie można więc wrzucać ich do tego samego "worka" co dwie powyżej opisane konstrukcje.

Pylon 30 oferuje brzmienie wręcz monumentalne - tu czuć wagę i wielkość każdego instrumentu.

Scena nie jest tu ani tak głęboka jak w Buchardt Audio, ani też taka szeroka jak w Gato Audio.

Mamy tu natomiast tak naturalne brzmienie, które w połączeniu z namacalnym wręcz oddaniem wagi danego instrumentu czy wokalu

powoduje wrażenie że jesteśmy na koncercie "na żywo" - wokalista, zespół stoją przed nami i grają.

Swoboda z jaką 3-drożny system generuje muzykę jest wybitna

i na tym polu nie można tego porównywać z systemami 2,5 czy 2 drożnymi - kto słuchał ten wie w czym rzecz ?

Całe pasmo jest bardzo ładnie zespolone, żaden zakres nawet trochę tu nie dominuje tworząc jedną całość.

Co warto tu zaznaczyć to mimo dużych gabarytów i 2 sporych otworów bas-reflex kolumny nie mają tendencji do

tzw " dudnienia " nawet w mniejszych pomieszczeniach.

Pylon 30 jest zbudowany na bardzo cenionej 19 mm wysokotonówce firmy Scan Speak model D 2010.

Średnie tony obsługuje 15 cm głośnik Seasa, natomiast za znakomicie kontrolowany bas odpowiadają

dwa 17 cm głośniki także norweskiego Seasa.

Całość w znakomitej obudowie z naturalnego forniru ( tu polski Pylon oferuje bardzo duży wybór kolorów i opcji )

 

Przyznam szczerze, że miałem ogromnie trudny wybór bo każde opisane tu kolumny są produktami wysokiej klasy i jakości.

Ostatecznie zdecydowałem się zakupić podłogowa kolumną Pylon Diamond 30.

Lubię potężne , wręcz monumentalne granie, a do tego sama naturalność reprodukowania muzyki mnie tutaj ujęła.

Wcześniejsze kolumny czyli Audium Comp 7 też mnie już jakoś przyzwyczaiły do podłogowych konstrukcji

bo to jednak poza walorami użytkowymi - spory i gustowny mebel ?

Dodatkowo dostałem w firmie Audio On bardzo dobry rabat, tym samym zakupiłem wraz z kolumnami

niesamowity odtwarzacz CD firmy Yaqin SD 33A z buforem lampowym.

 

Jestem ogromnie zadowolony zarówno ze sprzętu, jak i z poziomu obsługi w salonie Audio ON.

Czuć ogrom wiedzy i doświadczenia, oraz bardzo przyjazne podejście do klienta.

Panowie w salonie w Czechowicach to prawdziwi pasjonaci a ich wiedza powoduje, że

oferują produkty o najlepszym stosunku ceny do jakości.

Uważam, że każdy kto planuje zakup sprzętu audio powinien koniecznie

odwiedzić ten salon i jestem przekonany, że będzie to wizyta bezcenna.

 

Poniżej wrzucam kilka fotek z odsłuchu sprzętu ...

oraz finalnie zakupionych kolumn Pylon Diamond 30 w kolorze Chocolatte ( przepiękny kolorek ) ?

Pozdrawiam serdecznie / Jarek

 

 

 

 

 

20191020_124243.jpg

20191021_162334.jpg

20191021_162356.jpg

20191021_162516.jpg

20191023_172527.jpg

20191105_165055.jpg

20191105_204747.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jarek Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo, bardzo ładnie prezentują się Twoje nowe Diamondy. A Salon Audio - też potwierdzam kapitalni ludzie tam pracują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarek Maxx napisał:

Jestem ogromnie zadowolony zarówno ze sprzętu, jak i z poziomu obsługi w salonie Audio ON.

Fajny opis. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko cieszyć się dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka trochę reklama. Ale ważne że jesteś zadowolony. Salony z tego forum już dawno wypożyczają sprzęt na odsłuch domowy. Audio on faktycznie ma dobre podejście do klienta. Miałem okazję kontaktu chodź finalnie nie kupiłem, jezcze :). 

u nich szczególnie polscy producenci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Taka trochę reklama. Ale ważne że jesteś zadowolony.

Chciałem się tylko podzielić swoją opinią na temat obsługi i podejścia do klienta w salonie Audio ON.

Myślę że warto pisać o tym co dobre ...

Być może ktoś planujący zakupy po przeczytaniu mojej opini skorzysta i będzie równie zadowolony jak ja ?

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.